NUJNO...Gliste pri mačku

NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 11 Dec 2013, 16:25

Men se zdi da sem našla pri mojemu Silvestru eno glisto. :dontknow Al je pa gumico požrl :crazy: Julija je bil totalno obdelan, cepljen, razgliščen in kasneje kastriran.Videti je zdrav, je živahen, lep, a res je da neprestano je pa se ne zredi in veliko je na mačjem stranišču, mijavka in brska po pesku. Mislila sem, da se je malo prehladil ampak danes sem v drekcu našla tole grdo reč :crazy2: . Na koliko časa mora dobivati sredstvo proti glistam. danes grem k vetu in bom nabavila tabletke za mačka in obe psički...bljak upam da niso gliste...ampak... :mad:
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 11 Dec 2013, 16:28

Najboljše je, da kupiš Zantel, daš ga (odvisno od teže - preračunaj.. 1 tableta gre na 10kg) pa vsak dan 3 dni zaporedoma. To bi moglo zadostovat in po mojem ni gumice pojedel, ampak je kar glista. Aja, pa ponovi vajo pri ovčarkah, s tem da njima daj samo 1x Zantel (ne rabiš ponavljat 3 dni).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 11 Dec 2013, 21:36

Smo že dali "konjsko" tableto ovčarkama mali Silvestrinjo pa ne požre pa ne požre...zdrobila, zavila v zdenka sirček, prelila z koščji v soku, nič, niente...ne vem kako naj nu u gobček stlačim
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 11 Dec 2013, 22:23

Odpri usta, vzami tableto, porini mu jo v usta, dvigni glavo v zrak in masiraj toliko časa, da pogoltne :). To je največ kar ti lahko svetujem :).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Račka » 11 Dec 2013, 22:28

Primi za vrat, malo mu nagni glavo nazaj, odpri gobček in zatlači v grlo! Jaz nacilam na sredino, sem pa že videla mojstrsko delo z metodo zatlačit od strani. Kakorkoli, v grlo... potem pa mu zapri gobček in malo vztrajaj tako.
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a B&E » 12 Dec 2013, 07:21

Se mi zdi da je najlažje z aplikatorjem za tablete :) ni drag.
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Račka » 12 Dec 2013, 11:18

Meni pa s tem ni šlo. :biggrin:
Ga poiščem, če še je kje doma, ker ga itak ne znam uporabljat.
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 12 Dec 2013, 11:59

Meni tudi z aplikatorjem ne gre, naredim tako kot šiva pravi. Pokleknem na tla, mačka dam med kolena, odprem gobec in zatlačim čim globje, zaprem gobec, dvignem glavo in masiram požiralnik. Ko se oblizne, je vsaj 90%, da je pogoltnil ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a B&E » 12 Dec 2013, 15:18

Midva imava eno super tečno prostoživečko, ki nikakor ni želela pogoltniti tableta, poleg tega pa se je ful slinila. Na koncu sva obupala in jo odpeljala k veterinarju. Tam so nama svetovali naj v aplikator dava vodo, ker se potem ustrašijo in avtomatično pogoltnejo. Preizkušeno deluje :)
Na splošno pa morava pri odraslih nujno sodelovat oba, če so preveč tečni pa jih zaviješ v deko, da te ne praskajo, drugače na žalost sploh ne gre. :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Dec 2013, 15:40

Jaz tudi ne znam z aplikatorjem, tableta je letela v eno smer, aplikator pa v drugo :biggrin: :blush: .
Direkt v gobček od strani, edino to mi gre.
Zavijanje mačka v štruco pa je tudi dobra ideja :verygood: , to moram jaz narediti pri naši Miši, če hočem preživeti njeno razglistenje :rolleyes:
Slavica
 

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 12 Dec 2013, 18:21

Trenutno ga stradamo in ima naštimano samo hrano, ki vsebuje tableto... :bad: Men se zdi skoz bolj verjetno, da bo tudi pri nas uporabljena sila.... :shetruce:
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 12 Dec 2013, 19:19

Nč...smo vse nasvete ponucal, pa Silvestra zagrabl, ga zavil u brisačo, mu razprli gobček pa aplikacija ...še sanov se mu ni kva se dogaja...zdej se kuja hhahahaa :rofl2:
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Račka » 12 Dec 2013, 21:20

Tko se dela. :verygood:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Malina » 12 Dec 2013, 23:53

motherwolf, včasih res ne gre drugače. :mocking:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a Slavica » 13 Dec 2013, 06:57

bravo :clapping:
ja, mačkovje je brihtno, če predolgo mečkamo v pripravah, pogruntajo, da nekaj dogaja in hitro dobimo proti-ofenzivo :biggrin: ,
taktika presenečenja pa je vžgala tudi pri vas :verygood: .
Saj se bo odkujal :biggrin:
Slavica
 

Re: NUJNO...Gliste pri mačku

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 15 Dec 2013, 15:40

Čez pol ure se je skujov.
Dons je Silvester Michael Gardensio Stalonne, hiper aktiven. Skače na vrh kuhinjskih elementov, teče po njih in se dere, da ga grem iskat in ko malega bastarda zgrabim in hočem potegnit dol, s krempli zagrabi obe strani papirja proti prahu in hkrati s Silvetrom vlečem še vse čaje, okraske, ki so na kuhinji. Ga odhaklam in vržem dol...."iiii evo njega opet". :cat: Se derem Silvester sem, Silvester ke, Silvester "j..o ti p.s m...r"....ampak sekira se shitmaker čist nč. Sekira se moja lepo vzgojena Aska. Definitivno ni čist gladek, mnja... :P Ampak pravjo, da dobiš tist kr zaslužiš ... :scratchhead:
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06


Vrni se na Mačji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron