muc MIŠKO

muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 17:35

Miško je star okoli tri leta, velik mačkon (čez 7 kil), ki spada v kategorijo dobrodušnih "medvedkov" :smile: .
Zadržan v začetku, dokler človeka ne spozna. Potem pa dobite - rep :biggrin: . Miško je rad stalno v bližini človeka,
vendar ni vsiljiv - lepo sedi, opazuje, kaj počneš in čaka, da boš imel cajt ga kaj pobožat.
Spi najrajši pokrit pod kovtrom, stisnjen k človeku in ponavadi da tačko v roko :giveheart: .
Lepo sprejme vsako muco, še posebej malčke, ki jim špila ato :biggrin: , je pa podredljiv, zato ga tudi
predrzna mačja mularija komot premlati :rolleyes: .

Kontakt: 041 446 085 ali lajkadrustvo@gmail.com

Slika
Slika
Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 17:46

Za Miškota je bil v 10 mesecih mesecih samo en klic, sicer resen, vendar je gospa potem posvojila Gajo, saj je le-ta karakterno primernejša
za družino z majhnimi otroci.
Vsak začasni skrbnik si želi novega doma za svoje varovančke, saj je to cilj vsega, zato to delamo. Poleg tega vsak začasnik zaseda prostor
naslednjemu in naslednjemu....
Ob še posebno žalostnem dnevu je nastal tale zapis:

Vsake oči imajo svojega malarja.
Vsi poznamo ta rek in do nedavnega sem bila tudi sama prepričana v njegovo modrost.
Odkar sem začasna skrbnica za nikogaršnje muce, pa v to čedalje bolj dvomim.

Prihajajo obiski, potencialni posvojitelji. Sami krasni, dobri ljudje, ki bi želeli dati dom nikogaršnji muci. Eni. Točno določeni.Mladički. Ker je takoooo luštna.
Predstavim jim vse muce, ki čakajo novi dom. Gizmo, 5 mesečni mladič še dobi nekaj pozornosti, čeprav "ima tak čuden obraz".
Klea..."aha, ta je pa črna". Negativen prizvok. :sad:
Miško..."lep je, o, a ŽE tri leta je star?" :shock:

Muce se trudijo. Gizmo pokaže vso svojo igrivost, Klea se oglasi s svojim značilnim mrrrrrr, daje buce, se uleže na hrbet, pokaže trebušček, prede; Miško teče za žogico, da, tudi on se še rad igra, sramežljivo se ovije okoli noge človeka.
Počasi obupajo. Ker pozornost ni namenjena njim in to začutijo.

Miško, nežni velikan, gre v svojo posteljico in vdano opazuje dogajanje. Klea, slabo leto dni stara ,tako igriva, tako prijazna, se umakne pod klop in sedi pri miru, samo gleda.
Gizmo vztraja najdlje, igra se z mladičko, prede, odvezuje ljudem čevlje...
In na koncu, seveda: "vsi so lepi, ampak, a veste, mi bi najmanjšo..."
Seveda. :rolleyes:

Ljudje dragi, kaj če bi muce izbirale posvojitelje? Ste vsi manekenske postave, stari 20 let ali manj, z modrimi očmi? Niste. Muce vas sprejmejo takega kot ste in za njih ste najboljši. Ker ste njihovi. Zakaj vi njih ne?

Kam bomo začasni skrbniki dajali odrasle, črne, "nezanimive", če boste vsi želeli samo mladičke? Nikamor. Vsaka muca v začasnem skrbništvu zaseda prostor. Skrbnikov je malo, muc, ki potrebujejo prostor,hrano, oskrbo... pa preveč, veliko preveč.

Klea se kot ponavadi stisne k mojim nogam, se še malo pogovori s svojim mrrrrr kot običajno. Miško pride k glavi, mi da tačko v roko, potiho zaprede in...gremo spat. Jutri je nov dan.

Mogoče se bo končno našel nekdo, ki ima drugačnega "malarja". Ki se zaveda, da so mačji mladiči taki zelo kratek čas, da bodo v tem času uničili zavese in rože, da bodo kmalu odrasli in da mogoče kot odrasli ne bodo taki, kot so si njegovi ljudje zamislili. Ker še odraščajo, ker še nimajo oblikovanega karakterja.

Mogoče. Malo verjetno. Za Miškota ni bilo še niti enega klica.

Minevajo dnevi, tedni, meseci. Mladički prihajajo in odhajajo,Miško pa še kar...
Čaka.
:sad:

Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 18:00

V tem velikem mačku je ena otročja duša, ki zna tudi guncati afne in pokati face :biggrin:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

pa plesati in peti zna tudi :smiles:
Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a B&E » 30 Nov 2013, 18:54

Komur pa ta lepotko ni všeč pa tudi nevem :obscene-tolietclaw:
Pri odraslih mačkih je super, ker točno veš kakšnega karakterja je. Odrasli mački so tudi malo že "vzgojeni" in ne skačejo ko norci po zavesah, ne prevračajo rož in razbijajo kozarcev :crazy: To, da se te mladiček hitreje navadi pa tudi ni res, vsak muc, mlad ali star rabi nekaj dni, potem pa je že čisto domač :petkitty:
Miško, tudi tebe čaka nekje dober dom! :goodluck:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 30 Nov 2013, 19:05

:text-goodpost: :text-thankyouyellow:
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a zmagica » 01 Dec 2013, 20:09

Žal mi je, ko vidim, da Miško še ni v svojem domu. En tak podoben njemu se je "zataknil" tudi pri meni, in od takrat si ne predstavljam več življenja brez njega.
Miškota sem videla v živo in priznam, da mu slike delajo krivico. Je veliko lepši. Naravnost veličasten je (še bolj kot Sulejman ). Njegova velika bučka naravnost kliče po crkljanju. Njegovo ogromno telo prekaša naboljše termoforje, ki so trenutno na tržišču. In glede na to, da je kurjava draga in da je potrebno iskati alternativne vire, imam občutek. da bo ta naraven in zelen vir toplote kmalu dobil koga, ki si ga bo privoščil. Do takrat :giveheart:
zmagica
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01 Dec 2013, 19:51

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Dec 2013, 10:00

:text-goodpost: Še žal bo folku, da se niso odločili za tale prisrčni in crkljivi alternativni vir energije. Miško se pri začasni mami prav dobro počuti in se imata zelo zelo rada, ker je maček preprosto fenomenalen. Ne morem verjet, da NITI EDEN kandidat za posvojitelja ni že v štartu vprašal zanj - razen ene gospe, ki bi ji bilo najbolje priporočati plišastega mačka: da leži samo na kavču, nič ne skače okoli in da popoln mir. Miškič, saj imaš kje bit, nič bat...ane, slavica? :praising:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a B&E » 07 Dec 2013, 13:19

Kaj je z ljudmi? :negative: Kako ne vidijo te lepoteeeeeee <3 :romance-inlove:

Pri mačkih je res obup. Gledam pse. Pridejo stari 2, 5 ali pa 10 let in vsi najdejo nov dom, odrasli mački pa čakajo in čakajo :cry: Pa tudi če je kakšen poseben in je "bogi" ga vsi želijo (verjetno marsikdo, ker se bo potem počutili heroja), seveda pa sploh mladičke v upanju da bo postal super robotski muc,ki bo izpoplnjen do zadnje pikice, čim je pa kakšen "navaden" odrasel, da ni bel ali pa dolgodlak, tega pa nebi nihče imel :fool
Ali mogoče kdo kdaj pomisli da dolgi čaš ko odrasel maček čaka na nov dom (če ga dočaka) zaseda mesto nekomu drugemu, ki ga še kako rabi?

Zakaj bi bil Miško za pikico slabši od mladičkov? Še prej kot v letu bodo tudi mladički zrasli in postali taki kot Miško. Miško, zaslužiš si priložnost in jo boš sigurno dobil :giverose:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a zalarjeva » 07 Dec 2013, 18:03

Joooj :romance-inlove: Tale je en tak kot moj Boo, bajsi lepi okroglobučni pa še mečkljivi in prijazni. Srček!
zalarjeva
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06 Dec 2013, 19:47

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 24 Dec 2013, 21:41

"gledam gor, eni pravijo, da danes Božiček nosi darile skozi dimnik. Moja cimra Atena je dobila darilo, neki Dom."
Slika

"Pa je šla. Škoda, je bila prav fajn, nič me ni pretepala, pa veliko sva se igrala"
Slika

"rad papam, začasna mami pravi, da preveč rad, mogoče pa to Domu ni všeč, da tako dolgo ne pride po mene? :scratchhead: "
Slika

"pravijo, da bo kmalu drugo leto. Bom še počakal, mogoče pa jaz takrat tudi dobim to darilo, Dom. Bom še naprej priden,obljubim :daisy: "
Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Malina » 25 Dec 2013, 19:59

Cesa vsega se clovek naposlusa od klicateljev za muce :crazy: Juniorja bi vzeli kar takoj, ne glede na to, da sploh se ni oddajljiv. Bomo pocakali, ni problema...dimaste barve,dolgodlak (le kako se je znasel pri Lajki :shock: ). Misko je macji car, ampak zal ni dimast niti dolgodlak niti modrook..se mladic ni. Je pa cudovit druzabnik, zvesta grelna blazina, prelep pripadnik svoje vrste...in vse, kar slisimo, ko namesto zazelene tarce, ki je odsla v nov dom ali pa se ni na oddaji, opisemo Miska, je:Ammmm, bomo se premislili, se bomo pogovorili, vas poklicemo...javalda...mah :teasing-blah: ljudje smo pa vsi idealnih mer, mladi, cudovoti. Najbolj tragikomicno pa je bilo, ko je bil Misko za 75 let staro gospo PRESTAR!!!! :madhous:e :shout:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 27 Dec 2013, 19:57

vidiš Miško, tako je življenje - ti pri ene 25 si za 75-letne gospe že prestar :rolleyes:

"grem kar spat, tale svet je čisto narobe :nea: :crazy: "
Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 28 Dec 2013, 18:50

Joj, Miško, ko bi ljudje vedeli kakšen muc si ti.. ZA VIKAT! :kiss: <3 :petkitty:
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a B&E » 28 Dec 2013, 19:18

Tisti flekec pri smrčku je čudovit in cel Miško je čudovit! <3 Res je en prečudovit muc :blush:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Jan 2014, 18:51

Slika
Slika
Slika
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 06 Jan 2014, 23:56

Tkole k gledam tele kepice kot je Miško, ne morem mimo dejstva kako žal mi je, da nimam več prostora :cry: Res je lepotec in upam, da se najde nekdo, ki mu bo nudil topel dom
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 11 Jan 2014, 19:12

Nekateri dnevi so enostavno popolni. Sicer zelo redki, ampak so.
Danes je bil poseben dan. Miško je to začutil, saj se prvič ni takoj zapodil k skledi, ko je dobil zajtrk, ampak se je ovijal
okoli mojih nog, bucal in predel.
Odprla sem transporter in noter je šel kar sam :shock: , se ulegel in me gledal, češ: "a greva? Nova mamica me čaka, saj veš,
mene čaka".
In je čakala, nova mama, točno njega. Kot je tudi on očitno skoraj eno leto čakal prav njo :giverose:
Miško sedaj verjame, da Dedek Mraz res obstaja, saj mu je izpolnil željo, za katero mu je pisal. Prinesel mu je Domek. Z veliko začetnico.

Slika
Slika

Srečno, srce zlato. Del mojega srca si vzel s sabo za vedno <3 :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=pgviDNeXQ2w
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Larisa » 11 Jan 2014, 19:20

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :text-bravo: :santa:

joj, to je pa tako zeloooooooooo lepa novica :yahoo: :sunny:
Uporabniški avatar
Larisa
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 02 Jan 2014, 16:53

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a LukaLajka » 11 Jan 2014, 19:44

Super, upamo da se še kaj javi. :yahoo:
LukaLajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 07 Dec 2013, 21:05

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 11 Jan 2014, 20:00

:yahoo: :yahoo: :yahoo: Miško, srček...kdor čaka dočaka tiste ta prave posvojitelje :sunny: Mi smo vsi veseli zate in javi se še kaj <3
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Račka » 11 Jan 2014, 20:09

Miško, medvedek zlati, uživaj v krasnem domu! :kiss:
Slavica... :praising:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Malina » 11 Jan 2014, 20:35

Zakaj se meni vedno oci potijo, ko berem o Misku?? Srce zlato, ce te je slavica dala v druge roke, potem morajo biti pa res izjemne. :giverose: Vem, da se bos lepo imel, saj si koncno docakal nekoga, ki je uspel videti preko barve in dolzine dlake, mladickomanije in kar je se tega balasta. Mi kar srce poskakuje od veselja. :yahoo: :banana-dance: :sdance: :music-rockout: ...pa tko naprej...
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a B&E » 11 Jan 2014, 21:35

Super, res prečudvota novica :yahoo:
Miško, tudi jaz te ne bom pozabila, ker si res en poseben in čudovit muc <3
To me spomne na mucka za katerega sem še kot prvega mucka poklicala. Za odraslega tigrčka, po spletu (ne)srečnih okoliščin sem dobila drugega mucka(ki je sicer moj največji sonček!), ki sem ga vzela v prepričanju, da bo tisti lepotec hitreje našel dom. Šele potem ko sem se pridružila Lajki sem vprašala eno gospo , če je bil muc pri njej in če je našel dom. Sicer ni bil njen, vendar doma tisti muc, star 4 leta, ni našel :negative: To me je res šokiralo, vendar šele zdaj ko sem v tem vidim kakšna je realnost z odraslimi mački :scratchhead:
Včasih tudi mene mika, da bi take "zataknjence" obdržala, vendar vem pa da če ima muc priložnost, potem naj gre nekam, kjer bo tak sonček kot se je nam v začasnem skrbništvu razkril in se tako tudi ta miselnost o posvajanju odraslih mačkov širi, ljudje imajo manj stereotipov, mi pa vedno več upanja :)

Kaj pa bo zdaj (Ljubljančan, gorenjec, dolenjec..)? :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a VunPasja » 11 Jan 2014, 23:15

:text-imnewhere:

Miško, posebej za tebe sem se pofočkala na forumu. :romance-inlove:
Uživaj medvedek!!! Bravo posvojitelji! Prosim, pokažite še kaj tega srčka, hvala!
VunPasja
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jan 2014, 23:10

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Jan 2014, 07:16

:text-welcomewave: :kiss:

Miškec je zdaj Štajerec :)
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Slavica » 12 Jan 2014, 12:19

a veš ono, ko čakaš prvo poročilo od nove mame in dobro veš, da je maček trenutno v precejšnjem stresu zaradi menjave okolja,
on pa še posebej, ker je pač karakterno tak,
in potem zapiska telefon, srce ti zbija kot ponorelo, prebereš mesič in - od veselja zavijugaš po cesti (sorry, *šiva* :blush: ), ker veš,
da je najhujši šok mimo :"pustil se pobožat in papca"
No, to :yahoo: :cry: :yahoo: :petkitty:
Slavica
 

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 12 Jan 2014, 12:34

No, panic, razumljivo :) . Miško :yahoo: :verygood: :angel: :romance-inlove: <3 :kissyou: :petkitty: :martini: :biggrin: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Alexx » 12 Jan 2014, 12:49

Tolk vesela, da sploh besed ne najdem!!! :clapping: :text-bravo: :verygood: :yahoo:
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Račka » 12 Jan 2014, 18:40

:beer: :martini: :banana-dance:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: muc MIŠKO

OdgovorNapisal/-a Malina » 12 Jan 2014, 21:10

Miško, le tako naprej, čaka te čudovito življenje, vsi mislimo nate, saj si naša maskota. :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Naslednja

Vrni se na LAJKIN ARHIV



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron