Mačji posipi

Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 24 Dec 2013, 15:57

Golden Master in Extreme Classic sta zelo kvalitetna. Res zelo, najboljše izkušnje imam z njima, kristali se pri
nas pol toliko dobro niso obnesli.
Pa človek se pač navadi, da je pesek povsod, pa da pač večkrat sesaš in pometaš. :rolleyes: . Ampak ko najdeš pesek še v vrečki čipsa,
imaš pa vseeno rahlo dost :shehysteric: . Po novem letu bomo naročili po 1 poskusni paket iz vsaj treh linij ekoloških posipov,
pa da vidimo :angel:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Račka » 24 Dec 2013, 21:04

Jaz bi tud ful rada, da bi naši na žaganje delal lužice in potičke, pa nimam te sreče. Se tistega wc-ja z žaganjem niti dotaknejo ne, grejo raje en štuk nižje na pesek. :madhous:e
Drugače je pa meni Golden tudi ful v redu pesek, sploh po novem kombinacija Odour in tistega s sivko. Odour fajn kepice naredi, sivkin vonj pa popolnoma ubije tisti značilen wc vonj, ki se hočem nočem pojavi.
Master mi pa ni fajn, ker ne prenesem tistega pudrastega vonja in se mi zdi, da se ga voha po celi bajti.
Extreme Classic pa ne poznam... :dontknow
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 24 Dec 2013, 21:14

Extreme Classic je bolj znan pod imenom Intersand. (me je ena razsvetlila, sem ga prej na zooplusu brez uspeha iskala :heblush: ) Je zelo kvaliteten, po mojih izkušnjah še kvalitetnejši od Goldna, saj že tudi fejst "zmatran" ne zasmrdi, se pa raznaša še bolj kot Golden in kadi
se tudi še bolj :negative: .
Komaj čakam tole žaganje in upam na najboljše :angel:
(izbire pa ne bodo imeli, bo kar v vseh WC-jih prvi dan žaganje, pa da vidim; jap, taka "mati" sem :P :biggrin: )
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a spela » 25 Dec 2013, 12:11

Tale posip je top: http://www.zoohit.si/shop/macke/macja_s ... est/236782
Na začetku se je treba samo navadit ga pobirat, ker je bolj drobljiv kot pesek (pomaga lopatka z malo večjimi luknjicami), ampak ko se enkrat navadiš mu pa res ni para. Lepo diši po lesu, nobenih umetnih, pudrasti itd. vonjav, vržeš ga lahko v WC, ker je čisto ekološki. Jaz ga ne menjam za nič na svetu.
spela
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Dec 2013, 20:49

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Račka » 25 Dec 2013, 12:48

Ja, se strinjam... samo naši mački se na žalost ne.
Slavica, upam da ti rata!
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 26 Dec 2013, 09:48

točno tega sem si naciljala za preizkušanje za začeteke :music-rockout:
ni mi sicer čisto logično, da piše, da ko odvržeš v wc, moraš malo počakati pred splakovanjem, da se zmehča -
kako potem z urina naredi sprimek, če ga voda zmehča? :scratchhead: Bomo videli.
Lopatke imam pa samo z malimi luknjicami, bom še z večjimi naročila zraven, hvala :)
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a B&E » 26 Dec 2013, 10:15

Golden Master je sicer ful dober, ampak nevem če je za 2% boljši od Biosanda(SuperAgglomerante) . Prvi te pride 1,07 evra na kg, v varčnem pakeru 1 evro na kg, Biosand pa 0,89 na kg. Pa še to brez da Lajka uveljavi za začasnike -30% popusta ali mi navadni smrtniki, ki imamo le Lajkino člansko kartico in na vse izdelke v Dogetu dobimo -13% :) Pri teh peskih, ki so res drobni, pogrešam le manjše lopatke, ker kakšen manjši delček enostavno uide mimo :scratchhead:

Cats best in podobnih pri nas na maramo, ne strdijo se tako lepo, poleg tega pa če so kakšni začasniki, ki morajo biti zaprti v sobi in prideš notri te kar zabije od vonja ko vstopiš v sobo :nea: To uporablja le zajček, ki je lepo vzgojen in hodi na wc :) Od njega pa enostavno vse skupaj vržem na kompost.

Bi bilo pa super imet nekaj kar lahko mečeš na kompost tudi za mačke, pri nas so navadne smeti 3/4 zafilane z mačjimi vrečkami :smiles: Ker jih sedaj odvažajo na tri tedne, se ti spet dogaja to, da jih po enem tednu odpreš in bi že rabil masko da sploh lahko dihaš :rofl2:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a LukaLajka » 05 Jan 2014, 12:55

Evo jaz sam uporabljam posip iz Eurospina (siv, ne rdeče barve- ta niu dober ker ima glino), macek ga je bil navajen ze od vzrediteljice, tudi posvojenka ni imela nobenih problemov.

Stane pa pod 1 eur 5 kg.

Pesek je zelo obstojen ob sportnem čiščenju, edina slaba stvar je da se malo praši, tako da ni za majčkene muce.
LukaLajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 07 Dec 2013, 21:05

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Jan 2014, 13:36

Jaz sem enkrat kupila v Eurospinu, pa se je spremenil v beton, ko je bil moker, komaj sem ga spravila iz WC-jev :madhous:e .
Je pa takrat bila v trgovini samo ena sorta (nekaj let je že tega), sploh nisem vedela, da sta dve, mogoče sem pa tu falila? :scratchhead:
Bo treba še enkrat probat, ker je cenovno res ugoden :verygood:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a B&E » 05 Jan 2014, 21:07

Za Evrospin res nevem, moram pa pohvalit Hoferjev pesek. Enkrat sva se vračala iz morja in sva v Cerknici ugotovila, da nujno rabiva mačji pesek in sva si rekla, da bova pač Hoferjevega sprobala. Doma pa imajo mucki (ker jih je veliko) dva wc-ja, ki sta bila takrat polna eden z Hoferjevim peskom, eden pa z Biosandom, pa moram reči, da ni bilo razlike, da so v katerega kaj več ali manj hodili, tako da zgleda, da jim je vseeno :) Tudi dokaj lepo se strjuje in lepo veže urin. Je pa res da ne diši tako prijetno in je zato predvsem meni manj ljub :biggrin:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Larisa » 07 Jan 2014, 13:41

Se strinjam z B&E, naš Božo ima že nekaj časa Hoferjev pesek in je čisto v redu. S tem povdarkom, da ima wc na zastekljenem balkonu, ker ga precej ven vrže, saj ne more uporabljat vratc (ko gre notri, ne zna priti ven in potem zapaničari :madhous:e ). Nastanejo velike kepe, sicer res morda ni najbolj ekonomičen pri porabi, je pa ugoden :) Tudi menjam ga na 6-8 tednov, saj ostane kar čist po vsakodnevnem pobiranju pridelkov.

Smo pa imeli doma tudi Biosand, ki mi je bil zelo všeč in je bolj ekonomičen pri porabi, vendar več kot enkrat dražji od Hoferjevega :negative:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 08 Jan 2014, 13:07

Jaz imam Golden grey in ga ne menjam. Naročamo ga iz Češkega Zoohita, kjer je precej cenejši in ga imam za tri mačke dober mesec in pol. Sem probala Shah iz Hoferja, mi ni všeč, ogromno se ga porabi in pride potem dražje kot kvaliteten pesek, tisti iz Eurospina je pa še slabši odkar so zamenjali formulo, 3 leta nazaj je bil pa super.
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 08 Jan 2014, 14:01

naš prvi žakel Oko plusa je na poti, naslednji teden poročam :angel:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 25 Jan 2014, 16:19

okej zdaj - zakaj pa tele moje butare jedo tale posip? :shock:
Hodijo okoli WC-ja kot v procesiji, vsake toliko kakšen malo dreza s tačko, malo zajame in požre :fool .
Za primarni namen ga še nobeden ni uporabil :rolleyes:
:scratchhead:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 25 Jan 2014, 16:23

PS: preden komu pade v glavo popolnoma neumestno vprašanje :mad: - ja, imajo polne sklede :P :biggrin:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a B&E » 25 Jan 2014, 21:05

Hahahaha :smiles: :smiles: Očitno že nimajo kaj dobrega za jest :smiles: hecam, je pa res smešno :) Očitno so pač dobrega okusa :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a spela » 25 Jan 2014, 21:45

:smiles:
Probaj v novi posip zakopat pridelek iz kakšnega drugega wc-ja, ki ga uporabljajo. Bi jim moralo delovati.
To, da jejo posip vsake toliko, ni nič nevarnega, ker se ta posip ne strjuje (ne vsebuje bentonita).

Sem se spomnila zdaj na moja dva dudarja, ko smo se navajali na wc. Jim pripravim nekaj kristalov. Šnofa tamičkeni po posipu, jaz si mislim, o kako fajn, takoj je poštekal. Zdaj zdaj bo. Nakar mi upali, da si mali veselo polni gobčka s tem. Hama hama, mmmm tejsti. :evil:
spela
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Dec 2013, 20:49

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 27 Jan 2014, 19:20

hvala, spela, sem bila že v nizkem štartu, pa jim je le prebilo, zakaj se to nuca :smiles: .
Prvi vtisi - zelo dobri. Tudi lulanje se zadosti sprime, da se odstrani z lopatko. Ne prime se na tačke,
zato ga je samo malo okoli WC-ja, ko ga v silnem rudarjenju zbrcajo ven :rolleyes: , drugje (recimo v
pojstli) pa nič :yahoo: . Kadi se nič, še diši lepo, po naravnem.
Bomo videli, ko mine še nekaj dni, ampak zaenkrat sem zelo navdušena :)
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a B&E » 27 Jan 2014, 21:06

Poročaj :) res, res, res bi radi imeli tak pesek (3/4 črnih smeti so samo mačje vrečke z dobrotami) ki bi bil za na komost, ampak po mojih izkušnjah s temi narvanimi peski je bilo zelo bedno to, da se lulanje ni lepo sprijelo in si čez en teden imel grozno težek wc, ker je lulanje razpadlo v žaganje in si imel srečo če si sploh pol na lopatko dobil :dontknow
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Jan 2014, 16:42

slavica, a sem ti rekla?? Jaz to uporabljam za morsko prašičko, je super zadeva, drugače pa vsi moji mačji začasniki so imeli Oko plus in kar je najboljše, da lahko vržeš to direktno v wc! :yahoo:
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 28 Jan 2014, 21:31

nisi rekla, da je bil Oko plus! :mad:
(samo nekaj o pometanju in sesanju se spomnim :rofl2: )

Mi smo še kar zadovoljni z Oko plus, da vidimo, kaj bo čez kakšen teden, ko bo že malo zmatran :angel:
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Feb 2014, 12:43

Oko plus ostane pri nas :verygood: .
Po enem tednu ni še nič zmatran, dosipavam po potrebi. Raznaša se sicer nekaj, ampak veliko manj kot pesek, pa še
to v glavnem v okolici WC-ja. Ne kadi se, lepo diši po naravnem, skratka nimam ene pripombe.
OK, eno :biggrin: - težko je najti ustrezno lopatko. Imam sicer nekaj iz Zooplusa, z okroglimi luknjicami, le da so malo prevelike luknjice.
Kaj primerljivega nisem še našla. Bomo že, važno, da posip štima v vseh pogledih, pa trenutno je še v akciji na Zooplusu :)
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Feb 2014, 15:51

Pa če obstajajo prav njihove lopatke.. buča.. Ti predam ob naslednjem snidenju, jaz mam ene 3 pa nobene mačke :biggrin: :biggrin: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Feb 2014, 16:33

o kul :verygood:
(al pa če ti jaz predam tri mačke :cool: )
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Račka » 05 Feb 2014, 16:44

Prov fouš sem ti za tale Oko plus! Pa ne, ker ga maš... ker jst ga mam tud!, ampak ker ga dejansko tudi uporabljajo (no, poleg hranjenja z njim)!

pssssst: jst tud lahko kakega mačka dam šivi, če ji je dolgčas. :crazy:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Feb 2014, 16:58

*šiva* vzame vse mačke, ki bi se jih skrbniki želeli "znebiti", bosta pri nas Polo in Atlas zelo navdušena nad idejo ;). Ne, sej ne.. Une 4, ki so bile dejansko pri meni so še vse žive :verygood: :biggrin: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Feb 2014, 10:28

Račka, kaj pa če probaš drastične ukrepe, kot sem jaz - imajo samo Oko plus na razpolago,
pa nema izbire, vsaj en dan, pa da vidiš?
Slavica
 

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a B&E » 09 Feb 2014, 10:34

*šiva* napisal/-a:*šiva* vzame vse mačke, ki bi se jih skrbniki želeli "znebiti", bosta pri nas Polo in Atlas zelo navdušena nad idejo ;). Ne, sej ne.. Une 4, ki so bile dejansko pri meni so še vse žive :verygood: :biggrin: .

Tista ena izmed 4, ki je dejansko živa je danes zelo nastrojena do psov :aggressive: le zakaj? :mocking: :smiles:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 09 Feb 2014, 11:15

zdej je pa že tolk govora o tem Oko plus, da bom mogla pridt tole pogledat, Slavi ;)
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Mačji posipi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Feb 2014, 11:21

:text-welcomewave:
Slavica
 

Naslednja

Vrni se na Ostalo o mačkah



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron