Mačke in njihovi strahovi

Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a .M. » 12 Apr 2014, 20:11

100 mačk, 100 različnih karakterjev in vsaka od mačk ima svoj strah pred nečem. Nekateri strahovi so pri mačkah bolj pogosti, drugi manj. Veliko mačk se boji vode, nekatere jo obožujejo. Večini mačk so glasne stvari nadležne, spet drugim ne.

Primer mačke, ki obožuje vodo :biggrin: :
https://www.youtube.com/watch?v=0iXHim3ToQ4

Primer mačke, ki ima rada sesalec:
https://www.youtube.com/watch?v=BmJaQHoIv7E

No pri nas se Johnny zelo boji dežja, bliskanja in grmenja. Takrat se skriva pod posteljo in se ga ne da spraviti izpod postelje, niti s hrano. Boji se tudi vode in seveda novoletnega pokanja :madhous:e Lucky pa se niti ne boji praktično ničesar, on lepo mirno počiva :) Mogoče mu je edino voda malo neprijetna, sigurno se ne bi kopal tako kot muc zgoraj...

Kako je pa pri vas? :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 13 Apr 2014, 09:17

ko vklopim sesalec, v sekundi ni nobenega nikjer :smiles: .
Voda je fuj, razen za Sunny-ja - ta izkoristi vsako priložnost, da lahko namaka tačke. Takoj ko odprem
vrata kopalnice, je v banji in in najboljše je, če je še malo mokra. Če ne more v kopalnico, je dobra
tudi njihova posoda z vodo - vtakne tačko not in skledo vozi sem in tja, malo poliva in potem taca po tistem :rolleyes: .
Slavica
 

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Banana » 17 Apr 2014, 08:32

Pri nas je sesalec največji baubau.

Ostalo ju ne moti. :)
Banana
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 06 Feb 2014, 14:51

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Račka » 18 Apr 2014, 10:27

Pri nas tudi. Sicer jim ni za zamerit, ker imamo bolj industrijsko varianto in je res glasen sesalec.
Drugih vecjih strahov pa ni. Se mene se nocejo bat, ko kaj uspicijo in si posledicno malo glasilke prezracim. :mad:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Čebelica » 18 Apr 2014, 11:03

Pri nas pa se vse aktivnosti prenehajo, ko zazvoni zvonec. :smiles:

Takrat ni nobene nikjer več. Prvo radovednost premami po cca 10 minutah, drugo pa imajo čast videti le redki. :biggrin:
Uporabniški avatar
Čebelica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 02 Jan 2014, 17:58

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Larisa » 28 Apr 2014, 22:45

Mi imamo doma prikritega oboževalca vode, ki precej pogosto iz svojih skled z vodo naredi banjo, v kateri si pere tace in zraven opere še preprogo in posteljo. Zelo rad hodi tudi v tuš kabino gledat kapljice, kako polzijo po vratih. Naj naj najraje na svetu hodi spat v kopalnico, kjer se mora obvezno nekdo od nas kopati, saj mu je zgleda všeč para (ali pa mi goli :madhous:e :mocking: ). Da ne omenjam, da v kopalnici prebiva njegov najboljši prijatelj - pralni stroj, katerega hodi naskrivaj poslušat. Drugače smo ga umili samo enkrat, ko se pokakal po vožnji z avtom in ni preveč protestiral. :biggrin:

Se pa naš Božo na smrt boji sesalca in ga odkar nam on bogati življenja precej manj uporabljamo, da ga ne spravljamo v nepotreben stres :cool:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a airedale10 » 03 Maj 2014, 09:32

Huh, tega je pa polno... :biggrin: Največji strah so odrasli ljudje ki pridejo na obisk - vseh razen ene babice se zelo bojita, pojma nimam kaj vidita na tej babici da se jo ne. Že takoj ko slišita zvonec gresta takoj pod posteljo, edino če vesta da zvonimo mi počakasta pri vratih. :yes: Še posebej muc je tu čisto paničen in še pol ure po tem ko so šli gostje domov ga komaj prikličeš izpod postelje.
Drugi strah pa je sesalec - Kiki se je sicer navadil in se ne boji več tako, se je celo zgodilo da je ležal na postelji dokler sem kompletno celo sobo posesala. Čupa pa je ugotovila da v sobi na pisalni mizi enega kota ne sesam (kjer so kabli) in zdaj se vsakič zavleče med tiste kable in se dela da je kip.
Kiki je drugače en velik strah, če leži pri tebi je že da enkrat kihneš dovolj da panično steče proč, prestraši se glasnih zvokov, nenadnih premikov..., meni je prav smešen ker se mu ni še nikoli nič zgodilo, od 3. meseca je v stranovanju kjer je čisto preveč razvajen, pa še vedno samo opreza kje je kakšna nevarnost. :rolleyes:
Uporabniški avatar
airedale10
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Jan 2014, 18:34

Re: Mačke in njihovi strahovi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 03 Maj 2014, 15:19

Kiki ima očitno bolj slabe žiFce :biggrin: . A Čupa se med kable zavleče :smiles: , mačke so res brihte :) .

Neznani ljudje so tudi pri nas bav-bav, najbolj za Sisi, ponavadi zleze v kavč ali se pokrije s čim in šele če ni preveč glasno, jo
čez čas firbec zadosti matra, da najprej pogledata ven dve ogromni oki :smiles: . Srečko gre na višino in od tam čekira nevarnost,
Sunny pa...enkrat ga pobožaš in si gotof, ga potem treba kar naprej, nadleguje obiske nonstop za božanje :rolleyes: .
Miši se kot pravi madam gladko fučka, če je kdo prišel ali pa tudi če ni, ravno ji do bosne, ona ne šmirgla nikogar, še
hrano-dajalce bolj redko :cool:
Slavica
 


Vrni se na Ostalo o mačkah



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron