Hrošči

Zdravje, vedenje, hrana, oprema...

Hrošči

OdgovorNapisal/-a .M. » 24 Jul 2014, 11:10

Danes sem v Delu naletela na članek, da določene vrste hroščov izginjajo, so redki in ogroženi (rogač, alpski kozliček, bukov kozliček, hrastov kozliček), so pa zelo pomemben pokazatelj stanja gozdov. Za njihovo izginjanje je seveda kriv človek, ker je prišlo do spremenjenih razmer v gozdovih zaradi intenzivnega gospodarjenja. Ti hrošči živijo pretežno v avtohtonih listnatih gozdovih, tam kjer pa je zaradi izsekavanja nasajena smreka pa ne morejo več preživeti. Da bi lažje zbrali podatke o hroščkih in vodili statistiko je bila narejena temu namenjena spletna stran. Na tej strani lahko vsak vnese opaženega hrošča na določeno lokacijo, kjer ga je videl. Tudi jaz sem ravno dober teden nazaj v gozdu videla rogača, ga tudi umaknila iz ceste in ga danes vnesla na zamljevid. Vsi lahko pomagate pri popisovanju in ohranjanju hroščkov na tej spletni strani: http://www.sporocivrsto.si :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Hrošči

OdgovorNapisal/-a Slavica » 24 Jul 2014, 14:15

rogači so pri nas okoli bajte, sploh nisem vedela, da so ogroženi :shock: , ker me kar naprej strašijo :heblush:
tipičen primer "večkrat je treba pogledat čez lasten plot" :rolleyes: :biggrin:
Bom vnesla rogača :) .
Slavica
 


Vrni se na O OSTALIH ŽIVALIH



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron