Hrana za muce

Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 16:17

Mačke so izbirčne, kot vemo, ene bolj, ene manj. Če imaš pa še mačko ali dve s posebnimi potrebami, si pa sploh "zmagal" :rolleyes: .
Precej sort briketov sem že preizkusila, že nekaj mesecev smo pa na Porta21:
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... ter/168747
Mešam jih dva proti tri s Sanabele Dental.
Sem zadovoljna, saj Sunnyju ne gredo več kile kar naprej gor kot pri RC, Sisi ne mučijo več vetrovi kot pri samem Sanabele,
kar je blagodejno za vse prebivalce v hiši :biggrin: , so glih prav ješči in cenovno ugodni, sploh pri varčevalnem paketu 2x10 kil,
ki ga kupujem :good: .

Od mokre hrane jim gre najbolj v slast Aplawse, ki je seveda drag kot žafran in Cosma, ki ni nič manj kvalitetna, vendar
cenovno (še) precej ugodnejša.
Pogosto pa skuham tudi piščančja prsa in bedra in jim zraven postrežem še župo, v kateri so se kuhala, pomlaskajo vse :njami: .
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 30 Nov 2013, 19:06

Mi se držimo Schesirja in Flatazorja :smile: Včasih smo nezvesti Dogetu in skočimo še v Mr.Pet po konzervice Sushi cat ali Cheffy (samo tuno, ker je 86%), redko še Landfleish, ampak res redko, ker Monty ne mara zmletih konzervic :rolleyes:
Piščanec ni slaba zadeva, se mi zdi da jih pa moraš počasi privadit, ker jim od začetka ni nič jasno :unknown:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Dec 2013, 10:57

Hmmmm, tole pa ni tema za Malino, ki je vsa pasja. :mocking:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 02 Dec 2013, 20:59

Malina, potem si bo treba kakšnega mucka zrihtat :biggrin: hec, hec :sdance:

Kaj pa glede priboljškov? Pri nas so vsaj po mačjih odzivih najboljši Softleys :romance-inlove: V ritko pa grejo tudi kakšne mesne palčke (Vitakraft ali iz Dogeta, mislim da so od Stuzzyja). Monty za prvo leto v novem domu dobil Visvit (prav tako Doget), ki so naravno pusušeni in res 100% meso, da ne omenjamo da je 30g 4 evre, ne to pa ni za nobeno od naših mačjih :orcs-buttshake: Ampak konec koncev jih ne morem obsojati, saj si tudi večina nas raje za prigrizek privošči kaj sladkega :heblush:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a LukaLajka » 07 Dec 2013, 21:24

Konzervice Schesirja in briketi Royal canin. Drugega zbirčne rite ne jedo. :)
LukaLajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 07 Dec 2013, 21:05

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Malina » 07 Dec 2013, 22:16

Oooooo, lukalajka :text-welcomewave: :sunny: taprava tema za prvo oglasanje. :cat:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 09 Dec 2013, 20:44

Aja pa konzervice UniPro, ampak samo fileji gredo kar sami v rit :) Paštetke UniPro, ki naj bi bile 100% meso, so bile pa danes sprobane niso šle pa nikamor :dontknow
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Dec 2013, 20:54

Pri nas od mokre hrane zelo dobro laufa Aplawse. Njihovih briketov pa še prostoživečke nočejo :shock: .
RC smo pa pri nas ukinili, odkar je naš Sunny - recimo temu začel vzhajati kot kvašen buhtelj :biggrin:
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 25 Jan 2014, 20:14

[quote="Slavica"]Mačke so izbirčne, kot vemo, ene bolj, ene manj. Če imaš pa še mačko ali dve s posebnimi potrebami, si pa sploh "zmagal" :rolleyes: .
Precej sort briketov sem že preizkusila, že nekaj mesecev smo pa na Porta21:

Mi smo tudi zdej prvič poskusili isto hrano in glede na to, da me je bilo malce strah če bo gospodični Shebi to teknilo, jih je s takim užitkom da je kar veselje. :sdance:
Slavica, juhico od piščančka kaj soliš ali samo voda + piščanec in to je to?
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 26 Jan 2014, 06:47

nič soli. Sol je sploh strup za mačje ledvice, se je treba izogibat. Zato je tudi npr. Whiskas zelo zelo slaba hrana, saj
vsebuje tudi veliko soli. Ja seveda bi vse mačke kupile Whiskas :madhous:e , otrok bi tudi rajši izbral McDonalds kot zelenjavo :rolleyes:
(sori, na to reklamo sem alergična, enkrat me je mož vprašal " a si ti v redu? zakaj se pa s televizijo kregaš?" :fool )
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 15 Feb 2014, 08:39

Nas so v Veterini Bubi nahecali, naj poskusimo McKERK (http://www.mckerk.it/cat/natural-cooking-line/blog) in smo vzeli 2 (tuno z rakci in tuno z govedino) in moram pohvalit, je muckom šlo takoj v rit :orcs-buttshake: Obe imata po 70% tune, potem še ta drugo meso in kar je najboljše je v juhici, ne želetini :) Imajo sicer tudi mouse, vendar to nikakor ni za naše rite, mogoče pa bo kateremu drugemu všeč :) Če koga zanima, imajo trenutno v Bubi akcijo 1+1 gratis (ena mislim, da je okoli 1,20 evra)

Še ena ideja za take kot smo mi, ki se ne valjamo v denarju, vendar želimo kvalitetno hraniti naše mačke: 10kg Schesir v Dogetu za 50 evrov (http://www.doget.si/trgovina/index.php/ ... nec-2.html) ali 12kg Flatazorja (http://www.doget.si/trgovina/index.php/ ... y12kg.html) za 48 evrov. Je pa res, da je bolje da imaš več mačkov, drugače je kar prevelika zaloga :biggrin: Načeloma je Schesir bolj kvaliteten, ampak naši mucki bi jedli samo Flatazor Poultry :) Recimo imata MJ Flatazor, Ben Exlusion, JR in Forti pa Schesir vsi rinejo v Flatazor :mocking:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 15 Feb 2014, 09:47

tele konzervice moram vzeti naslednjič v Bubi, hvala za info :verygood: .
Flatazorja se pa pri nas ni noben dotaknil :shock: , samo gledali so izmenično v skledice in mene, če jaz to kao resno :biggrin: .
Mačke :rolleyes: .
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 16 Feb 2014, 10:35

Ja, so zelo samosvoji mucki :rolleyes: Pri nas je pa tak look če je karkoli druzga oz. se Monty tako trmari da raje sploh ne je :crazy:
Pa je na splošno dobro, da se jim večkrat zamenja hrana ali je bolje, da je bolj kot ne ista? Pri nas ima Monty zelo občutljiv želodček, zato bolj malo eksperminitramo :scratchhead:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 16 Feb 2014, 10:52

čim manj menjavat :)
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a .M. » 13 Mar 2014, 22:21

Kakšno imate kaj mnenje o hrani Bosch Sanabelle? Mi smo kar zadovoljni, našedva mačkona jo jesta že kar nekaj let, pa jo imata zelo rada :) ravno sedaj bomo prešli na Sanabelle za 8+ let, upam da jima bo ok :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 14 Mar 2014, 06:56

Sanabelle so pri nas konzumirali kar nekaj let, zelo zadovoljni. Potem so se "pokvarili" - ene dve rundi, ki sem jih nabavila - postajali
so čedalje bolj mastni, kar je pri bolj občutljivih povzročalo bruhanje, zato sem nehala kupovat. Sem pa slišala od kolegice,
da so spet v redu, zato imam v planu v naslednji rundi spet nabaviti vsaj Sanabelle dental, ki se po mojih izkušnjah veliko
bolj obnese od npr.RC dental :)
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Račka » 14 Mar 2014, 13:32

Pri nas so se pri vseh, razen pri enem dobro obnesli... en je imel pa skoz zelo mehko blato, pa nisem s temi briketi povezovala... samo ko sem jih pa zamenjala, se je pa tudi sračka uredila.
Drugače pa v redu ješči, ne pa za nažirat se... kar je ravno ok.
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a .M. » 14 Mar 2014, 18:16

Ja, meni se tudi zdi da se zelo dobro obnese... no danes sta našedva prvič dobila senior hrano pa se mi zdi kot da jima je celo za malenkost boljša od navadne adult... pa še Lucky ima malo težave s prekomerno težo in upam da bo vsaj malo pripomogla, da izgubi kakšno kilco ali dve... ima namreč 8,5kg, je pa res da sta oba zelo velika mačka, pa tudi na poletje vedno shujšata. Pri Luckyju me skrbi predvsem zaradi sladkorne, ker jo je že njegova mami imela in poginila zaradi nje :sad: Vsakič pri veterinarju tudi preverimo za sladkorno bolezen, pa je na srečo do sedaj bilo še vse normalno :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 14 Mar 2014, 20:48

Meni pa firbec matra kako izgledajo tele vaši mačkoni :rolleyes:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a .M. » 15 Mar 2014, 10:10

Meni pa firbec matra kako izgledajo tele vaši mačkoni :rolleyes:


Slike objavljene v novi temi :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 02 Apr 2014, 10:15

A je katera že probala Advance brikete?
http://www.zoohit.si/shop/macke/suha_ma ... nce/370422
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a airedale10 » 03 Apr 2014, 20:36

Naša mačkona dobita zjutraj konzervo Applaws, potem čez dan pa imata brikete Sanabelle Urinary. Drugih se še pritakneta ne (vsaj mačkon), čeprav bi jima raje dala kaj z manj žit (Orijen je šla cela vreča za prostoživečke ker nista niti poskusila :nea: ). Drugo hrano pa bolj občasno dobita, kaj doma pripravljenega, najraje imata surov goveji zrezek (ponavadi samo za posebne priložnosti). :)
Uporabniški avatar
airedale10
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Jan 2014, 18:34

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Apr 2014, 04:17

pri nas pa nočejo surovo, me samo čukasto gledajo, v "najboljšem" primeru špilajo ta masten fuzbal s koščki :biggrin: .

Senior so se odločili, da je raznolikost tisto ta pravo, sem ga pogruntala zdaj - jedel bo vse, če zadosti izmenjujem
sorte in okuse briketov. Začuda mu prebava pri tem ne dela nobenih težav. Se pravi, moram imeti pešnajst sort
briketov doma in mu delat mešanice, potem bo jedel. Isto že ves čas počne Rex, zgleda to pride s starostjo :rolleyes: :biggrin: .
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Račka » 05 Apr 2014, 08:23

Pa jej ti enointaisto skoz... ce mislis, da je tolk fajn. :P
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a B&E » 05 Apr 2014, 11:53

Mhm.. je surovo meso sploh dobro? Mene skrbi, ker gre trakulja pri govedu ravno v meso, piščanec pa sarmonela..

Ali ima kdo kakšno ideje, kje se da dobiti kakšno kakovostno konzervo, ki ni tuna ali piščanec? Piščanca so se naveličala in ga vsaj pol pustijo in bi samo še tuno jedli :fool
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Apr 2014, 21:05

meso je v naši državi pod kontrolo (vsaj naj bi bilo). Je pa seveda dobro občasno dati zantel.
Jaz bi dala ne vem kaj, da bi naši vsaj občasno pojedli še kaj surovega, ne samo industrijsko predelano hrano,
ampak se oni ne strinjajo z mano :madhous:e . Kuhanega piščanca sicer jedo, pa to ne prav navdušeno, bolj
v stilu "ajde, če že moram, pa bom malo, da boš srečna :rolleyes: "
Slavica
 

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a .M. » 18 Apr 2014, 15:13

Jaz sem pa danes kupila za mačka konzervici znamke Lily's kitchen... prvič sem jo videla, ampak baje naj bi bila dobra. A ima kdo izkušnje s to znamko? Imajo pa izdelke za pse in mačke.

Evo še link do njihove spletne strani: http://www.lilyskitchen.co.uk/
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Alexx » 18 Apr 2014, 15:22

Pri nas je Lily's kitchen TOP!!! :verygood:
Konzervice so kul, mačji priboljški so d'best-of-d'best (še najbolj zbirčna Gospa Mačka se grebe), pa tudi pes pasje brikete obožuje!
(pa še pakiranja so tako kjut...) :blush:
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a Račka » 18 Apr 2014, 19:22

Huh... mačka od moje mami pa za Lilly's kitchen konzervice pravita :nea: , za priboljške :scratchhead: ... tako da za brikete sploh ne vem, če naj jih kupim za probat. :dontknow
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Hrana za muce

OdgovorNapisal/-a .M. » 18 Apr 2014, 20:32

No, jaz kar se tiče briketov ne mislim menjat, smo s Sanabelle čisto zadovoljni... edino kot posladki me zanimajo, če so to kvalitetne stvari :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Naslednja

Vrni se na Ostalo o mačkah



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron