13-letna psica krvavi

13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a marthy » 19 Jan 2014, 12:36

Živjo. Posredujem sporočilo od kolegice in lepo prosim, če ji zna morda kdo pomagat, ima kakšno idejo, za kaj bi lahko šlo?

Pozdravljeni,

jaz imam en malce nenavaden problem, pa me zanima, če se je še kdo soočal z njim oz. ima kakšno idejo, glede na to, da ne najdem kaj dosti informacij na internetu. Naša psička mešanka bo marca stara 13 let. Sterilizirana je bila pri enem letu starosti. Približno eno leto nazaj smo po stanovanju začeli opažati svetlo roza kapljice. Veterinar je sklepal, da gre za vnetje mehurja in ji dal antibiotike. Težava je izginila, ampak glede na to, da je en kuža dežural pred našo hišo in da mi je psička parkrat tudi ušla skozi ograjo, je bilo precej jasno, da se goni. Drug veterinar mi je ob pregledu rekel tudi, da je možno, da se pri steriliziranih psicah po tolikih letih kakšen del jajčnika, ki ostane v telesu, regenerira do take mere, da se zopet začnejo sproščati hormoni in pride tudi do menstruacije. To je po kakšnem mesecu minilo, sedaj pa se je spet pojavilo, s to razliko, da pušča precej temno krvave madeže in kar močno krvavi (sicer ne vem, koliko je normalno, da psice krvavijo med menstruacijo - Bona pušča rdeče kapljice, če leži na brisači, nastane malo večja lužica, ampak spet ni pa toliko krvi, da bi bila na robu tega, da izkrvavi). Veterinar ni odkril vnetja, dobila je antibiotike, ne kaže pa nobenih drugih znakov "navidezne gonitve", tako kot lani - da bi spet kak kuža dežural pred hišo ipd. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo? Sicer je Bona čisto dobre volje, normalno tudi je in vse, mogoče je samo malo utrujena in potrta (to zna biti zaradi tega, ker sem ji oblekla plenico, nisem se znala drugače znajti). Hvala!
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35

Re: 13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 19 Jan 2014, 12:43

So pri veteinarju preverili, da nima v mehurju ali drugje v sečilih kakšnega kamna? Gre lulat normalno? Ali gre večkrat po malo?

Drugače je dejansko možno, da so jo slabo sterilizirali, saj če ostane ena sama celica, sterilizacija ni popolna in se lahko začne psica spet "gonit".

Kaj pa so naredili do sedaj pri veterinarju? Kaj so preverili? Kri? Urin? RTG? Ultrazvok?
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: 13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a marthy » 19 Jan 2014, 12:53

Lula normalno. Večkrat gre samo toliko, kolikor je to vpliv starosti in v zadnjem času ni nič sprememb. Glede na to, da ji je v zadnjem času nenormalno odpadala dlaka (sem brala, da je to tudi lahko "simptom" gonitve), se kar precej nagibam, da je to spet to. Lani je bilo zagotovo, ker sta bila s tistim pesjanom, ki jo je hodil obiskovat, kar precej ... prijateljska, hehe. Veterinar je pregledal urin (povečana je bila glukoza, tako da je odvzem krvi priporočal predvsem samo v to smer), in naju odslovil, češ da je verjetno spet ta "navidezna gonitev". Mene samo to preseneča, ker je toliko bolj intenzivno kot lani, ampak sklepam, da če se hormoni regenerirajo, da postajajo tudi bolj intenzivni.

Sicer pa se sprašuje tudi, koliko je psico pri teh letih pametno utrujat z ultrazvoki itd.? Je pa to majhna psička.
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35

Re: 13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 19 Jan 2014, 15:02

Tudi te "gonitve" niso nekaj najboljšega za psico :sad: . Jaz vem, da če bi bila to moja psica, bi sigurno zahtevala od veterinarja naj mi razišče te krvavitve, definitivno pa bi jo raje 1x podvrgla UZ (saj ob tem je psica budna, se ne rabi nobene anestezije), kot pa da jo gledam kako krvavi in kako ji moram pri 13letih plenico gor dajat :sad: . Tako za skrbnico kot za psico bo bolje, da se tej zadevi pride do dna, definitivno.
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: 13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a marthy » 28 Feb 2014, 16:36

Tule sem še dolžna informacijo. Psička je imela cel kup pregledov, ultrazvok so naredili in ugotovili cistično degeneracijo (maternica). Potem je bila operirana, so ji odstranili maternico in zdaj je ok :)
Hvala za pomoč, nasvete!!
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35

Re: 13-letna psica krvavi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Feb 2014, 17:56

Superca, no samo, da se je uredilo :). Krasno :verygood: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07


Vrni se na Pasji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron