Učenje psa s klikerjem

Re: Učenje psa s klikerjem

OdgovorNapisal/-a Didi » 03 Avg 2014, 15:08

Sem že citirala, pa bom še enkrat
airedale10 napisal/-a:Zato običajno naklikani psi delajo z velikim veseljem, tudi ko ni nagrade, medtem ko pa psi naučeni s prisilo naredijo vse čisto ''odsotno'' in pogosto odpovejo ko so spuščeni.
Didi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 10 Mar 2014, 19:35

Re: Učenje psa s klikerjem

OdgovorNapisal/-a .M. » 03 Avg 2014, 15:52

airedale10 napisal/-a:Predvsem ciljam na to da so psi šolani na klasiko oh in sploh, imajo najbolj čudovito življenje s kupom sprehodov in vsega, medtem ko so kliker psi cele dneve v boksih, ven gredo samo ko se učijo cirkuške trike, s katerimi se lastniki važijo in ko tečejo tek na agility tekmi, ki je itak namenjena lastnikom in ocenjevanju le teh. To, da lastnikom ''kliker psov'' ni pomembno nič drugega kot trikci in to, da je pes robotski, da ti psi ne uživajo življenja in da jih imajo lastniki le za svoj ugled. Da zanje ni poskrbljeno tako kot bi po mojem mnenju moralo biti za vsakega psa ter da ne obvladajo osnov obnašanja. Oprosti, ampak točno tale vtis sem jaz dobila iz vseh postov. In ne glede na to kakšno je mnenje koga, katera metoda mu je všeč in katera ne, se mi ne zdi prav da se zato pljuva po vseh tistih ki nekomu ne odgovarjajo.
Če sem pa vse skupaj samo jaz narobe razumela pa se opravičujem... :)



Vedno se v vsaki debati pojavi obračanje besed... Nihče ni nikoli ničesar zatrdil, vsak ki je kaj povedal je rekel da je to njegovo mnenje, in nikoli da je splošna resnica, mnenje pa lahko vsak pove ali ne? Jaz sem točno vedela da se bo začelo to obračanje besed in posploševanje, zato sem tudi napisala z velikimi črkami po mojem mnenju in v oklepaju da lahko nimam prav, da samo jaz tako mislim... ker če 10x ne poudariš tega, da je nekaj samo tvoje mnenje se začne obračanje besed (žalostno). Tudi ko sem rekla, da mi deluje učenje trikov bolj za skrbnika kot za psa sem s tem mislila pač da bolj on uživa v tem, pes pa mu pač sledi... ne vem kje si ti iz tega dobila da se lastniki važijo s tem in da je za njihov ugled (ni bilo nikjer omenjenega, niti mišljenega nobenega ugleda in važenja) :dontknow Potem cirkus - jaz sem samo rekla da mi deluje kot en mali cirkus, nikoli nisem rekla da JE cirkus... tako da tudi tukaj je obračanje besed in potenciranje. Pa tudi nihče ni rekel da se pa psi učeni s kliker metodo grdo obnašajo, da zanje ni dobro poskrbljeno... rečeno je bilo le, da nam je pač pomembno pri psih da so lepo naučeni osnovnega obnašanja in da je zanj lepo poskrbljeno in da nam niso pomembni triki... pri tem ni nihče omenil kliker psov in da oni česa od tega ne bi imeli. In nihče ni po nikomer pljuval, niti ni nihče direktno govoril o tebi in tvojem psu, kakor si ti to osebno vzela. Pač povsod se dogajajo takšne in drugačne stvari, povsod so izjeme, povsod se najdejo ekstremi... in na podlagi izkušenj ki jih imaš, na podlagi stvari ki jih vidiš se pač odločiš kaj ti ugaja in kaj ne. Če si pač o določeni stvari videl več slabih stvari kot dobrih se verjetno ne boš zanjo odločil... če pa si videl in izkusil o tej stvari samo dobre stvari pa je veliko bolj verjetno da se boš zanjo odločil. Iz tega pač izhajajo različna mnenja - iz izkušenj in opazovanja, in nikoli ne bomo vedeli kaj je res in kaj ne, ker se pač vse razlikuje od osebe do osebe, od psa do psa in pa tudi po načinu izvajanja. Predstavimo lahko edino vsak svoje mnenje, da bi se pa kregali in obračali besede pa je brez veze. :) ;)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Učenje psa s klikerjem

OdgovorNapisal/-a Slavica » 04 Avg 2014, 05:28

Nedelja je bila pestra, vidim.
Nimam kaj dodati na to, kar je že .M. zapisala :text-goodpost:
Slavica
 

Prejšnja

Vrni se na Ostalo o psih



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron