kunček Hoppy

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 01 Jun 2014, 19:25

Lucky-ju je vseeno, ga ne zanima :biggrin: Johnny pa se je že zeeloo sprostil...na začetku je bil stalno na preži in ga imel na očeh, sedaj pa že lepo počiva in se čoha, medtem ko Hoppy skaklja po sobi... edino če pride res na hitro proti njemu (pri čemer ni Hoppy niti malo previden in uvideven :biggrin: ) ali pa iz kje skoči tako, da ga preseneti - no takrat pa Johnny zapiha proti njemu. Malo me skrbi, da bi priletela kakšna klofuta, če bi se mu preveč približal, čeprav to ni v Johnny-jevi navadi... počasi, vsak dan se malo videvajo, da se postopoma navadijo drug na drugega :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a zmagica » 02 Jun 2014, 20:03

Vesela sem za kunčka, da je končno dočakal dom. Pa kakor vidim mu še dolgčas ne bo. :)
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 04 Jun 2014, 15:30

No spet malo slikc, danes smo šli tudi malo ven, se spoznat z racama in poskakljat po travi :) ... upam, da niste slik že vsi siti, če ste mi kar povejte :biggrin:

Raziskovanje...
Slika

Takole pa je, ko odkrije, kje ima spravljene priboljške :biggrin:
Slika

Plezanje po nogah
Slika

Počivamo...
Slika

Pa še zunaj na travi
Slika
Slika

O poglej, račke! :)
Slika
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 04 Jun 2014, 18:22

Slike prva classa! :verygood: Kje pa, da bi bili siti slik in Hoppyja :biggrin: Še več slik!

Res se ima lepo tale manekenček <3
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 04 Jun 2014, 19:28

Ooooooooo, Hopko <3 . Krasen je :).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Jun 2014, 05:32

slik ni nikoli preveč :)
Kaj so pa race "rekle"? :biggrin:
Slavica
 

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 06 Jun 2014, 20:58

Nekaj časa sta ga z zanimanjem opazovala, potem pa je to zanimanje malo pošlo in sta raje šla plavat :biggrin: ... drugače sta ga sprejela čisto normalno :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 10 Jun 2014, 13:31

Hoppy mi pa smeti prevrača :shecry: Pa naštimam lesen stolček pred koš za smeti, tako da je zablokiran... pa se Hoppy ne da, toliko časa ga dreza, da se prevrne, mu čestitam za vztrajnost :yes: No, zmagal je Hoppy, koš za smeti je šel stran :verygood:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a Slavica » 11 Jun 2014, 06:27

1:0 za Hoppyja :rofl2: :shetruce:
Slavica
 

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 20 Jun 2014, 16:05

S Hoppy-jem sva se naučila novo igro :) V podstavek z luknjami mu nastavim priboljšek in ga pokrijem z zamaškom. Vse skupaj mu dam na tla, on pa potem izvoha, kje je priboljšek, dvigne in odstrani zamašek in se posladka... da malo treniramo možgančke :biggrin:

Slika
Slika
Slika
Slika

Aja pa še to, že obvlada hojo po laminatu, mu nič več ne drsi :verygood:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 20 Jun 2014, 16:12

Hoppyjeva študentska leta :biggrin:
Kok se ima noro lepo :daisy: slike so pa spet čudovite :verygood: :heblush:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 20 Jun 2014, 16:25

Hvala B&E! :)

Haha ravno pridem nazaj v dnevno pa Hoppy takole počiva na sedežni ob fantu :smiles: (ne morem se upreti, da nebi še te slike objavila)

Slika
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 21 Jun 2014, 09:16

Kako sta luštna :). Hoppy je pa zadel terno, kjer še celo sive celice trenira <3 <3 .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a Malina » 23 Jun 2014, 08:51

Hopson, zajčji Einstein. :biggrin:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a Slavica » 26 Jun 2014, 20:04

prav brihtno že gleda :biggrin:
Slavica
 

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 27 Jun 2014, 15:11

No pa je uspelo! Johnny in Hoppy se že razumeta... še malo pa bosta najboljša prijatelja :biggrin:

Ker Johnny ni vedel, kaj bi počel s korenčkom...
Slika
Slika

...mu je to hitro pokazal Hoppy
Slika

Čeprav je Johnny na vsake toliko namenil Hoppy-ju zelo resen pogled...
Slika

...se Hoppy ni dal, in je vztrajal s svojimi vragolijami in luštnimi pogledi toliko časa...
Slika
Slika

...da se je Johnny omehčal in ga sprejel za svojega prijatelja <3
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 27 Jun 2014, 15:13

A, bejž no bejž <3 Sladkorna :yahoo: :yahoo: . Kakšen kralj je tale Hoppek postal :verygood: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 28 Jun 2014, 15:31

Johnny in Hoppy sta carja :cool: Tisti pogledi od Hoppyja bi še ledeno goro odtajali <3
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 28 Jun 2014, 17:11

P.S.: Vidim, da ima zelo udoben vhod v kletko :mocking:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 01 Jul 2014, 16:24

Danes sva bila s Hoppy-jem pri veterinarju. Pa ne se ustrašit, ni nič narobe z njim :) Šla sva zato, da me je veterinar naučil striženja nohtov, ker psu sem jih že strigla, kuncu pa res ne, in si nisem upala sama na svojo roko nekaj početi.... pa še zaradi osnovnega pregleda, da smo pogledali zobe in vse ostalo. Sem pa zelooo zadovoljna ker sem šla, ker sem izvedela veliko stvari, za katere sem se še spraševala in zraven vprašala še vsa moja bolj neobičajna vprašanja, ki mogoče komu drugemu ne pridejo na misel :biggrin: ... pa še za nekatere stvari pač ne moreš biti prepričan, če samo prebereš na internetu. No z odgovori sem pa tudi zelo zadovoljna, mi je vse kar izčrpno odgovoril :verygood:

No Hoppy je bil zelo priden, se ni niti prav preveč bal... Ima 1845g, zobje se mu lepo obrabljajo sproti in vse je nasploh ok :verygood: Imam kar polepšan dan! :cool:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 01 Jul 2014, 16:44

Kakšna vprašanja, kakšna vprašanja, kakšna vprašanja? :)

Zobki se mu pa seveda dobro obrablajo, ko pa je tak požerušček :mocking: :popcorn:

Edino nobene slikice ni od Hoppyja :shecry: :shecry: :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 01 Jul 2014, 17:51

No bom kar napisala vse ugotovitve.
Pač razen očitnih stvari, da je glavna hrana seno itd. je pač koristno vedeti tudi, da je detelja zelo dobra, ker vsebuje veliko beljakovin... kar ne smejo kunci jesti so solate, oz. bolj endivija, ledenka, gentile... če že solato, samo radič, ker solate napnejo trebušček. Prav tako pa ne sme regrada, ok če dobi malo na vsake toliko ampak vsakodnevno pa res ne. Potem od lesa za glodanje so najbolj primerna sadna drevesa, tudi kakšna gozdna, ampak morajo biti avtohtona, les marelice ni priporočljiv. Nastil v kletki mora biti nujno, tudi če je kunec cel dan spuščen, in je v kletki samo ponoči..., ker plastika brez nastila povzroči žulje pri kuncih, najbolje pa je za nastil uporabiti kar seno (ne žaganja, oblancev ali kaj podobnega, ker tudi to lahko povzroči žulje), seno je še boljše od slame, pa še kunec rabi mehko podlago, da si lahko oblikuje gnezdece, kamor hodi počivat in se umakne. Potem sem vprašala tudi za seno, ki je najboljše v trgovinah, pa je rekel da tisto ki meni najbolj diši :biggrin: Briketi v večini, in na splošno priboljški niso ok... razen tistih briketov, ko so stisnjene travniške rastline, tistega naj dobi malo pest na dan. Od žitaric, ki niso dobre za kunce v velikih količinah pa je zelo priporočljiv oves, za njegove mišice in energijo, vendar je treba biti zelo pozoren na plesen in razne zajedalce, ki se lahko razvijejo notri... Za striženje nohtov ne sme biti ščipalec na giljotino, ampak v smislu škarij, da ne boli. Korenček, peteršilj sta zelo ok, lahko tudi ohrovt, cvetača, vendar mora biti tudi v zmernih količinah, ker lahko napihneta, sta pa zelo bogata s snovmi, koristnimi za kunca.

No to je zaenkrat to, če se pa še kaj spovnim, bom pa napisala... se mi zdijo te podatki kar koristni, in bodo lahko komu prišli prav. Slik pa trenutno nimam novih, bom brez skrbi še kaj objavila :biggrin: Mi je včasih že kar nerodno, ker se iz "arhiva" samo jaz stalno nekaj oglašam :biggrin:

Aja pa od kastracije sta mu še dve hrastici ostali, pa mu je veterinar vse počistil :)
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a B&E » 01 Jul 2014, 18:27

Koristni podatki :verygood: Deteljico jaz pogosto naberem in grejo res vsem v :orcs-buttshake: Mhm podloge? Saj so fajn, ampak potem povsod kakajo in lulajo :negative: Moj Jerry je od 8h zjutraj do 8h zvečer spuščen in hodi po tepihu in deki, ampak v kletki nima nič. Ravno zaradi omenjenega problema. Pri senu se mi zdi tudi problem, da ga potem takoj polulajo in nočejo več jesti in nikoli nisi prepričan ali ima dovolj svežega sena. Mogoče bi bilo čez čas, ko se res navadi na wc, dobro dati plenično podlogo (v Lekarni lahko kupiš te http://www.eurovaistine.lt/ABENA/ABENA-paklotai-ABRI-SOFT-60-x-90-cm-25-vnt.html?force_sid=81qm6iduqer4f1h5utf8celt4at981qb in mislim da jih je 30 za 8 evrov). ali pa brisačo. Seveda morajo pa kunčki vse to uničit :smiles: Glede sena pa mislim, da je še najboljša verzija domač seno, ki ga dobiš pri kakšnemu sosedu in tako vsaj veš, da ni špricano in niti ni zapakiran v plastiko :) Imate kaj takega v bližini? Aja ali Hoppy še vedno pridno uporablja wc?

Aja za striženje kremplejčkov bi verjetno pri Hoppyju šlo tole:
https://www.youtube.com/watch?v=W9KemnaTGIs
Naš Jerry je pa nor, ni šans da to pusti in skače kot nor in je edino kar deluje je tole:
https://www.youtube.com/watch?v=VYk4_xYYrPk

Slik od Hoppyja ni nikoli preveč! :mocking:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a Slavica » 01 Jul 2014, 18:55

Ti, M., a veš kuga ti jest povem - res ti je lahk nerodno :P - ker se Hopič oglaša samo iz arhiva, kot da je en odložen fascikel z ušesi,
namesto da bi za svojo žvad končno že odprla nakavčno temo :mad: .
:rofl2:
Ne, res, šalo na stran, komot odpreš vašo temo v oddelku "V novem domu", pa imaš lepo vso svojo žvad na kupu :) .
Tu ni rigoroznih pravil, pri nas je bil tudi samo Rex včasih pod okriljem Lajke, pa se v njegovi temi pojavljajo vse sorte kosmate torte :cool: .
Tako da kar gasa :teasing-poke: . Pa hočemo račke, več slik od račk :shecry: .

Zelo koristne informacije :verygood: , veliko ljudi ne ve, kako pravilno ravnati s kunci.
Pri sveži hrani je treba paziti na notranje zajedalce. Le-ti so pri kuncih, če jih dobijo, še bolj nevarni kot pri mačkah, pa že tam niso
pis of kejk. Zato je treba vso svežo hrano prej oprati in osušiti na zraku na papirnati brisači.

Striženje krempljev se pri nas še zmeraj najbolj obnese z "giljotinco", s škarjami se krempeljc lahko hitro zasuče, kar zelo boli, če je človek nevešč.
Če niste vešči, je to bolje prepustiti veterinarju, večina za to niti ne računa ničesar.(kar pri vas ni problem, samo povem za druge bralce :) ).

B&E, pri nas je stelja po celi kletki, s tem, da ima tudi wc, pa nikoli ne kaka ali lula izven WC-ja (razen kakšen kakec uide, lula pa nikoli izven).
Ampak je to verjetno odvisno od značaja, saj je moja kunčica Betty kakala povsod, pa je bila stelja in vse ostalo enako :scratchhead:
Slavica
 

Re: kunček Hoppy

OdgovorNapisal/-a .M. » 01 Jul 2014, 19:34

Slavica zmenjeno, bom odprla novo temo! :verygood:

Drugače pa B&E, ja Hoppy še vedno zelo pridno uporablja wc, nikoli še ni niti kakal niti lulal kam drugam :) Za seno pa imamo tukaj okoli veliko kmetov... samo me je skrbelo tudi kako je s strupenimi rastlinami s travnikov, če je v kupljenem senu mogoče kje kaj prebrano in ni strupenih rastlin... ker npr. zlatice je veliko po travnikih, pa je veterinar rekel, da so tudi kunci pametni, in da ne bodo šli zlatice pojest, če bodo imeli na izbiro... in da tudi ena mu ne bi škodovala... Bom šla v kmetijsko zadrugo, itak grem po hrano za race, pa bom vzela še malo ovesa in pa eno balo sena... se bom pa prej prepričala, da ni škropljeno, ampak če je mišljeno kot krma verjetno ni ali kako? :dontknow glede tehnike striženja pa je veterinar pokazal tisto drugo (drugi link) varianto,tako pa še rekel je da se ga ne sme držati za eno zadnjo tačko, ker če potegne, jo lahko zlomi... Bom šla lepo počasi da se navadim, in bom počasi ugotovila, kaj Hoppy-ju in meni najbolj ustreza, ker res nočem kakšne poškodbe... :negative: Drugače pa hvala za linke! :)

Jaz sem mu sedaj dala seno le po eni polovici kletke, kjer ima hišico za počivat in tisti nastavek za seno na kletki. Polovica z wc-jem in tam kjer je napajalnik za vodo je še vedno brez nastilja, da vidim, kje bo raje ležal in kako se bo obneslo to z wc-jem, pa sporočim :)
Aja pa še to sem se spomnila... vet je priporočal, da naj se lizalnih/grizalnih/mineralnih kamnov izogibamo, ker je seno dovolj kar se tiče brusenja zob, in da tako ali tako niso zdravi...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Prejšnja

Vrni se na LAJKIN ARHIV



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron