Božo

Teme posvojenčkov, ki niso bili Lajkini varovanci

Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 03 Jan 2014, 00:52

Božo je velik tiger, ki ga je pred letom in pol našla slavica ter zanj skrbela dokler nisva ponj prišla njeogova 'oči in mamica' :sunny: Slavica ga je poimenovala Zlatko, ker ima zlat karakter - je namreč najbolj priden mucek na svetu :cool: Vse, kar njega zanima, smo njegovi trije ljudje. Ves čas mora biti v bližini enega imed nas in nas v polsnu opazovati, čim gremo v drugo sobo, pride za nami :) Tudi spi tako, da se nas dotika z rokico ali pa spi z glavo v naši rokici :cool: Je tudi najbolj učen mucek, saj se z mano pogosto uči, ko pa imam jaz odmor, pa spi na mojih knjigah, da vsrka čimveč znanja ;)

Zdaj pa dovolj besedičenja, gremo k fotodokazom:

Božo, drugi dan v svojem forever domu :)

Slika

Ugotovil je, da nimamo najboljšega razgleda - eno drevo in parkirišče :shecry:

Slika

Poletju je sledila zima in gretje na vsem mogočem :cool:

Slika

Slika

Slika

Zmaga pa adapter na riti :playboy:

Slika

Takole mi je povedal, da je čas za odmor od študiranja in da bo on prevzel tole gromozansko buklo :cool:

Slika


Za konec pa vam pošilja še eno novoletno: srečno in zdravo 2014 :sunny:

Slika
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 03 Jan 2014, 06:33

Božo :yahoo: srce zlato crkljivo <3
:text-welcomewave:
Slavica
 

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Malina » 03 Jan 2014, 09:36

Larisa in Božo :text-welcomewave: :sunny:

Tudi vama vse dobro v 2014. :goodluck:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 03 Jan 2014, 10:35

Božo, ti si legenda :verygood: tkole po slikah sodeč mu ne manjka dosti do diplome :petkitty:
Tudi vsem vam vse lepo v letu 2014
:text-welcomewave:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a B&E » 03 Jan 2014, 12:50

Tale pa vidim, da kar rad je :smiles: Ampak, saj je prav, da se vidi da je lastniški maček :biggrin: Zelo lušen da ne bo pomote :) Ima kakšno drugo živalsko družbo? Kako ste iz imena Zlatko prišli na Božo? :biggrin:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 03 Jan 2014, 12:54

Zlatko je bil prej pri slavici, ker nima ravno veliko idej za imena :P , Božo pa je postal v novem domu, najverjetneje :smiles: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 03 Jan 2014, 14:15

Zlatko je zlat! :evil: :P

Tale maček se je pojavil pred mojo službo. Poznam vse mačke v okolišu in on definitivno ni spadal tja. Ga gledam, označen ušesek, hmmmm :scratchhead: .
Ampak obnašal se pa ni kot prostoživečko. Hodil je v majhnih krogih, šel k vsakemu človeku in poskušal zbuditi pozornost. Iz torbice potegnem brikete
(itak da so zmeraj notri :blush: ) in mu ponudim. Mu ni bilo za jest, on bi se božal. Se oddaljim nekaj korakov, majster pa kar za mano, do vrat,
on bi šel notri v pisarno :shock: . Sem rekla, označen uhelj gor ali dol, če je to prostoživečko, sem jaz papež :rolleyes: . In potem ga čez par minut vidim, da se preklada
kar po cesti sem in tja :scare: .
Šibam v avto po box, odprem vratca,študiram in planiram, kako bom zdaj to izvedla - in gospod so šli kar sami notri, se ulegli in me gledali: "no, pejmo zdaj, kaj se čaka" :cool: .
Pa smo šli, najprej na veterino. Sem ga že videla kot zataknjenca, pa se ne bi mogla bolj zmotiti :yahoo: .

Ko sta prišla njegova bodoča mama in ata na oglede, je novi dom iskal tudi en prelep dolgodlakec. Sem bila skoraj stoposto, da bo Božo zaradi njega
izvisel. Ma kje pa (spet moja pomota :yahoo: ). Dolgodlakca sta pogledala z brzino strele, skoraj od vrat :smiles: , Zlatko jima je pa zlezel v srce v sekundi in pol :kissyou: .

In postal je Božo :giverose:
Slavica
 

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 03 Jan 2014, 14:51

Joj, naš Božo zelo ceni dobro papico :rolleyes: Zato je že ves čas na light briketih, da mu teža vsaj stoji. Ni pa on požeruh, on je samo preverjene stavari in ne krade naše hrane, tudi kakršne koli tablete mu je težko dsti, ker če že kaj spravi dol, takoj zbruha ven, ko ugotovi kaj je bilo (pa je bil milbemax z okusom govedine :madhous:e )

Božo pa je zato, ker se rad boža :) Tako sem sicer že pred leti poimenovala edino mamino prostoživečko, ki se je edina pustila božati, vendar je bila za nami samo par mesecev :sad: Je bil tudi tak velik tiger :)

Božo je sicer velik, ampak je tak nežen velikan, saj se drugih mačk boji. Enkrat je bila pri meni prijateljica s svojim king charles kavaljerom in ga je naš Božo takoj ko ga je videl napade, da bogemu revežu ni bilo nič jasno in ga je popraskal po jeziku. Tako je pač Božo čas obiska preživel ločeno od nas :madhous:e

Je pa označen kot prostoživečka in tudi je bil že najden kastriran, tako da vprašanje kako je živel prej :sad:

Hvala za pozdrave dobrodošlice :sunny:

ShebaPuhi prav imaš, nama z Božotom manjka samo še en pljunek do diplome :yahoo: In njegovemu očiju tudi, samo da ima on veliko tanjše, zatorej za Božota manj zanimive knjige ;)
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 03 Jan 2014, 15:03

Slavica, šele zdaj sem videla tvoj odgovor :) Zelo zelo sem vesela, da te je Božo našel :) Moja mami ima tako in tako teorijo, da ga je že kdo ven vrgel, ker je šel na dopust :madhous:e Kakorkoli se je znašel v naših življenjih, samo, da se je :yahoo:

Dodajam pa še eno slikico, da boste videli kako je lep ;) (če vam slučajno že od prvega posta ni jasno :biggrin: )

Slika
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 03 Jan 2014, 19:12

Lep in zapeljiv. Ime mi je pa sploh fullll všeč.
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 03 Jan 2014, 22:10

motherwolf napisal/-a:Lep in zapeljiv. Ime mi je pa sploh fullll všeč.


:playboy: ;)
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 03 Jan 2014, 22:18

Larisa napisal/-a:Slika

Ampak tale je res prav en Božo. Z drugim imenom bi bil čisto pokvarjen maček :smiles:
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 04 Jan 2014, 18:33

Danes je tak zaspan dan, da mi že cel dan spimo :crazy: In to zgleda nekako takole:

Slika

Božo se je danes tudi odločil malo pozirati ob opazovanju dežja, saj je mnenja, da če sem mu že odprla novo temo, potrebuje tudi nove slike ;)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Jan 2014, 09:26

Božo ima čisto prav, v takem vremenu je najboljše ležat :cat: .
Repek :kiss:
Slavica
 

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 05 Jan 2014, 18:25

Poletju je sledila zima in gretje na vsem mogočem :cool:



Slika




Men ga zmaga pa tale fotka :verygood: tko je huda, da bi ga kr čez ekran mečkala :yahoo:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 05 Jan 2014, 23:37

Oh, tigrček <3 Sem ga že na sosednem forumu opazila. Ima on tudi malo krajši repek, tako kot moj Boo a ne?
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Jan 2014, 10:28

Huda fotka, Larisa. :verygood:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 06 Jan 2014, 13:15

Ja, ja ima tak rakunski repek, ki je posledica stare poškodbe ali pa je to prirojen defekt.

Hvala za komplimente, ni težko posneti lepe fotografije pri tako čudovitem fotomodelu ;)
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 06 Jan 2014, 23:42

Larisa napisal/-a:Ja, ja ima tak rakunski repek, ki je posledica stare poškodbe ali pa je to prirojen defekt.

Hvala za komplimente, ni težko posneti lepe fotografije pri tako čudovitem fotomodelu ;)


ampak so res fotomodeli ti ta kosmati :biggrin: in prov nobenga truda ne rabjo polagat v poziranje :verygood: Kolk pa kej tehta tale luštna kepa? :petkitty:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 07 Jan 2014, 14:07

X,X kg :biggrin:

Na zadnjem tehtanju je imel 8,8 kg in se počasi trudimo z redukcijo teže. Pobesedah veterinarja mora teža vsaj stati, kar nam uspeva, kljub njegovemu želodčku, ki je luknja brez dna :madhous:e

Moram pa za njegovo obrambo povedati, da ko se stegne, meri v dolžino skoraj en meter, tako, da se imajo te kilice kam za porazdeliti ;)
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 07 Jan 2014, 14:24

8,8?? :shock: :shock:
Božo, kako bi se človek lepo izrazil, malo si - obsežen? :mocking:
vzamem nazaj vse, kar sem, ehm, nelepega rekla o Miškotu, ki je imel ob zadnjem tehtanju "samo" 7,5 kg :blush:

Meni je do sedaj uspelo mačka lepo počasi shujšati samo z RC Obesity , vse light variante so se izkazale samo za
trgovsko finto, uspešno ni bilo niti reduciranje količine navadnih briketov.

Božo, velik si, zato je taka kilaža, anede, babe nimamo pojma :petkitty:
Slavica
 

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Malina » 07 Jan 2014, 17:17

Ja, saj jaz imam tudi idealno težo, samo malo premajhna sem. :mocking:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 07 Jan 2014, 17:21

Tudi jaz :shetruce: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a B&E » 07 Jan 2014, 19:15

Ali Božo čez okno opazuje ljudi in avte ali ptičke? :biggrin: Pri nas se vedno dajo v lovske preže čim zaslišijo en čivk :rofl2:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 08 Jan 2014, 01:50

Joj, naš Božo se je glede teže bolj po mamici vrgel, saj imam jaz tudi idealno težo, samo 10 cm premalo v višino ;)

Upam, da bo s teža lepo stala ali pa šla dol, če ne bomo pa kako ukrepali.

Danes vam je Božo posnel posebno kompilacijo slik, da bi prikazal del svojega vsakdana (japajade :P )

To je moj najboljši prijatelj ;)
Slika

Veliko časa preživim na njem :cool:
Slika

Glavo in rit imam na toplem, to je vse kar je pomembno :P
Slika

Poglejte, a vidite ta pot? Ravnokar sem odložil utež, ki je vidna v ozadju ;) Vi o moji postavi, jst pa pridno telovadim :angel:
Slika


@B&E: Glede opazovanja, mislim, da gleda kar vse po vrsti, ampak 10 min okoli 5 zjutraj mu je dovolj za cel dan :) Imamo pa smešno prigodo iz naših prvih dni: nekaj tednov po prihodu domov sem Božota prvič videla čivkat (chattering). Bil je odsoten, zagledan v neko točko v daljavi, zenice je imel ozke, z usti je delal ponavljajoče gibe in produciral čuden zvok, iz tega početja ga nisem mogla zdramiti - mislila sem si (jst ,defekt medicinski :mad: ): to je parcialni epileptični napad! In grem googlat epilepsijo pri mačkah, ugotovim, da ni sicer redka, ampak je grand mal ne petit, tako da to ni bilo to. Pri naslednjem 'napadu' opazim, da je točka njegovega strmenja okno in zagrnem žaluzije - njegovo vedenje se v trenutku preneha. In tako sem kar nekaj 'napadov' prekinila tako, da sem zagrnila žaluzije in jih za vsak slučaj imela zagrnjene še pol dneva. Potem pa mi nekega dne moj dragi pokaže filemček iz youtuba, kjer mačka čivka in ugotoviva, da je to popolnoma normalno vedenje :madhous:e :madhous:e :madhous:e
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 08 Jan 2014, 06:38

čivka :rofl2: Naša Sisi tudi čivka, predvsem poleti, ko not zablodi kakšna muha :biggrin:
Božo, zelo si lep :kiss:
Slavica
 

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a B&E » 08 Jan 2014, 07:37

Božo ti pa povzročaš skrbi :biggrin:
Pri nas so pa najbolj zanimive vrane v daljavi :biggrin: (če so preblizu so preveč grozne :scare: )
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 08 Jan 2014, 10:23

Larisa napisal/-a:X,X kg :biggrin:

Na zadnjem tehtanju je imel 8,8 kg in se počasi trudimo z redukcijo teže. Pobesedah veterinarja mora teža vsaj stati, kar nam uspeva, kljub njegovemu želodčku, ki je luknja brez dna :madhous:e

Moram pa za njegovo obrambo povedati, da ko se stegne, meri v dolžino skoraj en meter, tako, da se imajo te kilice kam za porazdeliti ;)


Larisa, pa men tvoj Božo sploh ne deluje debelušček, glede na kilažo :)... glede na to, da je velik mačkon, se to res porazgubi. Z mojim Puhom je pa zadeva drugačna, ker je očitno bolj majhne rasti pa ima 5kg :njami: ko se usede je ko hruška :) :biggrin:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 08 Jan 2014, 12:18

ShebaPuhi napisal/-a:Larisa, pa men tvoj Božo sploh ne deluje debelušček, glede na kilažo :)... glede na to, da je velik mačkon, se to res porazgubi. Z mojim Puhom je pa zadeva drugačna, ker je očitno bolj majhne rasti pa ima 5kg :njami: ko se usede je ko hruška :) :biggrin:


Naš Božo take poste zelo rad bere :mocking:

Saj ko se usede, ima tudi on bolj hruškasto obliko :playboy:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Božo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 08 Jan 2014, 12:23

Uau, 8,8kg! Je pa res ogromen potem, ker ni videti debel. Samo Božo sigurno ni tok hruškast kot moj Boo :biggrin:

Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Naslednja

Vrni se na PRI NAS DOMA PA DOGAJA!



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron