Oprema za mačke

Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a .M. » 29 Jul 2014, 20:09

Tale rokavica res deluje!!! :yahoo: Nisem si mislila da bo :)

http://www.zoohit.si/shop/macke/skatle_ ... cki/321599
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolšji trg predmetov in nasvetov

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Jul 2014, 05:50

hvala za info, bom nabavila :verygood:
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Avg 2014, 11:22

Dobila rokavico, pa nisem najbolj zadovoljna :nea: - dlake res fajn odstrani, je pa samo rokavico
težko in zamudno spucat. S krtač (Trixie ali s tistih iz Dipota) gre to z enim potegom, pri rokavici pa mi ne uspe.
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a .M. » 12 Avg 2014, 17:30

Jaz z roko iz rokavice odstranim dlako, tako da samo v eno smer podrgnem... drugače se pa itak pri čiščenju svaljki naredijo in se iz rokavice samo svaljke odstrani :scratchhead: A ne gre tako dol? Meni gre lepo...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Avg 2014, 18:07

očitno sem prenerodna za tole rokavico :blush: , bom ostala na krtačah.
Podarim jo :)
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Račka » 13 Avg 2014, 20:10

Vzamem na probo. :cool:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 14 Avg 2014, 07:56

Dobiš :yes:
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a .M. » 17 Avg 2014, 19:34

Mene pa zanima če je tole ležišče dovolj stabilno in vzdržljivo tudi za mačke težke 8kg, ki so tudi veliki... ali je bolj za manjše mačke? Nameravam kupiti, pa se raje prepričam :)

http://www.zoohit.si/shop/macke/macje_k ... lje/237247
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 17 Avg 2014, 19:42

jah, pri nas je najtežja okoli 7 kil in visečka zdrži, čeprav se konkretno upogne.
Je pa nekaj - uporabili smo močnejše vložke in šraufe, ne tiste, ki so priloženi ;)
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 13 Sep 2014, 10:04

Pri nas praskalnih dreves ne kupujemo več, saj je težko najti ustreznega - ali je nestabilen,
visečke se odlomijo, težko jih je čistiti,premalo praskalnih površin, nefunkcionalna in neudobna ležišča,
v glavnem veliko premalo muzike za veliko preveč denarja :rolleyes: .
Sedaj imamo praskalne valje. Najprej smo nabavili tega:
http://www.zooplus.de/shop/katzen/kratz ... nne/252052

Kar v redu, ni pa preveč stabilen. Za mladiče je ok, pri težje kategornikih pa obstaja nevarnost prevrnitve, zato
mora biti naslonjen na steno, kar zmanjša njegovo funkcionalnost. Zgornja blazina se ne da odstraniti, da bi jo
oprali.

Čisto druga pesem je tale:
http://www.zooplus.de/shop/katzen/kratz ... nne/354551

Zelo stabilen, se ni niti zamajal, ko sta ga z združenimi močmi oblegala Sunny in Miša.
Vse blazine (zelo mehke in udobne) se dajo odstraniti in oprati. Zavzame veliko manj prostora kot klasični večji praskalnik,
ima pa veliko več praskalne površine.Zadovoljni :verygood: .
Slika
Slika
Slika
Slika
Slavica
 

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a Alexx » 15 Sep 2014, 10:37

Pa še ena prednost je pri teh "valjih", so tako visoki, da se maček lahko konkretno stegne in zraven še kremplje nabrusi... :verygood:
Pri klasičnih praskalnikih so stebri večinoma prekratki ali pa "deljeni" s poličkami...
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Oprema za mačke

OdgovorNapisal/-a droplja » 14 Avg 2016, 09:50

Uf, jaz si pa ne predstavljam, da ne bi imeli doma praskalnika. Mačka ga obožuje, smo ga pa pritrdili na steno, da je bolj fiksen. Najraje leži na zgornji visečki, ko pa pridejo obiski, se skrije v duplinco :) Praskanje po "deblih" je obvezno zjutraj in zvečer, pa še kaj vmes, če je živčna. Mislim, da je praskalnik za mačke kar obvezen kos opreme, skoraj tako kot WC. Res pa je, da je treba izbrati pravega, tako za mačko kot za naš žep. Tukaj je kar dober članek na temo praskalnikov, prepričana sem, da bo komu prišel prav.

Kar pa se tiče odstranjevanja dlak s posebnimi rokavicami ... že nekaj let to uspešno prakticiram z navadno lateks rokavico, torej tiste "higienske" oz. za enkratno uporabo. Zares odstrani vse dlake, predvsem s kavča in oblek, valjčkov za oblačila praktično ne uporabljam več. Čisto brezveze fora, a zelo uporabna!
droplja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Avg 2016, 17:47


Vrni se na Ostalo o mačkah



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron