Notranji zajedalci pri psih - gliste...

Notranji zajedalci pri psih - gliste...

OdgovorNapisal/-a Slavica » 17 Jun 2014, 05:56

Kako je s temi srčnimi glistami na morju, to je kar fejst razširjeno, a ne?
Tablete se dajo kasneje, ko pes že pride domov, ne? :scratchhead:
Slavica
 

Re: Notranji zajedalci pri psih - gliste...

OdgovorNapisal/-a .M. » 17 Jun 2014, 11:53

Baje, da je to kar obvezno če se gre s psom na morje... je zelo veliko komarjev, ki prenašajo srčno glisto. Mi smo Fabijo, ko smo šli skupaj na morje cepili. Drugače pa naj bi bil Stronghold zelo učinkovit...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Notranji zajedalci pri psih - gliste...

OdgovorNapisal/-a airedale10 » 18 Jun 2014, 21:21

Meni se zdi najbolj enostavno dat tabletko (Milbemax) ko se pride iz morja. :) Stronghold je tudi ok baje, ampak ne ščiti pred bolhami in/ali klopi (nisem si točno zapomnila :rolleyes: ) in moreš dati drugo sredstvo še za to, kar pa se meni zdi že veliko preveč kemije na psu (še tako jo je dosti s temi ampulami/ovratnicami...). Pa vem da obstaja tudi neka tekočina, ampak to se mi tudi ne zdi najbolj praktično, so mi še najbolj tablete.


Mi smo iz Ilirske Bistrice in dajem vsak mesec Milbemax (in Advantix za zunanje zajedalce), saj verjetno niti ne bi bilo treba, ampak sem vseeno bolj mirna, glede na to da tako daleč od morja pa spet nismo. :rolleyes:
Uporabniški avatar
airedale10
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Jan 2014, 18:34

Re: Notranji zajedalci pri psih - gliste...

OdgovorNapisal/-a airedale10 » 18 Jun 2014, 21:24

Aja, dajo se pa tablete vedno PO tem ko prideš z morja. :) To pa zato ker so narejene tako, da samo pobijejo gliste oz. njihove razvojne oblike ki so trenutno v telesu, ne delujejo pa tako da bi jih odganjale, torej če daš pred morjem nič ne narediš.
Uporabniški avatar
airedale10
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Jan 2014, 18:34

Re: Notranji zajedalci pri psih - gliste...

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Jun 2014, 05:54

Smo dobili tekočino (od navdušenja nad nenevarno bulo pozabla vprašat ime zdravila :madhous:e ), prvič se da
10.dan, drugič pa 30. dan, direkt v gobček ali med hrano.
Slavica
 


Vrni se na Pasji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron