JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Društvo Lajka » 07 Jan 2014, 11:50

Najprej bi se rada vsem, ki ste izjeme, vnaprej opravičila oziroma se zahvalila, da niste požrešni del veterinarskega lobija, ki je pozabil, k čemu ga zavezuje veterinarska etika, temveč ima prioriteto "etika" denarja. Vemo, da obstajate izjeme. Cenimo in spoštujemo vas, saj veste, kateri ste.

Cene za veterinarske storitve so resnično pretirane. To vemo vsi, ki živimo z živalskimi sopotniki. Za nekatere, in v zadnjem času je teh čedalje več, postajajo nedosegljive. Rezultat tega pa sta trpljenje in agonija živali, ali pa evtanazija živali, čeprav bi bile možnosti zdravljenja in ozdravljenja več kot dobre. Ampak ne. Ceno je treba vzdrževati in negovati. Tudi za ceno življenja čutečega bitja.

Najnovejše odkritje nekaterih veterinarskih klinik in ambulant pa je, da ljudi, ki posegov za svoje živali ne zmorejo plačati, enostavno napotijo na naše društvo, češ, "Lajka rada pomaga, kar njih pokličite". Tega niti ne storijo sami, ampak dajo našo številko obupanim skrbnikom. Lajka ni ne državna ustanova niti zasebna ambulatna, kar lahko pomeni samo tole: NE PREJEMAMO NOBENEGA DOHODKA S STRANI DRŽAVE OZIROMA DAVKOPLAČEVALCEV, za razliko od mesečnih plač, ki si jih izplačujejo v državnih in zasebnih klinikah. Od kje nam torej denar? Nimamo ga. Enostavno ga nimamo. Tisto, kar pa imamo na računu, pa je rezultat trdega dela naših članic, ko šivajo igrače, poslikavajo lončke in izdelujejo druge društvene izdelke, ki jih potem prodajamo na stojnicah, ki pa v vsesplošni konkurenci niso neka stalnica, na katero lahko računamo, ampak se moramo za to, da jo lahko postavimo na kakšnem frekventnem mestu, hudo pretegniti. Nekaj sredstev nam namenijo tudi ljudje, ki podpirajo naše delo in vizijo in katerim se zdi, da pri svojem delu resnično na prvo mesto postavljamo dobrobit živali. Ko zmanjka, pa je odvisno od naših družinskih proračunov.

Še najbolj pritlehno pri vsej zadevi pa je poleg tega, da nekatere veterinarske klinike in ambulante s tako lahkoto prelagajo odgovornost na nas, dejstvo, da bi ob tem zaračunale polno ceno. Ja, prav berete - polno ceno! Mogoče kakšen popust, ampak več kot 20 % - ne, več ne gre. Menda ne zmorejo. Zgodba gre približno takole: "K nam je prišla gospa. Ima hudo bolnega muca, lahko mu pomagamo in ima velike možnosti, da bo ozdravel, ampak gospa je invalid in ne more plačati računov, penzijo ima 300 eur, operacija pa bo stala med 200 in 300 eur. Mi bi sicer dali nek popust, ampak več kot 20 % ne gre. Ste pripravljeni plačati?" Pa druga: Pokliče obupana gospa, psički je treba odstraniti bolno oko in bo še lahko živela nekaj srečnih let. Gospa pa nima denarja. Kaj torej storiti? Eh, tule je Lajkina številka, pokličite, oni bodo pomagali. Ja, pomagamo, če le moremo, ne moremo pustiti živali trpeti in na srečo imamo veterinarja, ki ima razumevanje tako za živali kot za situacijo, v kateri se na ta način znajdemo.

Poznate zgodbo o etiki, tisto zaprisego, da je treba pomagati živemu čutečemu bitju, ki trpi, ne glede na vse? Ja, ni problema, ga bomo uspavali. Pa še ta poseg vam bomo zračunali. In ja, vem in verjamem, da je takih ljudi veliko, ampak povejte mi, kaj vas pa stane, če malo znižate te res v nebo navite cene, če v državni firmi date kdaj kakšen znatnejši popust? In nenazadnje, za božjo voljo, ali v tej Sloveniji deluje samo še Lajka, da s tako lahkoto dajete našo telefonsko vsakemu, ki ne more plačati računov? Ne vem. Nazadnje, ko sem gledala Supervizorja, je kar nekaj društev bogato zaslužilo na račun donacij dohodnine, pa z raznoranimi razpisi za javna sredstva. Dajte njihovo telefonsko številko.

No ja, mogoče je pa res, da smo v Lajki resnično zapriseženi temu in načelni v tem, kar piše v našem naslovu - društvo za zaščito in POMOČ živalim v stiski. Se bomo pa morali v prihodnosti očitno naučiti še kak marketinški trik, ker takih klicev, se bojim, bo čedalje več. Za to pa človek rabi denar - da lahko pomaga. Ja, najbolj fletno je prelagati odgovornost na nekoga, za katerega veš, da se bo pretegnil, da bo živali pomagal. Ni kaj, dobro nam gre od rok. Če bi vsak primaknil svoj kamenček, bi lahko postavili prelepe mozaike, tako pa se zdi, da večina primakne zgolj svoj lonček.

Avtor: Jagoda
Uporabniški avatar
Društvo Lajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 21 Nov 2013, 14:44

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 07 Jan 2014, 18:18

:text-goodpost: :verygood:
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Alexx » 08 Jan 2014, 10:55

Saj ne dajejo samo vaše telefonske, tudi vse ostale od (nesubvencioniranih) društev, zavodov... :text-nocomment:

Do sedaj sem samo enkrat naletela na veterinarko, ki NI računala evtanazije za prostoživečega, povoženega mačkonarja. Vse ostalo se seveda plača, ne glede na to, čigava je/ni žival.
Sploh je pa "super", da vsakega nikogaršnjega pobranega mačka, ki ga pripelješ do veta, v registru nate napišejo... :cleaning:
Alexx
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 08 Jan 2014, 10:58

Malo :text-offtopic: vprašanje. Več ali manj smo na tem forumu lastniki in skrbniki živali. Posledično smo se morali že kdaj srečat z veterinarjem. Zna bit, da smo tudi bentili že vsi kdaj pa kdaj, ko smo doma dojeli kolko smo plačali in za kaj. (Btw. je kdo že kdaj pogledal na račun koliko stane aplikacija zdravila (dajanje injkecije) in koliko zdravilo samo?) Ampak na to temo pa res nima nihče za pripomnit nič? Hja tudi prav. Meni se zdi sicer nerazumljivo in skoraj žaljivo, da moram delati skoraj dva dni za en rutinski poseg, ki traja manj kot pol ure, kot je npr. sterilizacija mačke, ampak zgleda da sem bolj v manjšini, torej je vse kul in so cene povsem sprejemljive....
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Slavica » 08 Jan 2014, 11:13

Alexx, v zapisu piše "nekaterih veterinarskih klinik". ;) .

Poleg tega lahko vsako društvo govori samo o svojih izkušnjah, kot je zapisano v tem primeru, saj se oglaša na lasten društven telefon, ne na tuja.
Sicer ne dvomim, da se to dogaja tudi drugim, ampak o tem lahko zapišejo sami, če želijo; posploševanje na podlagi ugibanja se vsaj meni tu ne zdi na mestu.
Slavica
 

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Malina » 08 Jan 2014, 11:19

Jah, Alexx, verjamem, da dajejo še kakšno drugo številko, ampak mi smo samo v mesecu dni imeli 3 precej težke primere, ki so nas stali veliiiiiiiko :twocents-mytwocents: , pa še veliko več bi nas, če ne bi imeli veterinarjev, kakršne na srečo imamo. Ampak kolumna je od Lajke, pa smo se pač pridušali v svojem imenu. Če se pa to tudi drugim dogaja, pa jim tak način ni všeč, pa naj se pridušajo še oni.

Šlepi, kaj pa tole: Odvzem krvi....tolkpatolk, preiskava krvi tolkpatolk. Lepo prosim, jaz bi naročila samo preiskavo, odvzema pa ni treba nardit, fala lepa......

Zdravila tolkpatolk, aplikacija pa še tolkpatolk zraven (številka te v primerjavi s ceno zdravila vrže na rit) - to je pa še boljša fora. Morbit bi kazalo, da bi bil človek, kar se aplikacije tiče, sam svoj mojster. Ampak potem bi se pa davčna inšpekcija vključla - zaradi sive ekonomije. :mocking:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 08 Jan 2014, 21:32

Šlepi napisal/-a:Malo :text-offtopic: vprašanje. Več ali manj smo na tem forumu lastniki in skrbniki živali. Posledično smo se morali že kdaj srečat z veterinarjem. Zna bit, da smo tudi bentili že vsi kdaj pa kdaj, ko smo doma dojeli kolko smo plačali in za kaj. (Btw. je kdo že kdaj pogledal na račun koliko stane aplikacija zdravila (dajanje injkecije) in koliko zdravilo samo?) Ampak na to temo pa res nima nihče za pripomnit nič? Hja tudi prav. Meni se zdi sicer nerazumljivo in skoraj žaljivo, da moram delati skoraj dva dni za en rutinski poseg, ki traja manj kot pol ure, kot je npr. sterilizacija mačke, ampak zgleda da sem bolj v manjšini, torej je vse kul in so cene povsem sprejemljive....


Mah, jst bentim kar pogosto. Ko recimo vsaka dva meseca hodim po predpisana zdravila za psa in na računu poleg zdravil dobim fakturiran še "pogovor" oz. "posvet" :madhous:e . Potem sem se enkrat zbunila in mi posveta več niso računali. Ali pa ko grem po recimo kuterid mazilo, ki stane manj, kot storitev, ki je na računu opisana z "izdaja zdravila brez recepta"...
No, moj zdaj že bivši vet je prav pred kratkim postal preteklost, ko mi je ob izdaji zdravila, ki ga pes jemlje redno in doživljenjsko, predlagal zamenjavo na tak način: "no, mogoče bi bile pa tele xxx kapsule boljše, z manj stranskimi učinki, daj si zapiši ime, pa preštudiraj doma po netu učinkovine, pa primerjaj, pa mi boš naslednjič, ko prideš po zdravila, povedala, kako si se odločila..." :shock: :madhous:e :madhous:e
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a ShebaPuhi » 08 Jan 2014, 23:39

No ja, mogoče je pa res, da smo v Lajki resnično zapriseženi temu in načelni v tem, kar piše v našem naslovu - društvo za zaščito in POMOČ živalim v stiski. Se bomo pa morali v prihodnosti očitno naučiti še kak marketinški trik, ker takih klicev, se bojim, bo čedalje več. Za to pa človek rabi denar - da lahko pomaga. Ja, najbolj fletno je prelagati odgovornost na nekoga, za katerega veš, da se bo pretegnil, da bo živali pomagal. Ni kaj, dobro nam gre od rok. Če bi vsak primaknil svoj kamenček, bi lahko postavili prelepe mozaike, tako pa se zdi, da večina primakne zgolj svoj lonček.

Avtor: Jagoda[/quote]
:text-goodpost: ...in ravno zaradi napisanega v zadnjem odstavku, večina vidi priliko kako na drugačen način zaslužit, namesto da ubogi živali pomagajo. Res žalostno razmišljanje naše, se bojim čedalje bolj zavožene, družbe :negative:
Sheba&Puhi
Uporabniški avatar
ShebaPuhi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 379
Pridružen: 29 Dec 2013, 11:11

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a B&E » 09 Jan 2014, 07:46

Po eni strani je res, ni dvoma da so cene zasoljene (za zajčka je bil pregled 25 evrov, zdravila za 10 dni pa 2 evra :crazy: ), vendar po drugi strani pa jih razumem, saj smo tisti, ki vozimo živali za vsak drekec pekec k veterinarju v manjšini in potem morajo imeti malo bolj zasoljene cene da preživijo. Dostikrat imajo tudi ambulante kar kakšno urco ali več prazne. Verjetno bi bilo dobro, da bi bile cene nižje, saj bi bilo po podobnem principu kot pri oblekah- malo nam daja popusta, pa jih kupimo (pre)več kot jih rabimo in zato mislim, da če bi bil že splošen pregled ceneje, bi si ljudje večkrat rekli no pa gremo na pregled pa sploh ker ti vedno nekaj dodatnega potem najdejo :fool Ker imamo obevzno zavarovanje tudi ne občutimo, koliko mi dejansko stanemo- vsaka malo bolj zapletena operacija se šteje samo v tisočih :negative:
V realnosti mislim, da rabimo več ljudi, ki jim predvsem ni škoda dati denar za živali, dokler ne bodo cene prijazneše pa je že veliko v tem, da primerjaš cene, saj so razlike ogromne (npr. pregled glodalca VF 35 evrov, Buba 25 :shock: )
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Malina » 09 Jan 2014, 10:04

jojoba. napisal/-a:Mah, jst bentim kar pogosto. Ko recimo vsaka dva meseca hodim po predpisana zdravila za psa in na računu poleg zdravil dobim fakturiran še "pogovor" oz. "posvet" :madhous:e . Potem sem se enkrat zbunila in mi posveta več niso računali. Ali pa ko grem po recimo kuterid mazilo, ki stane manj, kot storitev, ki je na računu opisana z "izdaja zdravila brez recepta"...
No, moj zdaj že bivši vet je prav pred kratkim postal preteklost, ko mi je ob izdaji zdravila, ki ga pes jemlje redno in doživljenjsko, predlagal zamenjavo na tak način: "no, mogoče bi bile pa tele xxx kapsule boljše, z manj stranskimi učinki, daj si zapiši ime, pa preštudiraj doma po netu učinkovine, pa primerjaj, pa mi boš naslednjič, ko prideš po zdravila, povedala, kako si se odločila..." :shock: :madhous:e :madhous:e


In ti si se pametno odločila, da zamenjaš veterinarja namesto zdravila. :verygood:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 09 Jan 2014, 12:32

Malina napisal/-a:
jojoba. napisal/-a:Mah, jst bentim kar pogosto. Ko recimo vsaka dva meseca hodim po predpisana zdravila za psa in na računu poleg zdravil dobim fakturiran še "pogovor" oz. "posvet" :madhous:e . Potem sem se enkrat zbunila in mi posveta več niso računali. Ali pa ko grem po recimo kuterid mazilo, ki stane manj, kot storitev, ki je na računu opisana z "izdaja zdravila brez recepta"...
No, moj zdaj že bivši vet je prav pred kratkim postal preteklost, ko mi je ob izdaji zdravila, ki ga pes jemlje redno in doživljenjsko, predlagal zamenjavo na tak način: "no, mogoče bi bile pa tele xxx kapsule boljše, z manj stranskimi učinki, daj si zapiši ime, pa preštudiraj doma po netu učinkovine, pa primerjaj, pa mi boš naslednjič, ko prideš po zdravila, povedala, kako si se odločila..." :shock: :madhous:e :madhous:e


In ti si se pametno odločila, da zamenjaš veterinarja namesto zdravila. :verygood:


Ja :) , ker se mi ne zdi OK, da moram k vetu prihajat zelo oborožena z znanjem in naštudirana, če želim, da se za mojega psa premakne kaj na bolje. Če on polaga zdravje mojega psa v mojo laično presojo, mu ne zaupam več.(pa je tale moj ex vet eden od "renomiranih", ampak kot kaže, se mu ne da več kaj dosti, razen dnar pobirat :crazy: )
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 10 Jan 2014, 09:11

Zanimiv priostop veterinarja, ni kaj. :crazy: A maš vsaj kaj veze z veterino al pa farmacijo?

Sicer bi pa moje morali več govorit/pisat vsaj o cenah tistih storitev, ki bi pozitivno vplivale na število zapuščenih živali, ki so hočeš nočeš naš skupen strošek, torej vsaj cene sterilizacij/kastracij. Pa poudarjat in za zgled postavljat tiste občine in veterinarje, ki so stopili skupaj in sproducirali dostopno subvencionirano ceno zaenkrat vsaj za mačke. Mogoče bi nam potem uspelo izvajat dovolj močan pritisk na veterinarsko zbornico, da bi rekla kakšno na to temo, ker 80 € kolikor je nekje čez palec ocenjena povprečna cena v slo za sterilizacijo mačke je po moje občutno preveč. :negative:
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a jojoba. » 10 Jan 2014, 12:35

Šlepi napisal/-a:Zanimiv priostop veterinarja, ni kaj. :crazy: A maš vsaj kaj veze z veterino al pa farmacijo?



Ne, nikakor nimam nobene veze ne z veterino niti s farmacijo. Saj zato :madhous:e
Vedno pa pri vetu veliko sprašujem, pa je mogoče mislil....ne vem, kaj je mislil :fool
jojoba.
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 11 Dec 2013, 19:02

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 10 Jan 2014, 18:42

Hja zgleda da prav veliko ni mislil sploh :biggrin: Sej v resnici sploh ni smešno. Bolj žalostno...
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a *šiva* » 10 Jan 2014, 23:58

Ko veterinar ostane več kot 2 uri po zaprtju, da pokrpa nikogaršnjega mačka, s tem da ga že vmes pregleduje in na koncu še zastonj kastrira, ker je že ravno v anesteziji? No, TO je Veterinar z veliko začetnico!
Homo homini lupus est.
Uporabniški avatar
*šiva*
Moderator
 
Prispevkov: 1602
Pridružen: 20 Nov 2013, 21:07

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Račka » 11 Jan 2014, 08:54

:verygood:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Mačja mama » 11 Jan 2014, 09:27

:clapping: :text-bravo:
Uporabniški avatar
Mačja mama
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 06 Dec 2013, 09:43

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a daisy85 » 11 Jan 2014, 19:01

Se strinjam z zgoraj napisanim, sploh pa se mi zdi, da to velja predvsem za veterinarje v našem glavnem mestu, ki si dovolijo absolutno preveč. Zaračunati mastne denarje, kljub temu, da z diagnozo tavajo v temi, je katastrofa. Laik pa na netu poogugla in najde bolezen, ki bi lahko bila prava diagnoza, ampak te veterinarske šeme nočejo nič slišat, ker to ni zrastlo na njihovem zeljniku...Pa se potem laik raje odpravi na drug konec Slovenije, kjer ugotovijo, da je bila diagnoza, na katero je pomislil tudi laik, pravilna. Na koncu je sicer najbolj pomembno, da je žival živa in zdrava, saj s pritožno ne prideš nikamor...So namreč istega mnenja, kot naš dragi Gašpar Gašpar, da se živemu človeku lahko vse pripeti, tudi zmoti se lahko...
Prepričana sem, da bi z nižjimi veterinarskimi storitvami, več ljudi imelo živali, tako si jih niti privoščiti ne morejo...
daisy85
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Dec 2013, 21:37

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Šlepi » 12 Jan 2014, 11:34

daisy85 napisal/-a:Prepričana sem, da bi z nižjimi veterinarskimi storitvami, več ljudi imelo živali, tako si jih niti privoščiti ne morejo...

:verygood: Enako.
Hello, hello remember me? I'm everything you can't control :pardon:
Uporabniški avatar
Šlepi
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 476
Pridružen: 25 Nov 2013, 22:42

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Račka » 12 Jan 2014, 20:31

Se strinjam! :dogpet: :petkitty:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a Buba » 31 Jan 2014, 01:18

...zares žalostno je, da se vrti vse okoli denarja in da tisti, ki bi morali pomagati živalim - veterinarji - pri tem na veliko služijo.... zares ni prav... in vse skupaj bo samo še slabše... mene moti na primer to, da pri veterinarju moram plačati celo izdajo računa, da ne govorim o tem, da za 1 tabletko proti glistam moram plačati 2 eura, potem pa vidim, da dobim celo škatlico 10 tabletk v lekarni za 2,5 eura... na srečo še nisem finančno tako na tesnem, da bi morala gledati na vsak cent, a se mi zdijo takšne cene napihnjene... tako, da verjamem, če nabijejo takšno ceno pri 1 tabletki, verjetno nabijejo ceno pri operativnih posegih in verjetno bi se dalo vse opraviti dosti ceneje...
...tako da se tudi jaz zelooooooooo strinjam z Vašim razmišljanjem... če bi veterinarji znižali cene svojih storitev, bi lahko več ljudi svojim živalicam privoščilo veterinarsko oskrbo... tako pa bo tudi veterinarska oskrba kmalu postala luksuz... :text-goodpost:
Uporabniški avatar
Buba
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Jan 2014, 00:16

Re: JE TO REALNOST SLOVENSKE VETERINARSKE SCENE?

OdgovorNapisal/-a rozika » 25 Apr 2015, 20:51

Vsaj cene S/K bi lahko spustili na minimalo. :sad:
rozika
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Apr 2015, 20:31


Vrni se na LAJKA GLASNO RAZMIŠLJA



Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron