Bolšji trg predmetov in nasvetov

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 11 Apr 2014, 14:19

Chrome je zakon :verygood: .

Drugače pa za bolšji trg:
Oddam dve poscani in posrani kosmati kepi, ki redno poskrbita za neprespane noči. Kdo se javi? :mocking: :evil:
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a B&E » 11 Apr 2014, 14:40

Chrome je res zakon :) Opera je tudi priročna.
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 11 Apr 2014, 19:27

No, jaz zdej chromam :biggrin: Samo da se navadim, kje je kaj, da neham bezlat z miško (kar bo verjetno trajalo :rolleyes: :biggrin: )
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a zmagica » 13 Apr 2014, 09:41

Ima katera mogoče kakšne večje plastične škatle, ki jih ne potrebuje? Imam veliko ustvarjalnega materiala. ki ga na žalost ne morem pospravit na tak način, da še kaj najdem. :heblush: Potem pa, ko kaj potrebujem že dobesedno kopljem po krojih, blagu, gumbih, polizdelkih, volni.... Spalnica pa tolk majhna, klet pa še manjša... :cry: Nobenega reda. :fool
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Račka » 13 Apr 2014, 11:01

Ja. Jst mam ene dva ali celo tri prozorne plasticne bokse... samo nimajo pokrovov... ce ti je vseeno zaradi pokrovov, lahko zmerim in pofotkam.,
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 13 Apr 2014, 11:05

Joj, to je pa res, ja.. Ponavadi potrebujeva pri zmagi 1 uro samo, da se dokopljeva do vsega, kar potrebujeva :(. Naj jo (naju) katera odreši, lepo prosim :angel: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 13 Apr 2014, 13:33

A kaj takega?

Slika

Dve imam viška, nista visoki, sta pa široki in komot gresta pod posteljo.

Kaj pa tale tamala škatla? Namenjena za čajne vrečke, ampak je ne uporabljam, za gumbe bi verjetno prav prišla? :scratchhead:
Slika
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a zmagica » 13 Apr 2014, 18:20

Slavica odlični sta. Ravno take potrebujem. Se slišiva. Hvala ti. :)
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a B&E » 19 Apr 2014, 07:10

https://www.youtube.com/watch?v=aazP6zvJmiQ
Nasvet za pirhe, da ne bodo samo zunaj pobarvani :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 28 Apr 2014, 16:13

nikjer ne dobim senčnikov za zadnja stranska avtomobilska okna, ne na črpalkah niti v drugih trgovinah. Jih je
kdo opazil kje? :angel: . Stari so se polomili, zdaj pa na Rexa preveč sveti sonce, kljub klimi mu je prevroče, nujno
bi rabila nove.
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 28 Apr 2014, 16:38

Verjetno bodo senčniki šele prišli na prodajne police večjih trgovin.

Če ne bo šlo drugje, jih lahko najdeš tukaj: http://www.ebay.com/bhp/car-side-window-shade
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 28 Apr 2014, 16:39

hvala, Čebelica, če ne bo šlo drugače, bo treba naštudirati ebay
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Apr 2014, 17:26

Če imaš kaj preveč dinarčkov, se jih dobi tudi tukaj, točno po merah avtomobila in odlične kvalitete:

http://www.withcar.si/ponudba/sencniki-za-avto/peugeot/
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 29 Apr 2014, 07:36

o, najs, samo uno "če imaš preveč dinarčkov" nekako ne špila :smiles:
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a B&E » 29 Apr 2014, 08:33

http://www.dx.com/s/car+shades
Mogoče kaj od tega? :) pa še poštnine ni, edino eni pravijo, da tudi po dva meseca čakajo, da kaj dobijo :biggrin:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a B&E » 29 Apr 2014, 09:11

V novi Lidlovi reklami so senčniki za avto, so še najceneje in da Rexu ne bo vroče :biggrin:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 29 Apr 2014, 10:44

a res, super, bomo šli v Lidl, hvala B&E :kiss:
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 01 Maj 2014, 22:13

Podarim (pišite na ZS):
-ženska tunika in jopica (komplet, modre barve), velikost piše S, vendar je sigurno vsaj M
-ženska črno bela tunika, velikost piše 36, sigurno je vsaj 38
Oboje samo enkrat nošeno, odlično ohranjeno.
-moška jakna s kapuco, velikost XXL, zelo dobro ohranjena

Slika
Slika
Slika
Slika
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a .M. » 03 Maj 2014, 11:24

Jaz imam pa problem s polži v vrtu oz. z nečem... pojedli ali obglodali so mi že paradižnike, sončnice, zelje, cvetačo...pri nekaterih niti stebla niso pustili :sad: sploh ne vem kaj naj naredim, dala bi kaj kar odganja polže, nočem pa da bi jih ubilo... ima kdo kakšen nasvet? A mogoče pomaga kakšna rastlina, kot je npr. hren, da ga posadim zraven, samo ne sme bit slab sosed za ostale rastline...

Pa še to: a kdo ve, kje bi lahko dobila hren za posadit? :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Larisa » 03 Maj 2014, 13:20

Moja mami se proti polžem bori z jajčnimi lupinami - doma zbira jajčne lupine (vseeno ali je bilo jajace 'ubito' surovo ali kuhano), ki jih potem nadrobi in posuje tam, kjer so polži. Popolnoma jih ne odpravi, jih je pa občutno manj in naravno je :biggrin:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 03 Maj 2014, 15:14

Za polže zaleže (oz.naj bi zaleglo, smo glih v fazi preizkušanja) pas peska ali drobnega kamna okoli vrta, naj ne bi mogli čez.
Jih je pa letos res celo morje, pa saj ni čudno, če vsak dan dežuje :shehysteric:
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a B&E » 05 Maj 2014, 09:53

Rabim nasvet :) Med žledom nas je precej hecala elektrika in je skurilo nov radio stolp, ki je bil za povrhu še darilo ob vselitvi :sad: Ali kdo ve, če se to sploh da popravit in kje bi se to dalo? Na internetu ne najdem nič pametnega :dontknow
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Račka » 05 Maj 2014, 10:02

Bom jaz vprašala tasta... je kar stručko za te zadeve.
Javim.
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a zanova_eva » 05 Maj 2014, 11:27

Jaz pa samo da naznanim. Če slučajno katera želi naročiti preko interneta (ebay..) in nima računa, ji z veseljem pomagam.
Imam paypal in predplačniško, urejene accounte.. če se vam ne da vpisovat v vse da naročite eno stvar, lahko naročite preko mene. :verygood:
Dogs never bite me, just humans..
Uporabniški avatar
zanova_eva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 07 Apr 2014, 14:40

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Maj 2014, 11:52

zanova_eva :yahoo: :verygood: :clapping:
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Maj 2014, 11:54

podpis :yahoo: :kiss:
trenutno sicer nič ne kupujem, sem pa že večkrat kaj gledala in sem zmeraj "zmrznila" pri načinu plačila :biggrin:
Slavica
 

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a KAIRA » 05 Maj 2014, 19:40

.M. napisal/-a:Jaz imam pa problem s polži v vrtu oz. z nečem... pojedli ali obglodali so mi že paradižnike, sončnice, zelje, cvetačo...pri nekaterih niti stebla niso pustili :sad: sploh ne vem kaj naj naredim, dala bi kaj kar odganja polže, nočem pa da bi jih ubilo... ima kdo kakšen nasvet? A mogoče pomaga kakšna rastlina, kot je npr. hren, da ga posadim zraven, samo ne sme bit slab sosed za ostale rastline...

Pa še to: a kdo ve, kje bi lahko dobila hren za posadit? :)


Živjo!

Najprej naj povem, da se sama zadnja leta intenzivno ukvarjam z vrtičkarjenjem vseh sort zelenjave, sadja, rož oz. vsega kar se da posejat, posadit, vtaknit... :heblush:
In iz izkušenj lahko povem, da se situacija s polži vseh vrst in oblik iz leta v leto slabša, letos je zadeva pri meni že skoraj neobvladljiva. Ampak nekaj zadevic pa vseeno pomaga, naj te potolažim :)

Najprej je treba vedeti s katere vrste sluzastimi pošasti imamo opravka. Kadar imamo na obisku "brezdomčke" oz. lazarje, takrat je treba vse ukrepe resnično redno opravljati, ponavljati, obnavljati, skratka dela ne bo zmanjkalo skozi celotno sezono. Kadar pa imamo tiste, ki posedujejo lastno nepremičnino oz. "klasične" polže s hišico, potem veljajo enaki ukrepi, le da bo zadeva veliko enostavnejša, ker proti njim vsi ukrepi kmalu in boljše delujejo.

Tukaj je nekaj mojih nasvetov iz prakse:

1. Okoli vrta oz. grede naj ne bo nobenih primernih skrivališč za polže. Odstraniti je torej potrebno komposterje (lazarji jajčeca izležejo v komposter in kasneje, ko zemljo inficirano s polžjimi jajčeci, vržemo na gredo, le-ti lezejo iz zemlje same-takrat se s fizičnimi preprekami niti ne izplača truditi, saj polži "vzklijejo" kar zraven rastlin), vse pokrivalne rastline pod katere se skrijejo tekom dneva, vso navlako v smislu desk, ploščic, ipd. in nenazadnje vso pokošeno travo s katero zastiramo rastline (to je v vročih poletnih dneh za rastline dobro, saj zmanjšuje izhlapevanje vode, vendar je treba dnevno pregledovati takšen polžji hotel:)

2. Okoli gredice oz. če imaš vrt in prostor kar med rastline nasej ognjič. Ta velja za odganjalca polžev (delno deluje).

3. Polže odganjata tudi čebula in česen oz. pripravki iz poparkov teh dveh zelenjavic. Odganja jih tudi gozdna praprot, preslica, bojda tudi rman, ki jih polagamo na vrt (in poparki iz omenjenih rastlin).

4.Nekateri govorijo o fizičnih preprekah. Zdrobljene jajčne lupinice, žagovina, mivka... To naj bi jim slabšalo možnost premikanja, pospešeno naj bi tako izločali sluz in se nazadnje odločili, da to ni zanje :mocking: Bile naj bi v širini dlani, sama s tem nimam izkušenj, saj se ne trudim s tem, ker je takšne prepreke potrebno redno obnavljati (v poštev pa ne pridejo ob dežju). Nekateri uporabljajo bakrene trakove, kar pa je precej drago (sama z njimi nimam izkušenj).

5. Učinkovite so tudi vabe, ki jih polžem nastaviš zato, da bodo raje glodali njih kot tvoje rastline. Zelo dobro se obnesejo predvsem kosi svežega jabolka in pa kosi surovega krompirja, ki ga polži enostavno obožujejo, vanj pa se zagrizejo tudi strune.

6. Lahko sadiš rastline, ki jih boš imela kot vabo za polže. Polži jih bodo z veseljem glodali, bodo pa pri tem pustili tvoje rastline pri miru (vsaj ideja je taka). Sem spadajo sončnice in pa npr. žametnice.

7. Vem, da si napisala, da polžev ne želiš ubijati in sama se strinjam s tem, vendar pa je dejstvo, da so rdeči lazarji in razni srebrni lazarji s črnimi črtami in srebrni lazarji s črnimi pikcami neeavtohtona, izredno invazivna vrsta, ki uničuje ekosistem. In ker niso domorodna vrsta, tudi nimajo naravnih sovražnikov (ptice se jih niti ne dotaknejo, kakšen lačen ježek ali krtek morda kakšnega še poje, to pa je nekako to). Najboljši "naravni" sovražnik teh polžev so ravno tvoje pekinške race. Te naredijo sicer malenkost škode tudi na rastlinah, vendar je škoda, ki jo povzročijo one, neznatna v primerjavi s škodo, ki jo naredijo polži. Če so se ti spravili na paradižnik, ki ga sicer ne marajo, potem je situacija s tvojimi polži res ušla izpod kontrole :shecry:

Ufffff, to je to iz moje strani. Upam, da sem ti kaj pomagala.

Srečno!
Uporabniški avatar
KAIRA
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 07 Jan 2014, 12:29

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Račka » 05 Maj 2014, 20:05

uau, tole pa je obsirno. bravo! :verygood:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a .M. » 06 Maj 2014, 07:32

Uu super, hvala! Kaj bo sigurno pomagalo :) Ja, najbolj me jezi za paradižnik, mi ga je najbolj škoda :sad: Slišim pa, da se letos vsi pritožujejo čez polže, vsem delajo škodo... samo kaj, saj oni ne delajo tega namerno, pač najdejo hrano, ki jim je všeč in izkoristijo priložnost in ne vedo, da s tem uničijo cel pridelek nekomu, na žalost :dontknow ... no nekaj bomo že, bo pa namesto 10ih vrst zelenjave samo 5 vrst :rolleyes:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Maj 2014, 08:30

Kaira, izjemen prispevek k polžologiji. :verygood: :praising:

:text-bravo:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ČVEK O VSEM IN MARSIČEM



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron