Debelost

Debelost

OdgovorNapisal/-a Didi » 18 Maj 2014, 20:47

Moj pes je debel. Ni ko hruška ampak ima malo starostnih oblog. Je res da se je zredil zelo na hitro po kastraciji v malo več kot 8 mesecih se mi zdi da za dve kile. Gibal se ni nič manj, jedel nič več, pač se je zredil. Zdej me hoče veterinarka na vsak način prepričat, da mora Oto shujšat in mi prodat nizkokalorično hrano, katero Oto sicer poje je pa ne mara. Smo jo meli 4 mesece pa ni bilo nobene spremembe. Zato sem se odločila, da bo pač malo obložen, vem kaj to lahko prinese s kolki, ampak se mi ne zdi toooolk predebel, da bi to res lahko predstavljalo problem. Sploh pa jst ga stradala ne bom, ker če bi ga hotla skuhjšat bi ga mogla glih stradat.

A ima še kdo podobne težave?
Didi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 10 Mar 2014, 19:35

Re: Debelost

OdgovorNapisal/-a Slavica » 19 Maj 2014, 13:40

Pri nas je eno obdobje Rexi malo lezel narazen :biggrin: . Da ne bi zaradi tega imel zdravstvenih težav, smo zmanjšali količino briketov.
Nič light ali dietnih, samo malo manj običajnih (z uno merico se to fajn da) je shujšal nekaj kil v roku 6 mesecev, lepo počasi.
Potem sem količino spet malo povečala, toliko da je nehal hujšat in sedaj vzdržujeva. Sedaj ima po nekih standardih ene 2 kili preveč, kar
glede na to, da gre za velikega psa, ni veliko in to ne bomo hujšali.
Po mojem mnenju je fajn imeti malo zaloge za primer bolezni, ampak spet ne toliko, da bi sama ta zaloga povzročala probleme.
Koliko je to pri posameznem psu - ti ga najbolj poznaš :)

Tele light variante so pa po mojem mnenju več ali manj nateg. Edina dieta, ki se je pri nas res obnesla, je bil mačji RC Obesity.
Slavica
 


Vrni se na Ostalo o psih



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron