Moje zvezdice

Tukaj se lahko poslovite od svojega prijatelja

Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 18:23

Človek obrača, narava obrne. Včasih kljub maksimalnemu trudu in oskrbi enostavno - ne gre več :sad: .

Soča, začasnica, ki novega doma ni dočakala, saj je bil limfom že v takem stadiju, da je bila evtanazirana.
Spančka zdaj :giveheart: .

Slika
Slavica
 

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Dec 2013, 10:44

Soča s prečudovitimi očmi - naj ti bo lepo na mavrici. :cry:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Slavica » 21 Jan 2014, 08:50

črnobela muca, mlada, je ležala ob robu ceste, kot bi spala. Čisto malo krvi na gobčku, še toplo telesce.
Srčnega utripa pa ni bilo več, tudi nogice so postale že ledeno mrzle. Za vedno je zaspala in nič več je ne bo zbudilo.
Oprosti jim, ljubica, oprosti ljudem, ki opevajo "svobodo" :cry:
Slavica
 

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Malina » 21 Jan 2014, 10:57

:cry: Mucica, sedaj nič več ne bo bolelo, ne boš lačna, premražena...ampak veliko prekmalu si šla na ta kraj. In to vse zaradi ljudi... :cry:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 21 Jan 2014, 11:02

Ah, ja.. Najbolje, da se drugi ukvarjajo z muco, ki si jo ti zbil, ti pa se mirne vesti odpelješ naprej! Groza! Slavica, preverila si, če se je dalo pomagat in žal se ni, to je to, kar je važno, da si ji dala priložnost, če ji jo že nekdo drug ni!

Muca, na ti bo lepše tam zgoraj :cry: :cry: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a B&E » 21 Jan 2014, 18:37

Na žalost je preveliko takih zgodb. Ta mucka je imela vsaj to srečo, da je bilo nekomu mar (Slavici), verjetno veliko bolj kot uradnim lastnikom :cry:

Soča je pa itak naša neusojena ljubica. Obe naj uživata na drugi strani mavrice.
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Larisa » 22 Jan 2014, 17:21

:cry:

ko vidim, kdo vse je na mavrici (tudi od mojih ljubljenih dvonožcev), bi kar še sama tja šla :shecry:

P.S.:Se opravičujem za pesimizem, bo jutri bolje.
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Malina » 22 Jan 2014, 21:50

Larisa, bo, bo. :praising:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Slavica » 22 Jan 2014, 22:01

Larisa napisal/-a::cry:

ko vidim, kdo vse je na mavrici (tudi od mojih ljubljenih dvonožcev), bi kar še sama tja šla :shecry:

P.S.:Se opravičujem za pesimizem, bo jutri bolje.


Ne boš še šla, še veliko dobrega imaš v sebi temu svetu za nuditi, oni te bodo pa tačas varovali in čakali :praising:
Slavica
 

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Larisa » 22 Jan 2014, 22:32

:giverose:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Slavica » 02 Apr 2014, 18:17

Za oranžkote pravijo, da so še posebej brihtni mački.
Riđo je bil pameten maček, izkušen. Tako pameten, da je ostal edini nekastriran v akciji sterilizacij/kastracij, ki jo je po prijavi lokacije prostoživečih muc izvedlo pristojno zavetišče.
Nič ga ni zvabilo v živolovko, popolnoma nič. Da maček ni v najboljšem stanju, se je videlo tudi od daleč, prav blizu mu tako ni noben prišel, saj jo je kljub zdravstvenim težavam pocvirnal kot raketa, če si prestopil mejo, ki jo je on še ocenil kot varno. :madhous:e
Poskusov je bilo veliko, vsi neuspešni. Ni se ves čas držal lokacije, bil je videvan tudi drugje in tudi tam se mu je nastavljala hrana, ki je včasih izginila, velikokrat pa tudi ne. Iz živolovke nikoli. Obdobja, ko ga ni bilo opaziti, so se počasi daljšala. Zadnjo zimo sem ga videla samo enkrat , od daleč, da nisem niti čisto prepričana, a je bil res on.
Potem je spet izginil, za več mesecev, in upanje, da se bo nekoč le ujel, je zamenjalo upanje, da je smrt, če ga je doletela, bila vsaj hitra in neboleča.
In potem je prišel tisti dan. Mož je priletel v hišo z besedami »Rexi je našel mačka, ni v redu«. :sad:
Tekla sem ven in zavlečen v grmovje je bil on, Riđo. Naš zlati Rexi se oglasi na poseben način, ko zavoha mačko, sicer ga ne bi opazili. Maček, ki se je skoraj dve leti izogibal človeka na precej razdalje, je pustil, da sem se ga dotaknila. Stisnilo me je pri srcu, ker sem takoj vedela,
da je to zelo slab znak. :sad:
Pustil mi je, da sem ga vzela v naročje, težko je dihal, zmogel je samo kratek »piiiihhh«. Kost in koža. Odrasel, velik mačkon in vse, kar ga je držalo skupaj, so bile kosti, koža in redka, mastna dlaka. Smrdel je tako, da je šele industrijsko milo za mehanike spravilo smrad iz rok. Stare rane povsod po telesu in po tačkah, ušesa zabita z garjami in v črnih ranah, milijon bolh.

Poskusil je jesti, briketov ni zmogel, slina je kapljala iz gobčka (veterinar je kasneje povedal, da je skoraj brez zob in da je cela ustna votlina v ranah). Mehko hrano je malo pojedel in nato obležal kar na tleh. Dala sem ga na posteljico in ga pustila samega, da pripravim transporter. Ko sem prišla nazaj, sem ga našla na radiatorju, nekako se mu je uspelo gor zavlečt. Posteljica je bila poleg radiatorja, zunaj je bilo 20 stopinj, ampak on se je zavlekel gor na radiator in se tresel, tako ga je zeblo.

Z upanjem :angel: in strahom (ne vem, kateri je bil večji) sva šla na veterino. In po vsakem klicu z veterine se je upanje manjšalo. Je ni stvari, ki ni doletela tega reveža, ne bom niti naštevala vseh bolezni, tumorjev, zlomov in ostalih grozot, ki so jih našli. Veterinarju, ki je že marsikaj videl in doživel, se je vsedel v srce tako, da mu je dal ime po svojem prvem mucu in pri vsakem naslednjem klicu je bil njegov glas bolj žalosten.
Riđo je imel zagotovljen dom. Dom, kjer ga ne bi preganjali in brcali. Dom, kjer bi bilo hrane in ljubezni v izobilju. Dom, kjer ga niso videli kot garjavega, smrdečega nebodigatreba. Ni ga dočakal.

Riđo ni zmogel več.
Vsak se ti vsede v srce, čisto vsak. Ampak nekateri se še malo bolj. Nikoli ne bom pozabila, kako je maček, ki mu noben človek prej ni mogel priti blizu, po hrani, ki jo je verjetno zaužil po zelo dolgem času, izmučen legel kar na tla in mi, ko sem ga božala, glavico potisnil še malo bolj v roko. Mogoče se je spomnil, da zna človeška roka tudi božati, čeprav se mi veliko bolj zdi, da je to občutil prvič. In zadnjič.

Mogoče je bil nekoč od nekoga. Od nekoga, ki se mu ni zdelo vredno dati nekaj eurov za kastracijo in hrano za "samo" mačka.

V zadnjem času je bilo precej polemik na izjave nekaterih, da živali nimajo duše. Do smrti ne bom pozabila Riđovega pogleda – v njem je več duše, kot pri marsikaterem pripadniku rase, ki si drzne sebe imenovati »humana« Veliko duše in…..vsa bolečina in žalost tega sveta.

Slika
Slika
Slika
:cry:
https://www.youtube.com/watch?v=Ckom3gf57Yw
Slavica
 

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a B&E » 02 Apr 2014, 19:40

Joj revček :sad: :cry: Sožalje :sad: Je vsaj v zadnjih trenutkih imel ob sebi nekoga ki mu ni bilo vseeno, veterinarje s srcem in ponudbo za dom. Škoda da ga ne bo doživel.
Riđo, naj ti bo lepo na drugi strani mavrice :angel:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Banana » 02 Apr 2014, 19:58

Zgodba je res žalostna.

Živali še kako imajo dušo, predvsem pa imajo čustva.

In nobeno, prav nobeno čuteče bitje ne bi smelo trpeti.

Brez izgovorov.
Banana
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 06 Feb 2014, 14:51

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Račka » 02 Apr 2014, 20:51

brez besed... sem pa neskoncno zalostna, da mu ni bilo namenjeno kaj vec. se veckrat vprasam, po kaksnem kljucu se deli "sreca"... ker res ne vidim smisla, da je nekaterim zivljenje eno samo trpljenje. :cry: :cry:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Jagoda » 02 Apr 2014, 20:59

Riđo zdaj te bodo imeli samo še radi... Ja, v vsaki živali je bistveno več duše in srčnosti kot v večini popolnoma odsotnih, apatičnih in v vseh pogledih padlih ljudeh...
Uporabniški avatar
Jagoda
Moderator
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:09

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 02 Apr 2014, 21:21

Nimam besed :cry: Riđo naj ti bo lepo na drugi strani mavrice :angel:
o človeški brezbrižnosti in krutosti pa sploh ne bi zgubljala besed, ker ni vredno enega samega stavka....
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 03 Apr 2014, 09:22

Žalost :sad:
Počivaj v miru, Riđo.
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Malina » 03 Apr 2014, 09:49

Riđo, lepo spančkaj, sedaj bo vse dobro. :cry:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a zmagica » 03 Apr 2014, 20:28

:cry: Revček je dotrpel. Zdaj ga ne bo nič več bolelo.
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 04 Apr 2014, 19:18

Slavi....tvoje solze za njihove dušice....Ne morem si misliti kako se ti je trgalo srce. :dontknow
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Sep 2014, 13:50

Nič ni večno, čeprav si včasih še tako želimo, da bi bilo.
In nikoli nisi pripravljen, nikoli, čeprav že nekaj časa veš...
Srečko, pustil si praznino.
Spančkaj mirno, stari moj <3

Slika

:cry:
Slavica
 

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Račka » 20 Sep 2014, 14:37

<3
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 20 Sep 2014, 16:18

Tako zlata, a hkrati krhka bitja so te naše mačice. In vse se za vedno vpišejo v nas. <3
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 20 Sep 2014, 18:30

Slavica, sožalje :giverose: :cry: :cry: .

Srečko, ti si pa sedaj skupaj z drugimi puhki :petkitty: :cry: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a B&E » 20 Sep 2014, 19:20

Sožalje :cry:
Naj ti bo lepo <3
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Moje zvezdice

OdgovorNapisal/-a Špeli » 24 Sep 2014, 00:24

:cry: :cry: Slavica, iskreno sožalje, Srečko, naj ti bo lepo za mavrico :kiss:
Špeli
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2014, 00:29


Vrni se na ZVEZDICE NA NEBU



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron