Krmljenje zunanjih ptic

Zdravje, vedenje, hrana, oprema...

Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Društvo Lajka » 02 Feb 2014, 10:29

Trenutne vremenske razmere za zunanje ptice pomenijo lakoto, saj je sneg prekrila še ledena odeja, ki je
lačni kljunčki ne morejo predreti.
Hrana za ptice res ni draga, prodajajo jo praktično v vsaki trgovini. Ni pomembno, če nimate krmilnice -
hrano nasujte na pladenj ali krožnik in jo postavite na okensko polico, balkon...
Čimprej, še danes, če je le možno.
Uporabniški avatar
Društvo Lajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 21 Nov 2013, 14:44

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 02 Feb 2014, 11:55

Tule so zelo luštne ideje kako narediti domačo krmilnico:

KRMILNICA PLASTENKA

KRMILNICE
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 02 Feb 2014, 14:15

Kdor nima doma mešanic za ptice, jim lahko nasuje semena, ki se jih uporablja v gospodinjstvu, seveda brez soli ali drugih dodatkov. Torej ječmen, lešnike, orehe, mandlje, arašide (neslane!). lanena in bučna semena, rozine, celo ovsene kosmiče...
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Slavica » 02 Feb 2014, 17:56

u, a res, na to pa še pomislila nisem, super nasvet, jojoba. :text-thankyouyellow:
Slavica
 

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Feb 2014, 19:04

Naši pernati gostje so najbolj zadovoljni s sončnicami - dokler so te, se ostalega niti dotaknejo ne...no, ko pa vse ven izberejo, potem pa ne preveč navdušeno pozobajo še ostalo zrnje, karkoli že pač ostane. :)
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 02 Feb 2014, 19:24

Mi smo krmilnico dans naredl kr iz škatle za cd-jke, zlo priročna :yes: not nasul pa razna semena, jutri pa koj u štacuno po hrano :yes:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a kinka » 05 Feb 2014, 22:55

Malina napisal/-a:Naši pernati gostje so najbolj zadovoljni s sončnicami - dokler so te, se ostalega niti dotaknejo ne...no, ko pa vse ven izberejo, potem pa ne preveč navdušeno pozobajo še ostalo zrnje, karkoli že pač ostane. :)


Ker so tudi naši ptički bolj zbirčne sorte, drugega kot sončničnih semen sploh ne kupujem več. :)

Mi pa letos ptički nekaj štrajkajo. :confusion-shrug: Vsako leto jih je bil poln balkon, letos pa so bolj redki gosti. :sad: Nimam pojma zakaj, mogoče ker smo posekali drevo ob balkonu, na katerem so se vedno zbirali? Ampak ne vem, zakaj sosednje drevo ne bi bilo ravno tako dobro? :shock:
kinka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 15 Jan 2014, 09:24

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Feb 2014, 06:04

kinka, jaz opažam isto, pa nismo nič spreminjali.
Vsako leto sem komaj sproti dosipavala, vse so pojedli, letos pa samo sem in tja in kakšen pride :scratchhead: :sad:
Slavica
 

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a B&E » 06 Feb 2014, 19:40

Potem nismo edini :sad: Tudi nam ni jasno kje so vsi ptički. Lani je še žolna hodila kar naprej in odganjala siničke ter vrabčke, letos pa če sta dva na dan smo srečni(posebej mucki). Lojnih pogač se pa tudi dotaknili še niso :mad:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 06 Feb 2014, 23:49

Lansko zimo sem porabila 60 kg sončničnih semen plus ne vem koliko pogač... letos imam še polovico prvega 25 kilskega žaklja na zalogi, pogače sem porabila 4. Zadnje dni je sicer naval na ptičnico.
Po moje je fora v zelo zelo (do tega katastrofalnega žleda) mili zimi in so ptice imele dovolj druge hrane, vsaj pri nas, ko se da videt še žuželke in deževnike na terenu.
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Banana » 07 Feb 2014, 10:53

No jaz pa imam propbelm, da sem kupil plastično krmilnico z bučnimi semeni, pa ptice ne jedo. :sad:

Ne vem kaj bi naredil, da bi prišle. Kakšen nasvet? A bi moral kupiti ptičjo hišico?
Banana
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 06 Feb 2014, 14:51

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a .M. » 07 Feb 2014, 20:26

Tudi jaz opažam, da letos ni tako veliko ptic kot lani... lani so bile vse ptičje hišice in pogače vedno polne ptic, naštela sem 11 različnih vrst in moj hobi je bil, da sem jih tudi čim več različnih ujela v objektiv, ker so bile res čudovite :) Letos pa jih je tako malo, večinoma samo poljski vrabci, pa še teh ni veliko... No pa nekaj je tudi kosov. Pri nas so ptički kar izbirčni, najraje imajo sončnična semena, mešanic semen sploh ne pojedo, kosi pa so najbolj veseli kakšnega jabolka :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 07 Feb 2014, 20:32

Banana, sončnice so zakon. :) Na vse ostalo naši pernati gostje rečejo: njeeeeeeeeeeeek, bruhica. ;) No, razen kosov, ki papcajo jabolčke prav vneto.
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a kinka » 07 Feb 2014, 20:36

Pri nas je letos mrtvilo. Enkrat samkrat sem natresla semena. Sem mislila, da je s semeni kaj narobe, pa sem natresla še orescke, jabolka.... Nič... Razumem, da jih ni bilo, ko je bilo toplo, ampak zdaj, ko je bila zmrzal? :shock:
Lani je še veverica hodila na balkon ptickom semena krast, letos pa nikogar... :sad:
kinka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 15 Jan 2014, 09:24

Re: Krmljenje zunanjih ptic

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Feb 2014, 14:20

Banana, tudi pri nas nočejo jesti iz te kupljene plastične krmilnice :shock: . Sem potem natresla poleg na
pladenj, tam pa jedo :scratchhead: .
Tale je tudi lušna, sicer plastična pa za bolj spretne roke, kot so moje :)
Slika
Slavica
 


Vrni se na O OSTALIH ŽIVALIH



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron