Nega pasjih ušes

Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a Slavica » 09 Feb 2014, 12:14

Našemu Rexiju se pogosto malo vname del uhlja, na notranji strani. Samo uho ni vneto, zato Otonazol ni potreben (rekel vet), ampak
stalno se mu na pregibih kože vnema. Vet pravi, redno čistiti z Otodinom, kar počnemo.
Rex rad rije po zemlji, vendar mu zmeraj obrišem uhlje, pazim tudi, da jih osušim, če naju ujame dež.

Kako pogosto čistiti uhlje? (mogoče jaz to počnem preveč pogosto :scratchhead: ). A obstaja kaj boljšega ali alternativnega
od Otodina?
Slavica
 

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a .M. » 09 Feb 2014, 12:21

Kaj pa fiziološka raztopina? Mogoče bi bilo to vredu... :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 09 Feb 2014, 13:51

Fiziološka raztopina ni najbolj pametna zadeva, če je uho poškodovano, saj peče, prav tako ni ok, če nisi prepričan ali je poškodovan tudi bobnič ali ne. Pri nas uporabljamo kar tole in je super KLIK.
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a Slavica » 10 Feb 2014, 17:11

bomo tole nabavili :verygood: . Piše edino,da je optimalno na 14 dni - če samo vsake 14 dni spucam, mu bo repa rasla iz ušes :biggrin:
Slavica
 

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 10 Feb 2014, 21:12

Jaz sem itak fun raznih olj in izvlečkov, tko da mi tisto na šivinem linku kar ok zgleda :verygood:
Pri nas uhljem in ušesom ne posvečamo nobene posebne pozornosti, ker k sreči ni treba. :bow-blue: Sicer bi pa rekla, da je najbolj važno, da je uhelj suh (tako kot npr. gube). Sicer pa kot lojalen GSE (grapefruit seed extract) fun uporabljam GSE raztopino tudi za kdaj kaj očistit, za kakšne (ponavadi bolj srbeče) reči Tea tree oil, antiseptično pa sicer deluje tudi olivno olje. Tee trea oil je treba z nečim redčit, tko da fajn mešanica nekaj kapljic (cca 3) čajevca na čajno žličko olivnega olja. Po moje pa tudi ne more škodit brisanje uhljev z razredčenim kisom. Sicer je načeloma to bolj, če srbi. Sicer prej našteto pri nas uporabljamo tudi za (kožo) ljudi, za pasje uhlje pa res ne, tako da če sprobaš - poročaj o rezultatu :biggrin:
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a Slavica » 11 Feb 2014, 03:45

GSE imamo ( :text-thankyouyellow: ), olivno olje pa tudi, pa uno od *šive* bomo dobili :text-thankyouyellow: , nekaj
bo že pomagalo :verygood:
Slavica
 

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 11 Feb 2014, 14:15

Najbolje je, da se pusti naravi svojo pot in se ji samo občasno "pomaga" (če seveda ni kakšnih alergij ali drugih ušesnih preglavic kot npr glivice), ker če se non stop šari po ušesih, se telo "zavaruje" in proizvaja vedno več in več ušesnega "masla".
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a motherwolf » 04 Mar 2014, 19:59

Moje izkušnje so, da sem ob tem da sem uhlje preveč čistila povzročila vnetja. :madhous:e Zdaj jih pustim na miru tudi če se mi zdi da je cerumna preveč pa je dobro. :stop: Tako da če ni smradu, rdečine in znakov vnetja PUSTI PR MIR :dontknow
Uporabniški avatar
motherwolf
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 28 Nov 2013, 12:06

Re: Nega pasjih ušes

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Mar 2014, 09:35

bila je rdečina prej. Sem pa očistila s tem, kar mi je *šiva* dala :text-thankyouyellow: in zaenkrat ni rdečine.
Umazana so, pesjalo pač vsak dan rije po njivah kot buldožer :rolleyes: , vneto pa ni :angel: :)
Slavica
 


Vrni se na Ostalo o psih



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron