Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a B&E » 04 Dec 2013, 20:19

Cesar Millan že nekaj let v ZDA vodi oddajo Dog Whisperer o tem, kako vzgajati pse. Sprva je bil prikazan kot velik junak, mislim da takrat ni nihče dvomil vanj. Seveda pa so se tako kot povsod tudi pri njemu našle kritike o zastarelih metodah, krutem vzgajanju ipd. Več o tem si lahko preberete na http://www.pesmojprijatelj.si/aktualno/clanek/cesar-millan .

Sama nimam ravno izkušenj z psi, da bi to objektivno ocenila, zato me zanima kaj si vi mislite o tem? :) Če ga ne podpirate kdo se vam potem zdi najboljši zgled oz. kako vi vzgajate svoje pse? :animals-dogrun:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a maxtessa » 06 Dec 2013, 10:44

Tole, kar bom zdajle napisala, bo verjetno poželo marsikatero kritiko ali pa vsaj nestrinjanje, pa vendarle.....Že celo življenje živim z psi, ali bolje rečeno oni živijo z mano. Moja mama je imela škotske ovčarje, sama imam dva velikana ( dobesedno) , psička bo konec meseca stara 18 mesecv, ta "mali" pa je bil dva tedna nazaj star 8 mesecv. Nisem pristaš pasjih šol, ne takvih, ne ovakvih, sem pa velik pristaš tega, da psi živijo z mano. Moja dva sta z nami v hiši 24 ur, pozimi in poleti, v suhem in mokrem, nimam boxa, ne zapiram ju če pride kdo na obisk, imata veliko ograjeno dvorišče, in prost vstop v hišo, v vse prostore. Z mano gresta povsod, kjer je to le mogoče, z mano gresta na dopust, skratka veliko se ukvarjamo z njima, predvsem pa sta v družbi ljudi. Nismo hodili v pasjo šolo, psa se sproti vsaki dan učita, spoznavata kaj se sme in kaj ne. Na kraj pameti mi ne pride, da jima vzamem vstran vse kaj je pasjega....če se veselita ko pridejo na obisk ljudje, ki jih imata rada, pa se naj, če koga to moti, pač ne rabi prit ( si ne morem pomagat, pač imam rajši pse kot pa ljudi ), nič se ne jezim, če zalajata na poštarja, ko sname čelado nehata lajat, začneta delit poljubčke, prav tako se ne jezim, če preženeta tujo mico maco z dvorišča, v končni fazi je to njun teritorij....tudi kakšen pes jima ni všeč, sicer pa tudi nam niso všeč vsi ljudje. Pa zaradi tega nista nevzgojena, samo svoje pasje lastnosti sta obdržala, kar je tudi prav. Znata se obnašat na javnih kraji, prav tako znata počakat sama doma ( sicer bolj redko, ker sem doma ), pustita se krtačit, strič kremplje, ne fehtat pri mizi, poznata besedi "fuj" in "ne smeš", pritečeta ko ju pokličem, .....to je za mene to, ja in zanimivo, tega jih v malih in ne vem kakšnih šolah ne naučijo... Najbolj pomembno od vsega pa je da sta razigrana, zdrava in vesela psa. In ni lepšega , ko Max priteče izza vogala, in ( če sedim ) se vsede na moja kolena, za povrh pa dobim še en velik slinast poljubček.
maxtessa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:52

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Dec 2013, 11:00

:text-goodpost: ne bi se mogla bolj strinjat.
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Dec 2013, 11:02

Btw. maxtessa: a ne bi ti vzela še našega Polčija - izpolnjuje čisto vse kriterije za vašo druščino, vaš dom zanj pa tudi. ;)
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a maxtessa » 06 Dec 2013, 11:28

Lepo, da se strinjate z mano, zgleda da nisem edina ki tako razmišlja. Ne morem si pomagat, ampak res mi gre na smeh, ko nekdo pokliče strokovnjaka, ker si pes ne pusti postrči krempljev, ali pa ko je malemu psu potrebno nataknit nagobčnik pa ga zapret v boks, da se umiri....včasih me prav zanima, kako bi ti strokovnjaki ukrepali pri mojih dveh....
maxtessa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:52

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a maxtessa » 06 Dec 2013, 11:29

Oj, ne mi tega delat....jaz bi najraje iela vse pse tega sveta doma
maxtessa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:52

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Dec 2013, 12:03

Meni je tudi "všeč", da naj bi se psa hranilo IZKLJUČNO iz roke, pa za vsak grižljaj mora delat. Hmmmmm...potem pri Polčiju in Atlasu lahko kar neham v službo hodit, pa svojo socialno mrežo razpustim, pa se neham umivat in česat, še sama sama sebe iz druge roke, ki mi še preostane, futram...kajti pri njiju bil bil to full time job. :madhous:e
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Dec 2013, 12:11

Nimam prav veliko izkušenj, saj je Rexi prvi pes, ampak pri nas je nekako podobno kot pri maxtessi, delamo po, da se tako izrazim - po zdravi kmečki pameti :biggrin: .
Pred posvojitvijo sem prebrala knjigo Psi za telebane (priporočam :verygood: ), dobila precej nasvetov od bolj izkušenih in gre nam dobro.
OK, verjetno precej vplivajo na to tudi Rexijeva leta (10 let, kar je za 32-kilskega psa že kar fajna številka). Imeli smo težave edino z izredno plašnostjo, kar je že praktično
preteklost.

V šolo bi pa vsekakor šla v primeru, če bi imela psa s takimi vedenjskimi vzorci, ki jih sama ne bi znala toliko korigirat, da bi bili vsi zadovoljni in mirno sobivali - pes, njegova družina in okolica.

Cesarja Millana zaradi premalo izkušenj sploh ne morem komentirati, imam pa pri ogledu njegovih oddaj večkrat precej nelagoden občutek :nea:

:text-offtopic: maxtessa, upam, da odpreš nakavčno temo, da se nagledamo lepotcev :)
Slavica
 

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a maxtessa » 06 Dec 2013, 12:31

O psih si upam debatirat, o tehniki pa ne, zato vas prosim, da mi poveste kako se slike nalima tu gor... :sad:
maxtessa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:52

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Dec 2013, 12:36

maxtessa, odpri vašo temo, tule, če je bil kateri od psov Lajkin varovanec
viewforum.php?f=6

ali tule, če ni bil:
viewforum.php?f=17

Kako se nalima slike, pa piše tule
viewtopic.php?f=37&t=31

če ne bo šlo, pa mi pošlji zasebno sporočilo, ne se predolgo matrat :)
Slavica
 

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a maxtessa » 06 Dec 2013, 13:07

Ok, Hvala, če ne bo šlo, se pa slišiva
maxtessa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:52

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Mačja mama » 07 Dec 2013, 09:50

Jaz sem nekje na sredini med vašimi mnenji. Moj kuža je tudi z mano doma 24/7 na kavču čez dan in z mano v postelji ponoči (in v mojem naročju ravnokar, tipkam z eno roko...)
Strinjam se tudi, da je "Psi za telebane" super knjiga...
Sva šla pa tudi v pasjo šolo za eno sezono, ko je bil še majhen in sva se tam naučila par koristnih stvari, na primer kako se hodi ob nogi na povodcu, kako se obnaša v mestu med ljudmi in podobno. Nisem mnenja, da je to kakorkoli škodilo.
Seveda je pa treba najdet eno zdravo ravnovesje med obema skrajnostma. Meni je tudi grozno gledat tiste nemške ovčarje na tekmovanjih ki vsak sleherni gib naredijo edino na ukaz, kot roboti... :shock:
Uporabniški avatar
Mačja mama
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:43

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Slavica » 07 Dec 2013, 09:52

različna mnenja - dobra debata :music-rockout:
Slavica
 

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 07 Dec 2013, 11:22

Glede Cesar Millana: ne zdi se mi napačen, pomagal je ogromno psom, ki bi jih drugače evtanazirali, ker so bili "out of control".
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Slavica » 07 Dec 2013, 11:26

:text-offtopic: : helou zalarjeva :text-welcomewave:
Slavica
 

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a B&E » 07 Dec 2013, 12:11

Kot že rečeno, nimam ravno izkušenj, ampak neko mnenje pa si človek le ustvari: Za nekatere primere ima res prestroge pristope, zaradi določenih stvari je res nepotrebno klicati "trenerja"...Ima tudi grob pristop, ko psa s peto butne ali s prsti v vrat...tega jaz pač ne bi. Se pa popolnoma strinjam z zalarjevo, da je pomagal mnogim, ki bi jih zaradi agresivnosti evtanizirali. Verjetno bi psu pomagal lahko tudi kdo drug s kakšnim drugim pristopom, ampak mu je pač Cesar. Nemaram pa "dreserjev", ki za vsak drek uporabijo električno ovratnico :madhous:e :mad:

Cesar se mi zdi bolj primeren dreser za agresivne pse. Sam uporablja zelo agresivne tehnike, saj si želi agresivnega psa podrediti in s tem doseči, da ga pes uboga in spoštuje.

Recimo v tem primeru, ko jo je brcnil, ker ga je ugriznila mu pa prav nič nezamerim. Ali lahko kdorkoli izmed vas 100% zagotovi, da v primeru, ko bi vas ali vašega psa napadel pes ne bi avtomatično odreagirali in ga po vsej verjetnosti udarili nazaj? V filmčku na zgornji spletni strani je prikazan le odsek groznega dela, če pa pogledamo celoten posnetek pa nevem, če je vse črno na belem.
http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM

V Sloveniji je bil dogodek, ko sta dva (spuščena!!!) psa napadla prinašalca. Lastnik prinašalca je s kolom udaril enega od tistih dveh psov. Veste koga so grdo gledali? Tega odgovornega lastnika, ki je branil svojega psa. Niso tistih, ki so imeli svoja 2 psa (nisem 100% ampak mislim, da sta enkrat prej že napadla nekoga) spuščena in sta v tropu dirjala okoli. Sem potem tudi jaz, če me kdo napade in ga v samoobrami ubijem kriv? :scratchhead:

Pri Cezarju je bilo toliko raličnih primerov, da bi morali vsakega posebej obravnavati. Nekje je imel nežne pristope, se spomnim, ko je moral enega kužka samo naučiti kako naj v prtlažnik skoči, nekje pa zbadanje v vrat itd. Se mi zdi, da vedno želi s psi komunicirati samo s telesno govorico, kar je verjetno pri neposlušnih (agresivnih) psih edino možno?

Po mojem mnenju Cesar ni za vsakdanje probleme. Ima agresivne, pogosto nepotrebne, metode (ki sicer izgleda da učinkujejo). Mislim pa, da je on tista zadnja opcija pred evtanazijo. Ima pa prav, da ni agresivneh pasem, ampak smo lastniki za to krivi. Tako da, če ne bi bilo slabih lastnikov, tudi agresivnih psov ne bi bilo. Kot vedno, nihče ni samo dober ali samo slab, žal smo vsi oboje. :dontknow
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 07 Dec 2013, 17:58

Malo agresivnejša tehnika, ko jih "vgrizne" v vrat, tako kot se psi med sabo ali brca (ki se mi v večini primerov zdi bolj kot ne dotik pete) proti evtanaziji? Jaz bi definitivno izbrala prvo, če pomaga, kot vidimo da je. Je še ena ženska, ki prevzgaja z pozitivno motivacijo, njen pristop mi je bolj všeč, samo ne vem kako bi ona prevzgojila nekatere res težavne primere,ki jih je Cesar uspel.
Jaz sem Izzyja učila po principi: dokler me ubogaš, si lahko masikaj dovoliš. Nekakšno vzajemno spoštovanje in super furava, vedno bolje. Najtejže je bilo, ko sem ga skušala odpoklicat od igre s psom, ponavadi je prišel šele na kak tretji klic (ki je bilo že jezno kričanje :P ). No, zdaj pride že ta prvič, ampak zdaj je že ta prvič en oster "sem!".
Slavica :text-thankyouyellow:
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Didi » 12 Mar 2014, 12:31

jst mislim da ni napačen, marsi kaj dobrega se da naučit od njega, definitivno pa ga je treba jemat z rezervo
Didi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 10 Mar 2014, 19:35

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a zanova_eva » 21 Apr 2014, 23:10

Evoo.. pa sem tudi jaz našla temo v kateri sem se upogumila in napisala svoj prvi post :sdance:

Zakaj ravno tukaj? Vzgoja in učenje psov je pa moja tema :)
Odkar sem se rodila sem v stiku s psi..
Trenutno imam maltežanko, mešančka med JRT in Border Colliem.. ravnokar (če bo vse posreči :angel: ) pa posvojim še enega.
Izkušnje imam z argetinsko dogo, Nemškim ovčarjem, Chochojem, škotskim ovčarjem, bordojsko dogo, akito, ameriškimi staffordi.. (trenutni pa delam s prevzgojo agresivnih psov in učenjem lastnikov dela s kuzki :) )
In lahko kar ugibate, katera pasma je bila najtežja za naučit karkoli :D
Nimam navade da kritiziram nekaj, kar nisem poskusila tako da lahko mirne vesti povem da sem obiskovala pasjo šolo z enim od naših kosmatinov.. sicer že leta nazaaj.. in največja napaka teh "skupinskih" pasjih šol je ta.. da se vse pse uči na isti način. (moja je bila sicer v šoli zaradi socializacije..)
Živali imam raje. Tak človek pač sem, mnogi ne razumejo.. to nedeljo sem bila prvič v zavetišču. odkrito lahko povem da spala nisem vsaj teden dni. Ne zaradi navdušenja ampak enostavno strahu kaj vse bom tam videla. VEEEEM da revčkom v zavetiščih ni tako zelo hudo.. in veliko boljse kot na ulicah, da so rešeni in vse.. ampak te kuzki in muce, ki nobenemu niso ničesar naredili in nikoli v življenju nebi.. ohhh.. kako gledajo in se veselijo kako greš mimo njihovega boksa upajoč da se bos ustavil ravno pri njemu. Žal ne morem. in tudi nisem šla. Upala sem samo do stavbe, kjer sem izpolnjevala vprašalnik in jokala kot dez ko sem slišala njihove klice. Še gospod, ki je pripravljal kužka (katerega sem prišla spoznat) me je gledal malo postrani in mi rekel da si toliko nesmem jemati k srcu. Lahko je rečt.. :madhous:e
ok.. malo offtopic.. pac zelela pokazat da res nebi škodovala nobenemu od "tamalih"
Pred kakšnimi 4mi leti sem začela resno razmislat, iskat načine kako je najbol primerno vzgajat psa.
Sklep: spoznat pasmo, karakter, osebnost in temu prilagajat učenje. osnove so itak enake. samo treba je najti tisto "nekaj" kar vse skupaj spravi v red.
Kot smo ljudje.. npr. eni se lažje učijo če stvar preberejo, eni če jim jo kdo razloži, eni če,če in če. S to razliko, da nam karakter psa večkrat pokaže znake kako je njemu najlažje. Prvo ko Cesar pride tja, preuči pasmo.
Nihče mi ne more rečt da je učenje maltežanka.. ali pa nevem JRT isto: en je težek hiperaktivc.. drugi trmast, ponosen..
In preko Cesarja sem se naučila tudi glede energije. Kako lahko energija vpliva na obnašanje in odzivanje psa.. res neverjetno. Sicer potrebuješ nekaj vaje, da se spraviš in držiš v umirjenem duhu, ko 4mesce star hudiček še po 20minut uveljalja svoje.. :D ampak ko rata, rata!
Glede tega "ščipanja" se mi zdi da sem ta izraz zasledila..to sploh ni ščipanje. To so samo kretnja roke, s stegnjenimi prsti s katero se hitro dotaknes psa da ga "vržeš iz efekta". To ne boli niič (seveda če ni premočno) ampak je ravno prav da se kuža spet zave situacije. Ponavadi to delamo na vrat ali nad zadnjimi nogami (tam tudi psi ko se igrajo največkrat "grizejo" za prevlado). Iz izkušenj vem, da tudi pasje šole, ko se naprimer dva psa stepeta uporabljajo način "vržt iz efekta".. ponavadi se instruktorji naglas zaderejo ali zaropotajo da se psi "zbudijo" in ustavijo.
Pokomentirala pa bi še nekaj, kar je ena uporabnica napisala glede prevlade. Takole.. kakršne koli, skupine, religije, sekte, društva, države.. tralalaaa.. kjer sodeluje več oseb, mora ena oseba dominirati. Tudi pri živalih, ki živijo v naravi je tako.. tropi, kardela z alfa samico/samcem.. ali pa so pač samotarji. In to je PRAVILNA metoda.. drugače bi vsak letal po svoje, brez nadzora, kot kure brez glave.. in bi bil cel kaos. Seveda mora biti to prevlada brez izkoriščanja moči! :yes:
Poznam primer, ko je v skupino 3eh kužkov - ena samica in 2 samcka (eden od njiju vodja) prišel še en samec. Vse je bilo super, nekaj časa. Ker pa so zanemarili vlogo vodje in "ker so se kuzki itak razumeli v prvih dneh" je novi (večji) kuža pustil trajne posledice pri malem (ki se je imel za alfa samca). Tisti, ki imate večje število psov v družini si zapomnite.. Vi morate biti vodje. Če boste izbiro prepustili živalim, bodo one to uredile tako, kakor so bile stoletja navajene (močnejši zmaga).
Psi potrebujejo ta občutek, da jih nekdo "vodi". Naš mali vedno, ko vidi psa, prvo pogleda mene.. pa ne zato, če lahko gre do njega, ampak če je VARNO da gre!
Naša maltežanka je imela veliko potuho od mojih staršev. Vedno ko sem ji kaj naročila in je bil kdo od njih zraven.. je zmeraj premerila razdaljo do njih in do mene, če bo uspela zbežat pod krilo, da ja ne bo rabla dat tačke. Ampak pazi!.. vsakič ko je bila nevihta in je zunaj grmelo, je skočila iz kavca kjer se je stiskala s staršema, in praskala po mojih vratih, da se je stisnila na mojo posteljo. Prav zaradi tega.. s tem ko me je videla kot vodjo, mi je tudi zaupala in se pri meni imela občutek da se ne rabi bat ničesar.
Torej.. od mene en velik + za njega. Velikokrat se vam mogoče zdi da je pregrob, ampak v večini primerov je on res zadnje upanje za tega psa z istim agresivnim vzorcem že več let. Verjetno poznate tisto: Old habits, die hard. Predstavljajte si, kako jezni ste lahko in kako bi bilo vam, ce bi bili tako jezni 1teden, mesec, po več let. Najbolj pomaga prav kužkom, ko se po več letih lahko sprostijo.
Še vedno bolje, kot pa da zaradi človekega/lastnikovega neznanja, kuža pristane "med zvezdicami"
Se opravičujem za doooolg post , pa ne me spluvaat :shetruce:
Dogs never bite me, just humans..
Uporabniški avatar
zanova_eva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 07 Apr 2014, 14:40

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Malina » 22 Apr 2014, 08:04

zanova_eva :text-welcomewave: :sunny:

Le zakaj bi te kdorkoli spljuval? :) Saj forumi so za to, da vsak pove svoje mnenje.
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a zanova_eva » 22 Apr 2014, 08:13

Hvalaa :blush: malo je bl post res dolg. :)
Dogs never bite me, just humans..
Uporabniški avatar
zanova_eva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 07 Apr 2014, 14:40

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a Slavica » 22 Apr 2014, 08:45

Ti samo piši, zanimivo branje :verygood: :animals-dogrun:
Slavica
 

Re: Cesar Millan- rešitelj ali mučitelj

OdgovorNapisal/-a airedale10 » 27 Apr 2014, 22:26

Meni niti njegove metode niso, jaz imam in šolam psa zato ker mi je to v veselje, ne pa da se bom tam ''tepla'', borila, dominirala z njim, namesto uživanja in obojestranskega veselja pa samo razmišljala kdaj bo pes dominanten nad mano, kdaj sem vodja in kdaj nisem in katero pravilo moram kdaj upoštevati.

Še veliko bolj pa mi ni všeč kakšne pse proizvede - zame je idealen pes npr. takšen kot so od Silvie Trkman (moja vzornica :biggrin: ), pa še od marsikaterega agilitaša in tistega ki s psom kaj dela. Jaz poskušam iz psa ki ni bil od vedno pravilno vzgajan (ja, tudi CM metode sem poskušala) izvleči čim več kreativnosti, energije, veselja do dela itd., pa še vedno ni to to, imam še veliko za doseči da bo pes tako vzgojen kot sem si zadala. Različni smo si in zato je prav da obstajajo različne metode, ampak meni bi bil pes narejen popolnoma po CM nočna mora, veliko raje bi enega nevzgojenega hiperaktivca. :biggrin: Mogoče pa nekomu ki nima cilja v agilityju, poslušnosti, trikcanju itd. to čisto sede, ampak meni vsekakor ne. Poleg tega pa si resnično ne predstavljam teh metod pri mojem trmastem jazbečarju ki se vsaki sili upre in se ob premalo pohval in nagrad in ob preveč graj in kazni ''zapre vase'', poleg tega pa so mu nekaj najljubšega trikci (tudi skakanje na hrbet ,trebuh in podobni ''dominantni trikci''), igra vlečenja pri kateri vedno zmaga, sprehodi, kjer vedno hodi pred mano, lajanje (še posebno ko se mu pridružim še jaz ko sva kje na samem :rolleyes: ), crkljanje v naročju, pa še marsikaj takega, boga midva da naju CM vzame na prevzgojo. :cool: Ampak v tem mi je smisel imeti psa in v tem uživam veliko bolj kot v neprestanem dominiranju in razmišljanju o alfa položaju in o tem kako ga bom dosegla.
http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/ ti članki (od Silvie seveda :) ) lepo povzamejo moje razmišljanje.

p.s.: pa začuda moj pes sploh ni tako razvajeno ščene kot bi si večina po tem postu predstavljala (čeprav imava še dosti za naredit) :)

lp.
Uporabniški avatar
airedale10
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 06 Jan 2014, 18:34


Vrni se na Ostalo o psih



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron