Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Apr 2014, 20:45

.M. napisal/-a:...
Jaz sem pa danes mačkoma dajala Frontline v spreju (ena in edina stvar ki pomaga proti klopom), itak me potem grdo gledata še kar nekaj časa in malo zamerita... ampak druge izbire ni... :rolleyes: ...
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Apr 2014, 20:48

B&E napisal/-a:Frontline v spreju? Potem spušča vonj da odganja bolhe in klope? Koliko časa pa drži? Ampule frontline so res super pa še držijo cel mesec :verygood: Oz tisti ki smo malo bolj broke kupimo ampule za največje pse (naj opozorim, da to lahko delaš samo z nekaterimi ampulami-npr stronghold, frontline in ne vsemi pa še to moraš najprej naštudirat razmerje in koncentrat!) in jih razdelimo med mačke ;)
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a .M. » 05 Apr 2014, 20:59

Frontline v spreju deluje pomoje na enak način kot ampule... zdržalo naj bi od 30 do 90 dni... nam nič drugega ni pomagalo, smo probali okoli 5 stvari, niti ampule frontline niso odgnale klopov. Ampak ta sprej pa deluje, sicer nevem zakaj ampak važno da deluje :) Je pa malo bolj zakomplicirano nanašanje, je treba preračunavat koliko je treba dat glede na količino razpršila na eno pršenje in potem še glede na kilograme mačka in potem ugotoviš, da moraš 20x špricniti oz vtreti to tekočino v dlako mačka, ki sovraži imeti kar koli mokrega na sebi... groza, mene je vedno strah tega dneva, ker težko delam nekaj, kar mačka moti :dontknow ampak še vseeno bolje kot pa da ga klopi jejo... pa še s tem sprejem je tako, veterinar je rekel, da naj ga damo mačkoma takrat, ko bosta pač začela dobivati klope in bomo kar s tem vedeli kdaj preneha delovati in dejansko je to 2x letno :) tako da kar dolgo zdrži... edino cena je pa res navita, 250ml stane 41€ :madhous:e

Pa še to je treba povedati, da niso vsa sredstva proti zajedalcem za pse varna tudi za mačke npr. Advantix, ki vsebuje permetrin, mačke pa nimajo encimov za presnovo permetrina, to je lahko tudi usodno za mačka!
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Apr 2014, 21:02

e to, tale permetrin je nevaren, se v uni temi pri psih nisem mogla spomniti :text-thankyouyellow:
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a B&E » 06 Apr 2014, 09:41

Prvič slišim za sprej, ampak super :) Naši mački so notranji, tako da težav z klopi nimamo in nam ampule zadostujejo. Še to jim damo vsake dva meseca, vglavnem stronghold- zaradi začasnikov, ki vedno prinesejo garje v ušesih s sabo :mad:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 06 Apr 2014, 10:09

Sem imela sprej pred leti, pa je bila cela znanost in preveč dela za odmerjanje količin, .M. vsaka čast, da
ti rata :verygood: (in da imaš voljo :blush: )
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...-zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a .M. » 06 Apr 2014, 11:16

Hvala, saj tako ali tako nimam kaj dosti izbire :biggrin:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 14 Apr 2014, 06:12

klop na izključno notranji mački :shock: :shout:
letos je bila mila zima, golazni bo očitno več kot preveč :madhous:e
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 14 Apr 2014, 12:48

Ja, Slavica, na notranji mački z mačjakom ;). Sej bo :yes: .
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a B&E » 26 Apr 2014, 17:38

Ali kdo ve kako se obnese Fypryst za mačke? Za našo zunanjo mačjetačkarko :biggrin: Imam ravno en kuponček pa nevem če jih je vredno kupit.
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a .M. » 04 Jun 2014, 11:50

Joj sedaj Lucky-ju že Frontline v spreju ne pomaga več... na istem mestu kjer je bil nanešen sprej dobi klopa že naslednji dan :madhous:e Sploh nevem kaj naj še naredim... A kdo ve za kakšno stvar, ki je na čisto drugi osnovi, ne samo da je proizvajalec in oblika druga? ...Itak imata naslednji teden cepljenje pa bom vprašala veterinarja, ampak pomoje ne bo nič novega, vse staro smo pa že sprobali :rolleyes:
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a B&E » 04 Jun 2014, 12:20

Je frontline (ampulo) probal? Pri ampulah se mi zdi super, ker se jo nanese na zatilje direktno na kožo. Predvidevam, da se sprej razprši po dlaki? Verjetno si potem tudi lažje zliže dol ali pa kam obriše :)
Aja pa še mislim, da na frontlinu piše, da naj se maček prva 2 dni ne bi zmočil (kakšen dež), ker lahko to močno zmanjša učinkovitost.

Drugače pa za mačke zelo hvalijo Foresto ovratnico :) zdržijo 6-8 mesecev, pa še varne so, če se maček kam z njo zatakne.
Drugače je meni stronghold zakon, samo kaj ko Luckyju ne bi prišel prav, ker ni za klope :) Je pa proti (ušesnim) garjam super.
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a .M. » 04 Jun 2014, 12:33

Ja je probal ampule... pa ravno zato ker niso delovale smo šli na sprej, in je bil učinkovit okoli 3 leta, letos pa še to ne pomaga več (vedno gledam, da je lepo vreme). Ja, mogoče bi res probala Foresto, to je pomoje še edina stvar, ki je ni probal... samo me skrbi, da ga bo zelo motila, ker nikoli ni nosil ovratnice in ni navajen nanjo, ravno zato, da se nebi kam zataknil z njo. Z garjami pa na srečo nima problemov, so od zunanjih zajedalcev "na srečo" samo klopi težava...
Uporabniški avatar
.M.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 424
Pridružen: 07 Dec 2013, 13:10

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a B&E » 04 Jun 2014, 13:29

Foresto ovratnice so res varne, da če se kam grdo zatakne, ima varovalo in se strga zato, da ne pride do ...
Vglavnem, jaz sem dobre stvari o njih slišala :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Račka » 04 Jun 2014, 14:43

Jaz imam foresto ovratnice na obeh psih. Pa se mi ne zdijo toliko varne, da bi se jih upala tudi mackom dat... ker ko krtacim psa, jima dam ovratnico vedno dol, pa ni to tako komot narest, da bi lahko bila ziher, da bo varna za macke, ce bi se kaksen za kaj zahaklal. Res ne, zal... pa imamo tudi velike probleme s klopi, pa jih raje dnevno rocno dol pobiram. Pa tudi foresto ni 100%.
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Slavica » 05 Jun 2014, 05:35

Pri pasjem forestu se res moraš fejst potrudit, da ga snameš dol, mačjega pa nimam, je treba fajn preverit tisto varnostno sponko.
Pasji se pri nas obnese zelo dobro že drugo leto (trkam po lesu :angel: ), je pa seveda tudi fejst odvisno od lokacije,pri nas ni toliko
klopov kot v Račkinem okolju.
Slavica
 

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a B&E » 05 Jun 2014, 06:43

Samo potem pa že ni več kaj dosti na voljo...Fypryst in PHA jaz še poznam, pa za nič odtega nevem če je zakaj :)
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Tomy6699 » 07 Nov 2016, 23:27

Olja - se opravičujem, tale del foruma se mi zdi malo zapuščen, pa vseeno raje vprašam. Za naslednje leto res nameravam kupit ovratnico za našega mačkona - pa me zanima ali bi lahko na malo večjem mačkonu uporabil tole ovratnico http://www.moja-lekarna.com/images/PRODUCT/large/Foresto,-ovratnica-proti-zajedalcem---nad-8-kg.jpg - torej velikost za večje živali.

Maček je malo len in velik ko en manjši pes...pa še takrat ko gre ven, pobere vse insekte, kar jih je možno - tako da včasih navadne ovratnice ne delujejo čisto nič.

Naslednji problem je, da imam od časa do časa bolj občutljivo kožo in se mi pojavljajo rdečice in podobno. Ker sem slišal, da naj bi bila takšna ovratnica tudi malce alergena me zanima ali ima morebiti kdo kake izkušnje s tem.

Hvala za morebiten feedback :)
Tomaž!
Tomy6699
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Nov 2016, 11:07

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 09 Nov 2016, 13:11

Lepo pozdravljeni,

čeprav zagotavljajo, da naj se to ne bi zgodilo in imajo neke posebne mehanizme, vam zagotavljam, da se Foresto ovratnice res težko odprejo, zato mogoče ni najbolj primerna za zunanjega mačka, saj obstaja opcija, da se kje zatakne. Proizvajalec sicer zagotavlja, da naj bi ovratnica v tem primeru "počila" (karkoli že to pač pomeni), ampak kot vse te ovratnice, so za zunanjega mačkona lahko kar huda težava :sad: .

Ampule se vam pa ne obnesejo? Ali pa tablete?
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a Tomy6699 » 10 Nov 2016, 00:55

Zdravo!

Ja - enkrat sem uspel malo vsebine tegale Frontlina dobit na roko in ni bilo ravno prijetno. Pač saj problem je v meni, ko na take zadeve reagiram očitno z raznimi dermalnimi rdečicami, dermatitisi itd. Tko da morebiti bi pa bile res tabletke primerne, to še res nisem probal...kako se pa tem tabletkam reče potem in kako jih dobim?

Tomaž!
Tomy6699
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Nov 2016, 11:07

Re: Bolhe,klopi...- zunanji zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 14 Nov 2016, 23:18

Huh, to pa je čisto odvisno od veterine do veterine katere imajo :). Najbolje, da greste na svojo veterino in jih vprašate :). Odvisno je tudi od teže in pa ali boste vašemu mačkonu lahko dali tabletko? Če je kooperativen ;).
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07


Vrni se na Mačji kotiček za zdravje



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron