Starejši maček in (ne)ješčnost

Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 24 Mar 2014, 19:20

starci me sekirajo :shecry:
ok, dost jamranja, zdaj pa k vprašanju: Srečko, mačji oldtajmer (15 let) se je odločil, da briketi niso več dobri. Nobeni, ne taki
ne onakvi :madhous:e . Sicer stalno fehta, apetit ima, ampak on bi samo mokro hrano, pa to ne prav velikih količinah in tisto,
kar jem jaz, pa magari je to palačinka z marmelado :rolleyes: . Posledično mi čedalje bolj hujša :sad: .
Sem na tem, da mu jutri kupim RC kitten, ki so po mojih dosedanjih izkušnjah najbolj ješči briketi sploh. A mu lahko
to dajem skoz (če jih bo sploh hotel :angel: ) ? Študiram, da je sigurno boljše, da sploh je, pa magari stalno kitten,
kot nič in še naprej hujša :scratchhead: ?
(sicer je splošno stanje v redu, kolikor se pač lahko pričakuje, tudi zobje niso razlog, saj smo jih porihtali ne prav dolgo nazaj).
Slavica
 

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Alexx » 25 Mar 2014, 14:29

Naša presveta visokost Gospa Mačka :rolleyes: (stara dobrih 10 let) jedo od briketov samo še ND (začuda vse vrste) in RC Sensible pogojno... :mad:
Dobiva pa vse več surove ali kuhane hrane (meso z malce dodatkov). Če ni ravno najboljše sestavljeno, kuhano, seveda nos viha! :P
Začuda se pa telim priboljškom, briketom nikakor ne more upreti:
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzensnacks/lilys_kitchen_katzensnacks/365304
(hja, pač dobi kakšnega več...) :blush:

Je skoraj brezzoba, zato malce težje je, ampak če mi pa slučajno kakšen PASJI briket (najraje Lily's Kitchen) na tla pade, pa čudežno v mikrosekundi izgine! :rolleyes:

Sicer ti nisem kaj preveč pomagala, pa tudi za Kitten ti ne znam svetovati... :heblush: ampak vsaj sučustvujem lahko s tabo... :yes:
(bi pa vseeno rekla, da je boljše, da vsaj nekaj poje...)
Upam, da najdeš vsaj nekaj kar mu bo pasalo! :njami:
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 25 Mar 2014, 15:34

sem probala s surovo, pa sicer poje, ampak izbruha, pri surovem ne pomaga pri bruhanju niti Tree barks powder. Kuhano pa požveči tako, za vzorec :madhous:e
Bom probala še z ND (Rexu gredo pasji kar fajn v rito) in Lily's kitchen, hvala :)
Slavica
 

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 27 Mar 2014, 07:47

No, Srečko RC-ja ne je. Žre ga! :rolleyes:
Par dni ga bom žokala :biggrin: s tem, naj se pošteno naje, potem pa probam s čim bolj zdravim. Eh, te mačke :rolleyes:
Slavica
 

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 27 Mar 2014, 20:56

Super, da ga ima rad :) Glede na to, da je zbrirčen, star in hujša zaradi neješčosti, jaz na tvojem mestu ne bi probavala s čim drugim, če si odkrila brikete, ki jih ima tako rad. RC ni tako zelo slab, sem brala sestavo kitten, da bi zaradi tega morala menjat, ni to whiskas ali kaj podobnega. Seveda so boljši briketi, ampak glede na situacijo (torej star, hujša in zbirčnost) bi jaz bila zelo vesela, da si odkrila nekaj kar je čisto ok in ima tako zelo rad in se tega držala, dokler se ne naveliča ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a .M. » 27 Mar 2014, 21:19

Mene pa kar skrbet začne, ko berem STARI mački, 10let, 15 let... to pa ja ni staro :sad: Jaz upam in računam, da bosta našedva vsaj do 25 :cool: (vem da nisem ravno na realnih tleh) ... Drugače sta pa še oba zelo ješča :biggrin:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 28 Mar 2014, 15:30

Tudi jaz bi ga pustila, da jé brikete dokler jih želi. Še prehitro si bo premislil in bo sledilo iskanje novih, ki bi mu mogoče lahko dišali tudi po prvih dveh obrokih.

Po mojih izkušnjah je drugače šel v promet še piščanec (kuhan ali pečen) in tuna. Za poobedek pa tudi kakšen kos kuhanega pršuta ali puranjih prs. Pa super okusna je bila zelena solata vseh vrst.
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Račka » 28 Mar 2014, 20:32

Čebelica napisal/-a:Pa super okusna je bila zelena solata vseh vrst.

Samo to pa ne vem, če še pri kakšnem zbirčnem mačku lahko spraviš v promet. :biggrin:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 01 Apr 2014, 15:35

Smo bili izjema, ja. :biggrin:

Slika
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Račka » 01 Apr 2014, 16:07

Oooo, lej jo vegi Nancy! :kiss:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 01 Apr 2014, 16:28

glih kupila sem repincl, mu ga grem ponudit :rofl2:

drgač pa RC kitten so še dobri, RC exigent pa ne več, jih spretno vozi sem in tja po skledi, da pobere
ven une ta druge :rolleyes:
Slavica
 

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 01 Apr 2014, 17:18

Samo ne Nancy krivit, če ne bo jedel. ;) Ona je namreč točno vedela, kaj je domače in kaj je prišlo na krožnik iz trgovine. :biggrin:

Srečko, :petkitty: , same dobrote imaš na krožniku, zato pogumno, nič brskat!
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Apr 2014, 06:13

spet ne je :shecry: . Apetit ni problem, ker če pridem iz kuhinje s salamo, mi skoraj na glavo spleza :rolleyes: .
Prav suh je že, se pa cel dan ne dotakne briketov, skoz čaka, kdaj bom dala kaj "boljšega" :madhous:e :sad:
Slavica
 

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 09 Apr 2014, 07:43

Slavica, jaz mislim, da je čas, da še ti začneš jest brikete in s tem ne bo več tistega "boljšega" ;).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 09 Apr 2014, 07:43

Slavica, jaz mislim, da je čas, da še ti začneš jest brikete in s tem ne bo več tistega "boljšega" ;) :biggrin: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Starejši maček in (ne)ješčnost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Apr 2014, 11:26

po moje da res, karkoli jaz jem, je veliko bolj zanimivo :fool :biggrin:
Slavica
 


Vrni se na Ostalo o mačkah



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost