Jež

Zdravje, vedenje, hrana, oprema...

Jež

OdgovorNapisal/-a .M. » 27 Avg 2015, 21:23

Živjo,
danes sem dobila v skrbništvo malega ježka, katerega družino je najverjetneje pokosil kmet med košnjo trave. Bil je sam, in ker je še premajhen, da bi lahko sam preživel, ga imam jaz v oskrbi. Danes sem mu kupila mačje mleko v prahu, hrano za ježe in probiotike. Mačje mleko sem mu že dajala in na srečo je jedel. Vem, da mora biti na toplem (ima termofor), moram ga hraniti na par ur (ker ni več res čisto majhen, sem primerjalno z mačkami določila na približno 4 ure). Masiram mu tudi trebušček (sicer malo oteženo zaradi bodic, ker se zvije v kepo). Prav bi mi prišle vsake informacije, če kdo kaj ve, kako pravilno oskrbovati majhnega ježka? Hvala :)

Slika
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Jež

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Avg 2015, 00:23

.M., najbolje, da polčičeš na Muto KLIK za nasvete, ker so zelo prijazni in imajo z ježi zeeeeelo veliko izkušenj.
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Jež

OdgovorNapisal/-a .M. » 28 Avg 2015, 12:07

Hvala, tudi meni je to že prišlo na misel pa jih nisem želela obremenjevati, in sem nameravala sama poskrbeti zanj po najboljših močeh. Sem pa klicala na Muto, in sem želela samo informacije pa mi jih niso hoteli dati, samo rekli so da bodo oni vzeli ježka. Nisem prejela najbolj prijaznega odziva z njihove strani. Sem jim nameravala povedati, kaj vem, da sem pripravljena sama poskrbeti zanj kolikor časa bo potrebno in kaj sem ježku kupila, ter vprašati če je še kaj dodatnega kar bi morala vedeti, pa mi niti ni pustil do besede, samo rekel je, da ne in, da ga bodo oni vzeli. Vzel je moje podatke in mi dal še tel. številko gospoda s katerim se bova dogovorila za prevzem, ko pa sem ga vprašala če jaz njega pokličem ali bo on mene, pa je rekel da dobijo po 100 klicev na dan in da ne čaka samo na moj klic, ter da mu je odveč in v breme, če ga kdo kliče za take brezvezne stvari (nevem no, meni se usoda ježka ne zdi brezvezna stvar) :dontknow Mi je po pravici povedano žal, da sem klicala ker me je samo spravil v slabo voljo, jaz pa sem želela le pomagati. Vem pa tudi nič več po tem pogovoru :sad:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Jež

OdgovorNapisal/-a .M. » 29 Avg 2015, 14:11

Evo ježka smo danes oddali gospodu Kalanu in je bil res zelo prijazen in skrben :) Imam občutek, da bo v ježek v dobrih rokah.
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Jež

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 01 Sep 2015, 14:25

Bo, samo takšnega odziva pa res ne bi bilo potrebnega :sad: . Ježek bo sigurno ok, pokliči jih še kaj :) .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07


Vrni se na O OSTALIH ŽIVALIH



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron