Izzy, Ice, Silver in Boo

Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 05 Jan 2014, 15:28

25.12. je minilo že tri leta odkar nama družbo delata Ice in Silver. Ice je bel dolgodlak mačkon, ki se je v času poplav na Viču znašel pred hišo neke gospe od tam pa je prišel potem k fantovi mami v začasno skrbništvo. Vedela sva, da bova posvojila 2 mačka in moja velika želja že od nekdaj je bil debel navaden tiger :P Pa se je fant zaljubil v karakter belega mačkona in ga vzel v svojo sobo, da ga poredi in socializira. Prišel je do odločitve, da bo on sigurno najin. Ker pa so mi rekli, da dva odrasla mačkona raje ne združujem, sem za enkrat idejo o debelem tigru opustila in posvojila mlado sivo tigrico, ki je že v začasnem domu imela ime Silver. Posvojena je preko kranjskega društva, Ice pa preko Gmajnic. Videla sem sliko Silver z namazanimi učki, kjer čepi pred WC-jem in rekla za tole moram poklicat. Šla sva jo pogledat in se zmenila, da bo tudi ona najina, samo da bo do najine preselitve počakala v začasnem domu. Tako sta 2 mačka bila še ene 2 meseca v začasnih domovih, potem smo se pa istega dne vsi skupaj preselili v stanovanje. Tako je bilo najbolje, saj noben še ni imel za čuvati svojega teritorija. Bilo je izredno malo pihcev in zelo hitro sta postala prijatelja. Ker pa sem bolj pasja, nisem mogla dolgo brez psa. Nisem še hotela svojega, saj je bila bolečina za mojim Nikom še prehuda, rekla pa sem, da bom začasno nameščala. Pa je prišel Snooky, ki je bil pri meni samo ene tri noči in že šibal v nov dom, kjer pohajkuje naokrog in zelo uživa. Za njim je prišla Lia, bosančica z demodexom, najdena je bila breja in so jo vzeli v zavetišče, da so jo sterilizirali. Potem se je pa mudilo, da dobi vsaj začasni dom, drugače gre nazaj na ulico. Je volčici podobna in jaz imam piko na takele, zato sem šla v akcijo in so mi jo pripeljali. No, tudi ona je dobila krasen dom, kjer je skoraj dnevno v hribih, posvojitelj je sploh zaljubljen vanjo in pravi, da je perfektna. Živijo 10 minut hoje stran in jih večkrat srečam :) Za njo je prišel Teen, mali kuža iz romskega naselja za katerega mi je v bistvu še vedno žal, da ni ostal, ker je pa tako prisrčen da joj. Še fant je rekel da naj ostane, pa je še kar bolelo.:( Za njim je prišla Čikita, ravno tako iz romskega naselja. Našla je fajn gospo, ki pa je zaradi menjave službe morala Čikito oddat, saj je sama in je delala po 12 ur na dan. Čikita je našla dom pri Teenu, kjer imata še tri posvojene muce in živijo v raju. Zelo kmalu jih grem pogledat.
Debelega tigra nisem mogla pozabit in nekega dne je Zmago objavila fotko sebe z debelim tigrom v naročju, češ, da išče dom, ima mu je bilo Jack. Jaz ne znam povedat kaj je meni naredilo ob pogledu nanj. Na sosednjem forumu sem imela en tak mali izpad celo, ki ga ponavadi nimam, češ kako bi ga imeeelaaaaa :biggrin: No Jack je hitro našel dom, jaz sem bila sicer vesela zanj, a vseeno žalostna in upala, da se bo javil vsaj s fotkami. A Jack se je vrnil, naj bi bil preveč živahen (ne vem kaj pričakujejo od 1 leto starega mačka :rolleyes: ). Takrat sem jaz to videla kot znak, da bo moj. Začela sem prositi in prositi fanta, da ga posvojiva. Potem sem ga sprosila, da ga greva samo pogledat. Bila je takojšnja ljubezen, njega sem res morala imeti in doma težila, da sem bila sama sebi tečna. Fant je obupal in rekel naj najprej Lio oddam. Na skrivaj sem šla nazaj, podpisala pogodbo in se zmenila, da počaka, dokler ne najdem ta pravih za Lio. Čez kakšne tri tedne so se našli in še isti dan sva šla ponj. Bil je en sam pih se mi zdi in že so bili prijatelji, prav neverjetno. :verygood:
Z začasnimi psi sem po Čikiti prenehala, saj je bila bolečina ob poslovitvi prehuda :( Prišla je prva obletnica Nikove smrti in jokala sem kot dež, saj sem bila brez začasnika že nekaj časa, pasjo družbo sem pa noro pogrešala. Fant je potem rekel naj enega posvojiva, saj psa pač jaz rabim. Ta zelena luč iz njegove strani mi še danes ogromno pomeni <3 . Čez 2 ali tri dni je bil že Lajkin Izzy (prej Lar) pri naju. Najprej na probi prvo noč, da vidiva kako je z mucami. Ker ni bilo problemov, sva že čez ene 4 ure sporočila, da ostaja :sdance:
V glavnem imava krasne živali, ki zelo lepo sobivajo, kakšen tepež sem in tja med Silver in Iceom, nasplošno pa vse ok. Presrečna sem. Moram pa povedat, da je Boo nekaj najboljšega kar se mi je zgodilo. Prej pasja, sem na tega mačka tako usekana, da me kar zaboli. In on name, vedno, ampak res vedno je ob meni, na meni, nekje da se me tišči, to je noro. Izbrala sem pravega in borila sem se za pravega. Nekaj mi je pravilo, da se moram zanj res u nulo potruditi in ne morem verjet kako zelo vredno je bilo. Tako čuten je, vsakega ima rad, vsakega pride pozdraviti, tudi psa in vsi, ki ga spoznajo bi mi ga radi vzeli. Nimajo šans!
Ice ima pa fanta najraje, se po moje zelo pozna tista 2 meseca božanja, hranjenja, spanja skupaj. Sledi mu kot pes po stanovanju in mora biti nekje zraven, najraje v naročju in najraje na postelji.
Silver je taka bolj kako naj rečem od vseh in od nobenega. Zelo glasno zna zahtevat božanje in hranjenje, je poslušna, pride takoj, ko jo pokličeš in zraven zapoje :smiles: Je izredno živahna in rada kakšno ušpiči. Izredno inteligentna je in hitro pogrunta kako se pride v sobe, kamor ne bi smela :evil: Je pa zlata, lahko jo mečkaš in mečkaš na vse načine pa si lahko 100% da te ne bo nabutala ;)
Pes je pa pes. Smotan, prijazen, zelo učljiv, ampak ima zelo kratko koncentracijo tako, da moraš v ene 2,3 minutah naučit kar si hotel, potem se mu pa kar utrga :fool Zelo rad ima igro s psi, vedno raje se mečka, sovraži banjo, ga je treba nest. Je pa zelo potrpežljiv in mi pusti marsikaj. Zelo se drži človeka in lepo pride na klic. Je pa en najlepših psov, v njegove oči sem pa itak zaljubljena.

Slika

Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Jan 2014, 15:43

O, vesela druščina.. A veš, da nikoli nisem čisto od začetka prebrala vaše zgodbe, ker je bla razdrobljena,ampak zdej sem pa jo in je prav dih jemajoča :romance-inlove: :verygood: .

Hvala, da sta dala tak dom vsem tem živalim <3 .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Račka » 05 Jan 2014, 16:22

zalarjeva, vesela, da ste končno tu, z nami! :text-bravo:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Jan 2014, 18:18

:text-welcomewave:
vsi so krasni, ampak brihtola Silverca... :romance-inlove:

Izzy je pa mene nekaj naučil, praktična lekcija za celo življenje. Bil je še v začasnem domu, ko je šel z nama s *šivo* obiskat Rexija na Rakitno, ravno
smo se menili o njegovi posvojitvi.
Ustavile sva se na nekem parkirišču, kjer sva iskale eno človeško dušo, ki se je naveličala avtoceste :rolleyes:
in se takoj za tem izgubila (ne bomo še povedali, kdo je to bil :rofl2: :rofl2: :mocking: ).
Izzy je bil na zadnjih sedežih, jaz stopim iz avta, stojim poleg, prednja vrata pa pustim odprta, da se lufta,
da ne bo psu vroče (bilo je poleti in v minuti ali dveh naj bi šli naprej).
Naenkrat stoji Izzy poleg mene :scare: in me gleda: "ej ti, psu se izmotati iz ovratnice in priti iz zadnjih na prednje sedeže in ven
iz avta je pis of kejk! :mad: "
Res je, da takrat še nisem imela psa, ampak malo bi pa lahko pomislila :fool :heblush: :madhous:e . Na srečo ni imel Izzy nobenega namena
kam oddrvet, takoj sva ga prijele, lahko bi se pa veliko slabše končalo.

Hvala, Izzy <3 .
Slavica
 

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Jan 2014, 18:38

Ha ha ha ha.. Sej res, slavica, mi je skoraj psa fentala :shock: , ampak, ker so Lajkarji pač vzgojeni kužki, je Izzy lepo prišel samo pozdravit in se lepo vrnil na svoje mesto v avtu :biggrin: <3 .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a B&E » 05 Jan 2014, 21:20

Zelo so prisrčni :) Edino zmedena sem malo.. Ali je Jack zdaj vaš, je preimenovan ali ga ni? :text-blondmoment:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 05 Jan 2014, 21:25

Njun je in je zdaj Boo :)
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 05 Jan 2014, 23:32

Hehe, Jack je zdaj Boo in to je ta debel tiger, ki sem si ga tako močno želela <3
Zna pa Izzy presenetit ja, ne mara, da ga kje pustim, bo poskušal priti za mano. Najbolj važno mi pa je, da nima odtujitvene tesnobe v smislu, da bi doma jokal in štalo delal, ko kam grem. In kaj ej pri njemu nama s fantom najbolj všeč: tiho je kot miš, sploh ne zalaja, slišala sem ga ene 3x samo, ko je kakšnega psa vabil k igri. Sem se prav režat začela,ker ima precej visok glas :smiles: Verjetno zato ne laja prav pogosto :P Je pa taka princeska, ki ima velikokrat prekrižane sprednje tačke, ko leži. Super kuža je!

Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Malina » 06 Jan 2014, 00:23

Zalarjeva, Izzy (zame bo vedno Lar :dogpet: ) je pes, ki me je prisilil, da sem se s svojimi novimi sosedi na Rakitni seznanjala v pižami. No, oni so jo še slabše odnesli - gospa je bila v kopalnem plašču, gospod pa v gatah. :rofl2: :rofl2:

V ranem jutru mi je namreč pobegnil k sosedom, ni slišal niti besede, česar ni naredil nikoli dotlej. Jaz v dir za njim ...in skupaj se znajdeva na terasi sosednjega vikenda, kjer so nameravali v miru božjem uživati ob jutranji kavici. Neprecenljivo... :music-rockout:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 06 Jan 2014, 23:08

Poznam tole zgodbo ja :smiles:

Takole je pa treba psu ušesa umit
Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 09 Jan 2014, 22:58

Izzyja skoraj ne slišiš, zalajal je samo ene trikrat odkar ga imam,ampak zna pa zavijat in to v leže :smiles: :rofl2:

Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Larisa » 11 Jan 2014, 01:08

Prav smešen je Izzy in glasen tudi :biggrin:

Imate zelo lep živalski band doma :biggrin:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Račka » 11 Jan 2014, 09:47

Men je Izzy en najbolj smešnih psov ever! :smiles:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a B&E » 11 Jan 2014, 09:57

Dober solo je odpel ;) :verygood:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 12 Jan 2014, 13:10

Moji 4 srčki
Slika

Je bilo treba izkoristit tale lep dan
Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Jan 2014, 13:13

ta pes še sedi smešno :rofl2:
Izzy, ti si največja pasja faca ever, drži kot pribito! :kiss:
Slavica
 

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 12 Jan 2014, 14:04

Čisti pasji klovn je res :)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a VunPasja » 13 Jan 2014, 00:14

Izzy, kljub mojemu :sunny: Sutonu, si ti zame še vedno najlepši kuža na svetu :romance-inlove: .
Pošlji mamo na dopust in ti pridi knam na počitnice, kaj praviš?
VunPasja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jan 2014, 23:10

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 13 Jan 2014, 11:28

:) kako je pa Suton z ostalimi psi? Bi se lahko na kakšnem sprehodu dobili ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Alexx » 13 Jan 2014, 11:44

V troje na primer???? :blush:
(RES bi bil že čas, da bi se kaj videli)
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 13 Jan 2014, 13:54

Alexx, se strinjam! ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zmagica » 27 Jan 2014, 21:49

K zalarjevi bi se še jaz preselila. A me vzamete? :)
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 29 Jan 2014, 00:39

Zmagica , wellcome! ;) Res bi lahko kaj na obisk prišla! ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zmagica » 30 Jan 2014, 16:14

Enkrat si bom res vzela čas in prišla pogledat tvoje kosmatince. :)
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 30 Jan 2014, 18:14

To vedno reče, veš zalarjeva, potem je pa nikoli ni :biggrin: , no, to zato seveda, ker ve, da so pri tebi vse kosmatosti tipi topi porihtane, me je pa že vlekla v hribe na oglede tam, kjer ni bila tako 100% ;).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 31 Jan 2014, 17:55

Pravilno! :verygood: Zmagi, pridi na kavico ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Banana » 06 Feb 2014, 15:59

Kaka uživancija! :verygood:
Banana
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 06 Feb 2014, 14:51

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 16 Feb 2014, 14:44

Par novih fotk ;)

Moja največja mačja ljubezen, se skoraj vsak večer pride takole na ramo crkljat, prej me še malo zmasira in potem prede na uho :romance-inlove: :romance-inlove:
Slika

Takole je bilo na valentinovo, za mano je še Silver :)
Slika

Takole Izzy afne gunca :biggrin:
Slika

Kdo je na novi pasji postelji, kupljeni danes na Lajkini stojnici? :cool:
Slika

In kako se ob tem počuti pes? Prav prebrati mu je mogoče :dogpet:
Slika

Ice se na vse skupaj požvižga in je na svojem najljubšem mestu.
Slika
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a Slavica » 16 Feb 2014, 14:51

hmmm, glede na fotke si pa mogoče v bistvu kupila - mačjo posteljo? :scratchhead: :smiles:
Izzy, kako ti to rata - ušes navpično prislonjen na kavč? :rofl2:

(Silverce ne vidim :shecry: )
Slavica
 

Re: Izzy, Ice, Silver in Boo

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 16 Feb 2014, 18:58

Kako je ne vidiš? Na novi postelji se z Boojem stiskata ;)
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Naslednja

Vrni se na V NOVEM DOMU



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron