Bolezni ledvic

Bolezni ledvic

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 17:02

Našemu Srečkotu počasi odpovedujejo ledvice (star je 15 let). S to boleznijo sem se pri njem srečala prvič, zato sem precej
brala in spraševala ljudi z izkušnjami ter seveda veterinarje.
Da nekaj ni v redu, sem sklepala po povečanem pitju, čemur je seveda sledilo veliko lulanja (kepe peska niso bile kepe,
ampak prave skale, še na ta veliko lopatko jih komaj spravim :shock: ).
Šla sva k vetu, kjer so mu vzeli kri in urin iz mehurja ter naredili ultrazvok ter postavili diagnozo odpovedi. Na ledvicah
ima tudi že ciste.
Zdravila za to pač ni, lahko le poskušamo podaljšati življenje, dokler je le-to še kvalitetno in brez bolečin.

Renal diet za ledvičarje ne mara, tako da mu dietne brikete mešam med ostalo. Boljše, da poje nekaj, kot pa
da hujša zato, ker mu hrana ne odgovarja. Pri mokri hrani pazim, da naročam tisto s čim manj vsebnosti fosforja ter
jo posujem z Ipakitine praškom, ki vrednost fosforja v hrani še znižuje.
Zaradi občasno povečane želodčne kisline (spremljevalni simptom pri ledvičarjih, so mi pojasnili veti) večkrat bruha,
zato sem kupila Tree barks powder od Dorwesta, ki ga pomešam med brikete in res deluje :good: - Srečko bruha
le še zelo poredko, manjša je zato tudi nevarnost, da dobi rano na želodcu. Prašek ni poceni, vendar kljub vsakodnevni
uporabi res dolgo traja, še zmeraj imam prvo pakiranje, ki sem ga kupila že pred meseci.
Pazim, da mu ne povzročam stresnih situacij (npr. z začasniki), občasno pa dobi tudi podkožno infuzijo, da se telo malo
razstrupi. To je to zaenkrat, naslednji teden imava kontrolo in upam, da bodo povedali to, kar že dosedaj: "pri njemu
pa to res zelo počasi napreduje, še kar nekaj dobrega življenja ima pred sabo" :angel:
Slavica
 

Re: Bolezni ledvic

OdgovorNapisal/-a Kitty Kat » 17 Feb 2014, 13:16

Tudi Taček veliko pije, posledično veliko odvaja in so včasih tudi skale. Ampak nisem nikoli pomislila, da bi lahko bila odpoved ledvic, saj je še premlad. Je pa naša Mika zbolela za tem. Se je tudi začelo pri 15-ih letih. Tako da vem, kako je to. Je tudi bruhala veliko proti koncu. Upam, da se Vaš muc še drži. :daisy:
Prrrrrrrrrrrrisrčen pozdrav,
Kitty Kat
Uporabniški avatar
Kitty Kat
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 08 Feb 2014, 07:47
Kraj: Maribor

Re: Bolezni ledvic

OdgovorNapisal/-a Slavica » 17 Feb 2014, 13:48

se drži, je bilo zadnje dni spet malo slabše, tako da je dobil infuzijo in se izboljšanje takoj pozna :)
Slavica
 

Re: Bolezni ledvic

OdgovorNapisal/-a Kitty Kat » 17 Feb 2014, 13:51

Super! :cool:
Prrrrrrrrrrrrisrčen pozdrav,
Kitty Kat
Uporabniški avatar
Kitty Kat
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 08 Feb 2014, 07:47
Kraj: Maribor


Vrni se na Mačji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron