ZORRO

ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 17 Dec 2013, 22:51

Zorra sva spoznala, ko sva 30.8.2013 zasledila objvo na FB straneh. Takoj nama je bil všeč in seveda je bil ogled nujen :) . Po pol urnem klepetu v doggy parku, je bil Zorro že med Gregatovimi nogami na crkljanju. Zelo plašen kuža, ki se je bal (se še boji) vsega. Vsak zvok ga je pritegnil in vsak človek je bil (je še) potencialni agresor. Dne 16.9.2013 je Zorro našel svoj novi dom v Fužinah. V svojem novem domu se je v treh mesecih že zelo sprostil in tudi že ušpičil kako norijo :biggrin: . Njegova pasja terapevtka je bila Lajkarca Shia, ki mu je pokazala, kako se lula in kaka, kaj je to trava, kako se teka po travniku in še marsikaj. Zdaj sta kot dva zaljubljenca, ko se vidita :kissyou: .

Danes po treh mesecih je Zorro še zmeraj boječ kuža, predvsem se boji ljudi (moških) in vsak zvok ga takoj pritegne. Trenutno drživa pesti, da ga ne bodo petarde preveč znervirale in da bo novo leto preživel kar se da super. Verjetno ga bo preživel s svojo ljubico Shio in upam, da se bosta imela fino :beer: . Plan, ki ga imava z Gregom je, da se Zorro najprej otrese strahu (saj večino), se še bolj socializira in potem bo na vrsti agility. Zelo rad teče oz. bolj hitro hodi, ker Grega ne zmore tempa, ki bi ga Zorro lahko imel ;) . Po treh mesecih so ga prvič začele zanimati žogice, sicer bolj doma, zunaj je še zmeraj preveč zvokov in ga nekako ne moreva odvrniti od tega, da posluša samo naju in se igra.

Zelo rad se tudi crklja in sicer najraje v naročju. Je kar trmast in vztrajen, ko hoče v naročje, pa vendar ne zmaga vedno. Kot sem že napisala je zelo ubogljiv. Naučil se je, da se doma ne lula in kaka, da je njegova postelja prostor, da sede, se uleže, da taco (eno in drugo). Kaj vse bi naredil za hrano in priboljške :angel: . Lačen je pa zmeraj, se prav vidi, da je revež v preteklosti stradal, saj je bil tudi presuh. Zdaj ima 8 kg in je ravno pravi kuža. Sva pa tudi opazila, da ima raje večje pse kot manjše, še posebej so mu ljubi hrti in dobermani. Zadnjič je imel srečanje s svojim velikim bratom dobermanom na Golovcu. On je šel pozdravit njega, kar je sploh uspeh. Po navadi se skriva za nogami in ga kužki ravno ne zanimajo (z izjemo Shia, ki je seveda njegova ljubica :romance-inlove: ). Tudi igrati se še ne zna z kužki oz. ga več kot 5, 10 min ne zanimajo. Če je kak kuža preveč nadležen, mu takoj pokaže, da naj ga pusti pri miru. Zorra bolj zanimajo tisti kužki, ki se ne zanimajo zanj. Verjetno je to enak pristop kot z ljudmi. Tisti, ki ga ignorirajo so seveda zanimivi, tisti ki pa silijo v njega, njih se pa boji in se odmika.

Skratka Zorro je en cukr, ki ima že nešteto nadimkov (cufko, norček, cirkus - več je na zadnjih dveh nogah kot na vseh štirih :) , smrdo - ko ga spusti omg , bučman, piki, gremlin, radar, boječka, tresavica, ...).
Slika
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 17 Dec 2013, 23:07

O, Zorči :). Kako pa tebi dogaja :romance-inlove: . Druge slikice pa ne morem videt :sad: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Malina » 18 Dec 2013, 01:40

Zorro, kakšen desc si postal iz tiste suhe prestrašene grintice. :dogpet: Tvoja tanova res lepo skrbita zate in te imata očitno že čisto naštudiranega. Ti pa tudi njiju, ane, ane? :P
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 20 Dec 2013, 14:29

Sam tale luna je pa močna, še kr drži :text-nocomment:

Učeri se je Zorro preselu na kavč, vse žoge so ble gor, pa kost, pa njegova dekca omg .
No dons pa tko vse mokro po njegovi postelji, dekca mokra ... ne morš verjet kaj ta luna dela.
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 20 Dec 2013, 20:12

a na pse tudi luna takole vpliva? Na našega Rexija nič, mi je prav zanimivo tole :) .
Zorota pa čisto razumem, jaz si tudi rada priboljške znosim k kavču :biggrin:
Slavica
 

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 29 Dec 2013, 18:05

Ko mi shrani.si uredijo moj profil, bom objavila še kakšne slikice od Zorra. Drugače pa si ga lahko ogledate v najnovejšem izdanju na FB-ju :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... to_comment

Lepe praznike vsem
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 29 Dec 2013, 18:14

bomo pomagali, evo slikice :)
Slika

:text-offtopic: Devilette, a ga shrani pika si kaj biksa, jaz imam tudi precej slik tam? :scare:
Slavica
 

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Račka » 30 Dec 2013, 11:09

Malina napisal/-a:Zorro, kakšen desc si postal iz tiste suhe prestrašene grintice. :dogpet: Tvoja tanova res lepo skrbita zate in te imata očitno že čisto naštudiranega. Ti pa tudi njiju, ane, ane? :P

:text-goodpost:

Zorro... :dogpet:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 15 Jan 2014, 23:14

Tale shrani.si ni lih neka dobra stran. Stalno mam probleme z njo. No upam, da bo sedaj delovalo.
Zorro je še malo napredoval. Začele so ga zanimati žogice. Sicer se igra z njimi bolj doma, zunaj ga še zmeraj preveč vse ''moti''.
Za njo še teče, da bi jo pa prinesel pa ni šans. Preveč zvokov in dogajanja je in se še ne more osredotočiti na to, da bi prinesel
žogo. Priboljšek bi seveda pa takoj vzel :biggrin:

Slika

Če bo šlo tako naprej, bo do poletja že pravi dec. Tudi novo leto je dobro prenesel. Nekajkrat je blo mal hudo ampak je preživel.
Smo ga kr ignoriral, če se je ustrašil, kot da ni nič in je pol tud on nazaj počel svoje ;)

Zelo je priden in ubogljiv, lačen pa skoz. To bi lohk pojedu vse kar mu daš omg
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 16 Jan 2014, 09:10

Lep je. :sunny: se vidi, da je v dobri oskrbi :daisy:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Malina » 16 Jan 2014, 10:09

Devilette, priboljška ni treba prinest nazaj, za razliko od žogice in Zorro je to pogruntal, pa si raje prizadeva za priboljšek kot za žogico :biggrin:

Lepo, da ste se spet javili, sem vas že pogrešala. :cool:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 27 Jan 2014, 15:14

Moram pohvalit Zorrota ... res napreduje v pravega kuža :text-bravo:

Začel je opažati ostale pse in celo igral (lovil po travniku) se je že s tremi. Presenetil je pa zvečer, ko
sva šla ven, da je celo lulal pred blokom. To je pa res uspeh. Do sedaj mu to ni ratalo, ker se preveč
boji blokov in ljudi, še posebej pa lifta :negative:

Zmeraj sem se sprehodila med bloki (zvečer, ko je bolj mir), da bi videla njegove reakcije in po 4 mesecih
je uspelo. Že dva dni zaporedoma je šel lulat na drevo pred blokom ... jeeee :verygood:
Včeraj se je že pripravljal še na ta drugo potrebo, pa so ga zmotil in itak pol konec. Sva morala do njegovega
travnika, da je tam opravil. Glavno, da se počasi premika na bolje :dogpet:

Kako novo slikico bom pa še dodala, ko odvozlam ta shrani.si. Stalno mi nagaja. Če kdo pozna še kako drugo stran
za tovrstne zadeve, naj javi prosim.

:greetings-wavingyellow:
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 27 Jan 2014, 18:16

bravo Zorro :clapping: .
Naš Rexi tudi rabi točno določene punkte za lulat, pa čisto druge za kakat, kaj čmo zdaj :rolleyes: :biggrin:

Za slike jih veliko uporablja tudi http://www.slikomat.com/ :)
Slavica
 

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Banana » 06 Feb 2014, 16:05

Priden Zorro! Super ime! :sunny:
Banana
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 06 Feb 2014, 14:51

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 10 Feb 2014, 10:17

Včeraj pa čisto presenečenje ... Zorrotu je uspelo lulat in kakat med bloki. Sicer zvečer, ko je bilo bolj mirno ampak do sedaj
tudi zvečer ni bil tako sprošče. Jeeeee :verygood:

Ko sva prišla domov, je šel takoj v kuhinjo pred omaro kjer so priboljški ... :smiles: Je že vedu, da bo kaj dobil, ker je
bil priden :music-rockout:
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 10 Feb 2014, 12:27

Zorro, ti kar označi svoj teritorij :text-bravo:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 10 Feb 2014, 17:09

Buča brihtna kosmata :smiles: :verygood:
Slavica
 

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a B&E » 10 Feb 2014, 19:01

Super, vedno bolj pogumen :) Le tako naprej :dogpet:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Malina » 10 Feb 2014, 20:28

Zorči, sem vedla, da bo nekoč še nekaj pametnega iz tebe ratalo, pa čeprav je to zaenkrat samo lulanje in kakanje v "civilizaciji". Vesela sem zate, ker vem, koliko strahov si moral pred tem premagati. In samo to šteje. Sedaj pa naprej. In s tvojima tanovima to ne bo problem. :dogpet:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 11 Feb 2014, 14:18

Zorro, sonček, vidiš, da ni tako težko :verygood: . Juhu :yahoo: :yahoo: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 11 Feb 2014, 14:26

Če mogoče kdo ne ve, ima Buba do konca februarja brezplačni pregled zob.
Zorro ga bo deležen :biggrin:
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 17 Feb 2014, 21:01

Pa mi je uspelo nekaj slikic narediti :)

Slika

Slika

Slika
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 17 Feb 2014, 21:13

Zorro je bil prvič v nedeljo na šmarni gori in mu je šlo kar dobro :)
Na vrhu je bil malo zmeden od vseh ljudi in psov ampak se je kar dobro odrezal. Mu je bila Shia v uteho :biggrin:

Takole sta na vrhu pozirala
Slika

Potem pa doma zaslužen počitek
Slika

Lepo smo se imeli, čeprav sta bila oba skoraj neprepoznavna, ko smo prišli dol. Oba blatna do vratu :smiles:
Potem smo šli pa še na obisk k Shiji in sta imela spet orgije ... :mocking: Mu je kar dogajalo v nedeljo in prav je tako saj
je bila obmesečnica - 5 mesecev je že pri nama :yahoo: :banana-dance:

Danes zjutraj pa še ena izkušnja. V parku je zavohal miško in jo iskal po travi. Nisem takoj opazila kaj počne. No tik preden
jo je hotel zagrabiti sem pa ugotovila, da lovi miško omg Sem mu takoj rekla, da miško pa ne sme. Lej kolk je majhna
in jo je spustil :dogpet: Ko sva se po isti poti vračala nazaj, je seveda takoj odšel tja kjer je bila miška mau pogledat, če
ga mogoče še čaka :)

Prava faca je tale naš Zorro :banana-dance:
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Račka » 18 Feb 2014, 08:39

Ušesman... :biggrin:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 18 Feb 2014, 09:53

Tale Zorči je pa res ena luštna živala <3 :).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 18 Feb 2014, 10:07

Zorro je pravi maneken na zgornjih slikah :romance-inlove: ste razmišljali o kakšni modni pisti? Potencial ima ;)
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 18 Feb 2014, 10:25

O modnih pistah imam deljeno mnenje. Mislim, da nekateri preveč not padejo in se že norčujejo iz kužkov. Smo pa razmišljali o agiliti-ju, ko bo enkrat Zorro sproščen.
Zelo je poslušen in učljiv. Bomo videli :)
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 19 Feb 2014, 13:44

Devilette napisal/-a:O modnih pistah imam deljeno mnenje. Mislim, da nekateri preveč not padejo in se že norčujejo iz kužkov. Smo pa razmišljali o agiliti-ju, ko bo enkrat Zorro sproščen.
Zelo je poslušen in učljiv. Bomo videli :)

To je bila bolj opazka, ker je na slikah tako luštkan <3 nisem niti vedela, da dejansko obstajajo pasji manekeni. Ok, so mi poznane pasje razstave... ali je to vse v sklopu tega morda?
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 19 Feb 2014, 14:06

Sej jest sem bolj mislila na pasje razstave ... na zadnji (pred enim mesecem) razstavi sem vidla marsikaj in tud pogoji za te ljudi in živali tam so katastrofalni.
A se to res ne da mau bolj organizirat. Ko pa sem vidla kaj vse počnejo z dolgodlakimi psi, pudli, ... pa to je katastrofa. Prijatelj, ki je razstavljal svojega golega kitajca
ni potreboval nobene kozmetike in neumnosti in je vseeno zmagal v svoji kategoriji.

Pred Zorrom sem imela kužico, ki je bila enaka Corgiju (Valežanski ovčar) in sicer Pembroke-ju. Imela je malo bolj daljšo dlako, drugače pa vse enako kot Corgi. So me tudi
snubili, če bi jo razstavljala, ker je bila res prava lepotica. Nekako mi ni do tega, da bi psa matrala. Sej se tudi iz otrok nekateri starši delajo prav norca, ko jih prijavljajo
na razna lepotna tekmovanja pa če si to želijo ali ne.

Naš Zorrči bo raje glavca in se bo naučil kaj pametnega in s svojo lepoto raje očaral kako drugo kužico ;)
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Re: ZORRO

OdgovorNapisal/-a Devilette » 21 Feb 2014, 09:35

Zorro je bil včeraj na pregledu zob v Bubi. Malo ga je bilo strah, vseeno pa je bil zelo firbčen. Po 10 min spoznavanja z veterinarjem, se je že malo sprostil in pustil, da mu
je pogledal zobke :) . Za enkrat ni nobene panike, malo ima kamna na 4 zobeh, ni pa potrebe po neki sanacije. Čez eno leto kontrola in potem se bo tudi videlo, če je šlo kaj
naprej.

A mogoče pozna kdo sprej oz. pasto Oral Clean+Care (spodaj je link)? Če jo, bi prosila za kako informacijo.
http://www.platinum.si/ustna-nega/oral-cleancare.html

Skratka razne žvečilne zadeve mora čim več uporabljat, ker seveda hrano bolj golta kot grize ... lačen, čist drugačen :smiles: :mocking:
Devilette
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:38

Naslednja

Vrni se na V NOVEM DOMU



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron