Kunci

Zdravje, vedenje, hrana, oprema...

Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 16:24

Nekaterim kuncem stalno rastejo zobje, zato jih je treba vsake toliko odščipniti (naredi veterinar).
Pri nas imamo kunce že precej let in imamo kar srečo, do sedaj je bilo treba to početi samo pri enem.

Med nego kuncev pa spada redno striženje krempljev, sicer jim zrastejo do take dolžine, da težko
hodijo, pride do bolečin in celo do deformacije tačk. To lahko naredite doma, ustrezne klešče se dobijo
v trgovinah za male živali (ščipalniki za ljudi niso primerni, saj kunčji nohti niso ploščati kot pri ljudeh,
zato lahko pride do bolečega zasuka in poškodbe).
To delajte pri ustrezni svetlobi - vidi se, kje se konča živi del nohta in odščipnite najmanj milimeter nad tem.
Če niste prepričani, da boste naredili pravilno, rajši to prepustite veterinarju, večina jih to niti ne računa
ali pa samo kakšno malenkost :smile: .
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 02 Dec 2013, 12:36

Zajec vs. kunec:
Mladiči domačih kuncev se skotijo goli, slepi in gluhi, mladiči zajcev pa odlakani, poleg tega pa tudi vidijo in slišijo.
Kunci so socialne živali in živijo v kolonijah, zajci pa so samotarji ali pa živijo v parih.
:smile:
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 25 Feb 2014, 19:56

Nasvet rabimo :)

Kako naj kunca prepričamo, da bo uporabljal wc? :mad: Sem mu nastavila seno zdraven wcja, vendar zaenkrat še vedno vsako jutro na roke pobiram drekce in jih mečem v njegov wc, pa še kar ne dojame, tudi polula se večkrat drugje. Je mogoče problem podlaga-plenična podloga?
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 25 Feb 2014, 20:01

Možno. Daj mu leseni posip, npr. tegale http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... _best/6212
in isto par bobkov v wc na vrh
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 25 Feb 2014, 21:00

Aja, ne saj to imamo, samo za podlago v kletki ima plenico. Bi bilo bolje, da bi bil časopis ali pa kaj takega? Načeloma je res zelo prestarašen, ampak seno pride jesti ven iz hišice in vmes kaka, na wc ki je čisto zdraven pa noče in noče :madhous:e
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 25 Feb 2014, 21:05

nimam pojma, zmeraj smo imeli samo posip in nič časopisa ali plenične ali slično :scratchhead:
probaj in poročaj :)
Jaz bi mu kletko začasno pokrila, s treh strani, da se bo bolj varnega počutil, dokler se ne navadi
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 16 Apr 2014, 20:32

Smo sprobali brez vseh podlog in rezultat je super :) Zajček je sedaj cele dneve spuščen, ker je toliko olikan, da hodi v kletko na wc če ga kam mudi. Vsekakor vredno preizkusit, dobro pa je, da imajo seno zdraven wc-ja. Tudi če zajček tega od prej ni navajen se lahko nauči :) je pa res, da zahteva, da mu vsak dan zamenjam pelete, ker drugače gre iz protesta zdraven :fool :rolleyes:

Še na Hoppyju bo treba tole stestirat :biggrin:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 09 Maj 2014, 20:53

Našla sem zelo dober video, ki govori o mitih o zajcih in hkrati pove vse, kar bi morali vedeti ljudje(še posebej starši) preden si omislijo kunca :)

https://www.youtube.com/watch?v=CXo7BkufNZA
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 03 Jul 2014, 20:54

Kdaj kunci menjavajo dlako? :scratchhead: Iz Jerryja vsak dan počešem za še enega Jerryja :mocking:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kuncib

OdgovorNapisal/-a .M. » 03 Jul 2014, 21:18

Naj bi jo menjali na tri mesece... tudi Hoppy-ju trenutno zelo odpada dlaka, sem mu jo skrtačila ven več kot obema mačkoma skupaj :shock:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 04 Jul 2014, 09:19

pri nas enako. Pa kar po luftu leta tale puh, še posesat ga je težko :rolleyes:
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 23 Jul 2014, 19:29

Bi bil pesek za mačji wc primeren za kunčji wc? :dontknow
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 23 Jul 2014, 19:33

Ne. Kunci občasno jedo svoje iztrebke (to je normalno), mačji pesek pa vsebuje betonit, ki je smrtno nevaren, če ga zaužije.
Za kunčji wc samo naravne posipe, jaz npr. uporabljam tega
http://www.zooplus.de/shop/nager_kleint ... _best/6212
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 23 Jul 2014, 19:42

Hvala za odgovor! Jaz sicer uporabljam pelete v wc-ju za Hoppy-ja... sem pa ravno čistila mačje wc-je pa sem se spraševala :) Uf drugače pa je tole kar koristna informacija, ni tako samoumevna stvar kot se zdi :nea:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 23 Jul 2014, 19:45

ni za kaj :)
ja, mačji pesek ni tako nedolžen, zato recimo tudi pri zelo majhnih mačjih mladičih, ki tudi radi kaj posipa pojedo, uporabljam za začetek
tega ali koruznega, šele kasneje "pravi" mačji pesek
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 12 Avg 2014, 18:58

Jaz imam pa vprašanje... pri Hoppyju sem danes opazila kot nekakšen prhljaj na ušesih (na zgornjem dlakastem delu ušes), povsod drugod je brez prhljaja... ima kdo izkušnje s tem? Kaj bi lahko bilo? Suha koža? Sem klicala veterinarja pa je rekel pač da je lahko samo prhljaj kot sem sama rekla, lahko pa kaj drugega... pa sem ga že takoj želela naročit pri veterinarju, ampak so za danes zaključili, tako da lahko šele jutri. Praska se ne, vse je drugače normalno, tudi dlaka in koža drugod po telesu, samo po površini ušeskov ima prhljaj (sem pregledala in ne miga, tako da niso kakšni zajedalci, je resnično enako kot pri človeku ko ima prhljaj), koža je normalna, ni rdeče ali karkoli...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Avg 2014, 19:03

Kako je znotraj uhlja? Potegni s prstom, da vidiš, če kaj gor ostane.
Če je znotraj ok in vse ostalo tudi (normalno ješč, prebava v redu itd.) bi jaz malo počakala z vetom :)
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 12 Avg 2014, 19:23

Znotraj uhlja je tudi vse ok, čisto lepo belo kot vedno, brez sprememb... ješč je zelo, kot ponavadi :) Bobki so vredu. Če potegnem s prstom ostane gor prhljaj ja, na prstu in novi delci se naredijo na ušesu... tudi če malo popiham odleti stran... saj pravim, enako kot pri človeku prhljaj.
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Avg 2014, 19:28

Super, da je vse ostalo ok :verygood: .
B&E, ti boš glede prhljaja pri kuncih ziher znala bolj svetovati, ker si imela že več kunčjih začasnikov?
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 12 Avg 2014, 19:58

Takole izgleda:

Slika
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 13 Avg 2014, 05:16

mogoče vseeno ne bi bilo slabo, da bi tole vet videl :scratchhead:
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 13 Avg 2014, 06:33

Pri kuncih te izkušnje še nisem imela, je pa morski prašiček Boni imel prhljaj. Bil je 2x umit z šamponom dobljenim pri veterinarju in je bilo vredu :) Takrat smo v Bubi dobili šampon za 2x tako, da ni bilo treba kupovati cele flaške, kar je tudi priročno.
Zdaj veterinarje se jaz kaj preveč ne bom upala igrati, tako da tudi jaz priporočam obisk veta. Mislim pa, da če mu dlaka nič neodpada in če ni razdražena koža, da je samo prhljaj :) (močno upam) :angel:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Alexx » 19 Avg 2014, 13:37

Ammm, kaj je dober priboljšek za kunce? :heblush:
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 19 Avg 2014, 14:49

Peteršilj, korenje, brstični ohrovt, cvetača (v majhnih količinah), kakšna detelja...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 19 Avg 2014, 14:50

pardon - ne brstični ohrovt, ampak navaden ohrovt... :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a B&E » 19 Avg 2014, 14:58

Pri nas Jerry dobi 1x na mesec kolobar banane :) ni to naravna hrana kuncev in mislim, da ni primerna za vsak dan, ampak enkrat si jo pa lahko privošči :icecream:
Za šalo jo zmaže :cool:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Alexx » 19 Avg 2014, 15:59

Hvala obema! :giverose: Grem na obisk, pa ne vem kako se prikupit... :biggrin:
(pa ravno bio korenje in banane imam doma)
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 20 Avg 2014, 11:37

A kdo ve za kakšen dober napajalnik za vodo za kunce (1000ml)... Ker jaz imam sedaj enega od Living World, pa mi pušča tam pri kuglici :negative: in potem je stalno lužica v kletki pod napajalnikom...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Avg 2014, 12:14

Living world puščajo vsi :negative: .
Na našemu ni gor napisa, pa spomnim se tudi ne firme :scratchhead: , ampak gledaj take, ki so bolj trdi,
kompaktni, tudi težji, ko primeš v roko.
Slavica
 

Re: Kunci

OdgovorNapisal/-a .M. » 22 Avg 2014, 18:31

Danes je bil Hoppy pri veterinarju, ker smo se pred dvema mesecema dogovorili za še en obisk zaradi zob in pa še zaradi prhljaja... prhljaj od zadnjič je sicer že skoraj izginil pa vendar. Veterinar je potrdil, da gre za prhljaj in ne za kakšne zajedavce. Spet je čas, ko Hoppyju zelo izpada dlaka (ima tudi nadpovprečno gosto) in mu gredo celi kosmi ven. Nič ni narobe, pač je malo bolj kosmat :) Pozoren je treba biti le na to, če se med dlako začnejo delati luknje. Veterinar je tudi priporočil Stronghold, ki ga bo Hoppy dobil najprej 3 mesece potem je pa rekel da lahko recimo na pol leta tako za vsak slučaj, ker gre občasno tudi na travo in lahko pride v stik s kakšnimi bolhami. Zobje so zdravi in lepi. Prporočal je tudi kakšne vitamine za kunce, ki se jih dobi v trgovinah (na splošno za kunce, ne samo za Hoppy-ja), še ena zanimiva informacija pa je, da je pametno kuncu spasirati okoli četrtino rezine ananasa na teden, ker ko se kunec umiva, pogoltne veliko dlake in se ščasoma lahko zabaše nekje notri... ananas raztaplja dlako in prečisti te dlakave koščke iz telesa :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Naslednja

Vrni se na O OSTALIH ŽIVALIH



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron