hrana za seniorčke

hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Katarina » 19 Apr 2014, 21:41

Mene bi pa zanimalo, kakšne izkušnje imate s pasjo hrano za seniorčke oz. katero priporočate. Moj ca. 9+-letni seniorček je do zdaj jedel senior Barking Heads, a bo zaradi težav z dobavitelji očitno potrebno znamko zamenjati :negative: pa me zanima, če iz lastnih izkušenj kaj priporočate.
HVala že vnaprej! :)
Katarina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Apr 2014, 08:36

Našemu Rexiju (11 let) smo prenehali dajati hrano za seniorje, dobiva običajno hrano za odrasle pse
in se bolje počuti - več energije, lepša dlaka in tudi prebava je ok. Priporočam Platinum (se dobi v Sloveniji,
imajo tudi dostavo), zelo v redu je tudi N&D :)
Slavica
 

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a mateja » 20 Apr 2014, 10:34

Tudi jaz imam ta problem. Ker gre za delikatno pasjo damo, morajo biti briketi res za občutljive pse. Navadni briketi so bili premočni, sem poskušala z Orijenom, Acano in Fish for dogs, pa je bilo vse premočno. Še najbolje je prenašala Royal Canin Sensitive, pa Barking za seniorje. RC se mi je nekako zameril, ko so spremenili sestavo in se je posledično spremenila tudi trdnost pasjega drekca.

pa še en p.s.: ima kdo izkušnje z naročanjem hrane iz angleškega zooplusa? Tam imajo eno hrano, ki me mika, pa se ne bi rada ubila s poštnino.
mateja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Dec 2013, 17:06

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Apr 2014, 11:51

z angleškim ne :nea: , za katero hrano gre? Kolegica je naročala nekaj na češkem zooplusu in je bila zelo zadovoljna,
preveri, če jo imajo tam. Je pa zanimivo, da ima marsikdaj določeno hrano slovenski zooplus (zoohit) ceneje
kot nemški, včasih celo občutno ceneje - predvsem mačje brikete,občasno tudi pasje, se splača zmeraj preveriti pred naročilom :)

Pri Rexiju moramo zelo paziti z mokro hrano, saj hitro dobi drisko, če dobi mokro hrano prevečkrat zaporedoma; briketi so
večinoma vsi OK (razen da se jih naveliča in moramo velikokrat menjavati, ampak to je druga zgodba :rolleyes: ), sem
pa tudi jaz opazila mehkejše blato po RC (konkretno Maxi Adult). Glede prebave so se pri nas najbolj obnesli N&D.
Slavica
 

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Didi » 20 Apr 2014, 17:56

Mi imamo z našim seniorčkom veliko srečo. Lahko je vse vrste briketov tudi prov počasi ga ne rabimo uvajat. Odkar je pa kastriran pa niti zbirčen ni več
Didi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 10 Mar 2014, 19:35

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a mateja » 20 Apr 2014, 21:51

Gre za angleško hrano Burns http://www.zooplus.ie/shop/dogs/dry_dog ... ult/156522 (saj tle se lahko linka na spletno prodajo, ne?).
Že pred časom sem študirala sestavo hrane in je bila ta moj favorit, zdaj pa ob pomanjkanju boljših rešitev spet pride v finale izbora. Jih pa imajo samo na angleškem zooplusu, kot sem gledala.
mateja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Dec 2013, 17:06

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 21 Apr 2014, 06:59

lahko se linka :) . Tudi jaz je nisem zasledila drugje, pa sem zaradi pasje izbirčnosti tudi precej študirala hrane.
Sem gledala in nimajo sploh dostave v Slovenijo. Verjetno bi se vseeno dalo,samo poštnina zna biti da bo za okol past :negative: .
Platinum jagnjetino si probala? Rexi je trenutno v fazi "ne maram Platinum :rolleyes: ", tako da je nimam trenutno, bi ti sicer
dala za probat
Slavica
 

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a Slavica » 21 Apr 2014, 07:28

PS: vprašaj jih po mailu, kako je z dostavo in poštnino, jaz večkrat kaj sprašujem in hitro odgovorijo.
Pa sporoči prosim, mogoče bi še mi kdaj kaj naročili :)
Slavica
 

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a mateja » 21 Apr 2014, 15:27

na zooplus.com jih imajo v ponudbi in dostavljajo v Slo. Danes ali pa jutri bom naročala.
Ne, Platinuma še nisem preizkusila, ampak če bo Burns ok, bom kar prešaltala naše cucke nanj. Je cenovno čisto ok.
mateja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Dec 2013, 17:06

Re: hrana za seniorčke

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 22 Apr 2014, 12:11

Meni pri tej hrani (Burns) ni všeč, ker je zelo majhen procent mesa oz mesne moke :sad: . Je pa odlično, da nimajo nobenih dodanih konzervansev in barvil :verygood: . http://www.pet-food-choice.co.uk/Review ... 1ZAbeaSxGg
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07


Vrni se na Ostalo o psih



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron