Bruhanje in drugi simptomi

Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a marthy » 28 Feb 2014, 10:40

Živjo,
tokrat rabim kak nasvet glede našega Sparkija ...
Dobro leto je star, sicer živahen in na splošno ok.

Iz različnih razlogov se z avtom ne vozi kaj dosti, običajno krajše poti, nekaj kilometrov, pa še takrat pri meni (sovoznici) med nogami. Prb. enkrat mesečno gremo pa na drugo stran Slo., prb. 180 km, takrat pa je na zadnjih sedežih, pripet s pasom na ovratnico (pasji trak za privez v avtu, da ne bo kdo mislil, da z navadnim pasom). Vedno ima težave, praktično vsakič je med vožnjo vsaj enkrat bruhal. Nekaj ur pred odhodom ne je, ampak vseeno bruha žolč. Poskusili smo s tabletami Dramina, pa ni bilo učinka. Večinoma je bilo tako, da na poti nazaj ni bruhal, zato je bila ena teorija ta, da se premalo vozi, ni navajen in je na poti nazaj lažje, ker je malenkost bolj navajen. Ampak se je tudi na poti nazaj že zgodilo, da je bruhal.
Nazadnje (prejšnji teden) sem sedela zadaj pri njem in upala, da bo bolje. Vseeno je enkrat bruhal. Sem pa lahko bolje spremljala, kaj se dogaja z njim med vožnjo. S samim vstopom v avto nima problema, potem pa kar nekako ne najde pravega položaja, na pol sedi, redko se uleže. Trese se in zelo slini. Iz zaprtega gobčka mu je kar kapljala slina ven. Na poti nazaj tokrat ni bruhal.
V avtu ni prevroče, da bi to lahko bil razlog, klimo imamo na 17°.

Poleg tega se je v zadnjih dveh, treh tednih dvakrat zgodilo, da je bruhal doma. Bi razumela, če bi jedel kaj takega, ampak ni tisti dan ali dan pred tem jedel nič, kar sicer ne bi (samo brikete - Taste of the wild, ki jih je že ves čas).
Zadnje čase pogosto opažava, kot da bi rigal. Danes sem pa opazila kot bi se mu kolcalo. Potem sem šla malo googlat in naletela na tole. Sparky ima precej podobne simptome. Občasno liže stene, kavč, tla ... Zadnje dneve se nama zdi, da nekoliko manj je.

Ni nama bilo takoj k vetom za skakat, ker ga ne bi rada brez potrebe matrala in plačevala zato, da ne naredijo nič (slabe izkušnje). Zdaj, ko berem, da so vse to lahko simptomi, vidim, da bomo mogli iti. Vseeno prej vprašam še za nasvet, izkušnje. Vsaka informacija bo dobrodošla. In prosim še za nasvet - kam na Gorenjskem je najbolje iti k vetu? Bi se nam bolj splačalo iti kam v LJ?

V naprej hvala za nasvete!
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35

Re: Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a Slavica » 28 Feb 2014, 11:23

ostalega ne bom komentirala, ker nimam takih izkušenj, glede veterine pa vsekakor priporočam Bubo v Grosuplju
Slavica
 

Re: Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a marthy » 28 Feb 2014, 11:29

Hmmm, načeloma ga ravno prav daleč ne bi rada vozila, ker ne vem, če bo ok, če na poti do veta bruha. Že na krajši razdalji je možnost, da bruha, za takole daleč pa sploh. Potem bi bil pri vetu najbrž še bolj vznemirjen :-/

Seveda vseeno hvala za predlog! ;)
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35

Re: Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a Jagoda » 28 Feb 2014, 11:32

pri nas imamo tudi psičko, ki vedno bruha. najprej še gre, potem je pa konec in tudi slinila se je. enostavno se nekaterih psov ne da navaditi. tako se mi zdi.
bi pa svojega psa vsekakor peljala k veterinarju, če bi imel take simptome kot Sparky.
Uporabniški avatar
Jagoda
Moderator
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:09

Re: Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Feb 2014, 12:11

Tudi jaz sem že imela izkušnje s tako psičko, prvi mesec je res VSAKIČ bruhala v avtu, slabo ji je bilo kljub odprtim oknom, hladnemu ozračju, nič ni jedla prej.. Potem pa mi to ni in ni šlo v glavo in sem jo začela povsod jemat s sabo.. Na dan se je vsaj 1x peljala pa tudi če samo do trgovine.. In po kakšnem mesecu nama je uspelo in zdaj je najbolj vesela, ko zagleda avto, saj ve, da se nekam na luštno pride :). Mogoče je tudi v tem fora, da ga data v avto samo, če gresta do veterinarja in ima slabe izkušnje? Kaj pa je to za ena pasma psa drugače? Če je kakšen večji pes in manjši avto, zna biti problem tudi v tem, da nima primerne lege, kar pri nas rešimo s tem, da je v prtljažniku (avto je karavan) in ga imajo veliko raje kot zadnje sedeže.

Glede hrane in gastritisa pa je takole.. To lahko tudi z doma kuhano hrano ublažite, če kuža ne burha kar tako malo, ampak samo v stresnih situacijah, bi bilo vredno poskusit. Glede bruhanja pridete tudi v začaran krog, če mu ne daste jesti dalj časa, ga zdraži kislina in to spet povzroči bruhanje, če pa mu date hrano pa bruha zaradi pretežkega želodca (pri briketerani hrani ali pa pri preveliki količini hrane). To da liže različne zadeve pa lahko nakazuje na kakšno pomanjkanje snovi (mireralov npr) zaradi bruhanja.
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bruhanje in drugi simptomi

OdgovorNapisal/-a marthy » 28 Feb 2014, 16:35

Pri veterinarju je bil samo enkrat, to ne more biti razlog za strah. Približno enkrat mesečno gremo k fantovim staršem na drugo stran Slo. (180 km v eno smer), občasno se pelje par kilometrov, če gremo kam drugam na sprehod ipd. Se trudiva, da bi mu bila izkušnja čim bolj prijetna, pa je neuspešno. Sva mislila, da bo bolje v novem avtu, ki je precej večji in udobnejši, pa ni nič drugače. Avto je limuzina, zato boks v prtljažnik žal ne gre. Sva pa razmišljala, da bi boks dala na zadnje sedeže, ampak se mi nekako ne zdi dobra ideja?
Sva tudi že večkrat rekla, da ga bova poskušala večkrat kam peljat, ampak enostavno ne uspe, ker sva v službah, za sprehode imamo dovolj izhodišč od doma in se ne vozimo kam drugam. Če greva v trgovino, ga tudi težko vzameva sabo, ker ga ne moreva pustit v avtu itd. Skratka, na tem morava še delat, to sigurno :)
Za to 180 km pot tudi ne moreva pogruntat, a je bolje s postankom/postanki, ali je bolje, da gremo v enem šusu, da je čim prej konec. V obeh primerih je bruhal in ne veva, kaj je boljše. Včasih bruha enkrat, se je pa zgodilo, da je tudi štirikrat ali več. Takoj, ko smo ven iz avta, je pa ok, živahen itd.

Je mešanček, prb. 18 kg ima recimo.

Hrano ima ves čas na voljo sicer, je ko mu paše. Načeloma kar ima neko dnevno mero, se pa zgodi, da kak dan poje manj, zadnje dneve se nama zdi, da poje manj (ne precej manj, ampak se pa opazi). Pri briketih se zna zadržat, je kolikor mu paše. Če mu daš riž, meso itd., bi pa jedel do onemoglosti, ampak to mu itak odmerjava, da se ne prenaje.
marthy
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2014, 12:35


Vrni se na Pasji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron