Zakonodaja

Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a Društvo Lajka » 26 Nov 2013, 10:14

ZAKON O ZAŠČITI ŽIVALI (uradno prečiščeno besedilo):
http://www.uradni-list.si/1/content?id=113070

Povezava do spletne strani Urada RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (bivši VURS)
http://www.uvhvvr.gov.si/


[b]PRAVILNIK O UKREPIH ZA UGOTAVLJANJE, PREPREČEVANJE ŠIRJENJA IN ZATIRANJE STEKLINE

V Ur.l. RS 98/2013 je bil objavljen Pravilnik, ki prinaša spremembo pri obveznem cepljenju psov
proti steklini.
Objavljamo izvleček 11.in 13.člena Pravilnika (celotna vsebina se nahaja tukaj: http://www.uradni-list.si/1/content?id=115144 ):

11. člen
(preventiva)

(1) Lastniki psov morajo zagotoviti, da so psi prvič cepljeni proti steklini (primarno cepljenje) v starosti od 12 do 16 tednov.

(2) Najpozneje ob prvem cepljenju morajo biti psi označeni in vpisani v centralni register psov v CIS VET (v nadaljnjem besedilu: register psov). Če lastnik psa s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji opravi cepljenje iz tega pravilnika v drugi državi, mora najpozneje v 30 dneh od opravljenega cepljenja veterinarski organizaciji predložiti dokazilo o opravljenem cepljenju, ki ga veterinarska organizacija vnese v register psov.

(3) Drugo in tretje cepljenje psov je treba opraviti v razmakih do 12 mesecev od predhodnega cepljenja, vendar dve zaporedni cepljenji ne smeta biti opravljeni v istem koledarskem letu. Za tretje cepljenje se uporabijo cepiva, ki zagotavljajo imunost več kot eno leto. Vsa nadaljnja cepljenja se opravijo v skladu z navodili proizvajalca cepiva. Shema cepljenja je navedena v Prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika.

(4) Če se drugo, tretje ali nadaljnja cepljenja ne izvajajo v rokih iz prejšnjega odstavka, se cepljenje po prekinitvi šteje kot prvo cepljenje.

(5) Cepljenje opravljajo veterinarske organizacije in podatke o opravljenih cepljenjih vnesejo v register psov v sedmih delovnih dneh po opravljenem cepljenju.

(6) Veterinarska organizacija vpiše podatke o opravljenem cepljenju proti steklini v register psov in v veterinarski dokument, ki mora spremljati psa. Podatki o opravljenem cepljenju zajemajo:

a) datum cepljenja;

b) podatke o uporabljenem cepivu (ime cepiva, naziv proizvajalca, serijska št. cepiva, rok uporabnosti cepiva);

c) ime veterinarja, ki je cepljenje opravil;

č) datum naslednjega cepljenja.

(7) Pogoji, ki jih morajo izpolnjevati cepiva, ki se uporabljajo za cepljenje proti steklini, ter veljavnost cepljenja proti steklini so določeni v Prilogi III Uredbe 576/2013/EU.

(8) Ob vsakem cepljenju psov proti steklini je treba psom odpraviti notranje zajedavce.

13. člen
(prehodne določbe)

(1) Ne glede na določbe 11. člena tega pravilnika morajo biti v letu 2014 cepljeni vsi psi.

(2) Cepljenje v letu 2014 se šteje kot:

– drugo cepljenje v skladu s tem pravilnikom, če je iz spremljajoče dokumentacije ali uradnih evidenc razvidno, da je bil pes cepljen v letu 2013; ali

– tretje cepljenje v skladu s tem pravilnikom, če je iz spremljajoče dokumentacije ali uradnih evidenc razvidno, da je bil pes cepljen v letih 2012 in 2013.
Uporabniški avatar
Društvo Lajka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 21 Nov 2013, 14:44

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a B&E » 02 Dec 2013, 12:12

Zakonodaja je preveč ohlapna, dopušča preveč izgovorov oz. še huje ni kontrole. Osebno menim, da bi lahko vlada, namesto da nam vedno znova samo zvišuje davke, poslala na teren inšektorje, ki verjamite da jim nebi zmanjkalo dela in bi lepo kasirali kazni, reševali proračun in bi se s tem stvari počasi spreminjale na bolje :rolleyes:
Nova zakonodaja ne odpušča klanja živali doma, kaj šele brez omamljanja. Mhmm zakaj potem kar naprej poslušam glasno cviljenje prašičkov, ki jim zatalčijo nož v vrat da bodo lahko jedli krvavice? :sad: :cry:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Dec 2013, 12:38

Takojšnja prijava pristojnim službam je edini pravi ukrep v takem primeru.
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a B&E » 02 Dec 2013, 13:15

Na žalost je večinoma tako, da šele čez dva dni slišim "ja so uni pa uni imeli koline pa so 2 pujska zaklali" ali pa slišiš zvoke, ki nimaš pojma iz kje prihajajo, saj je toliko vasi na kupu, nekatere hiša pa so skrite v notranjosti, točno pa veš kaj pomenijo:( Če bom koga zalotila pa ga bom obvezno prijavila. Pujski se mi res smilijo. Celo življenje, se pravi dokler ni dovolj rejen, ga hranijo, nato pa ga prvič v življenju na silo ven zvlečejo in saj veste kako to potem gre naprej. Kot otrok mi je enkrat šlo kar na jok, ko je nekdo govoril za ene, ki so tako grdo pujsa ven zvlekli, da so mu zadnji nogi polomili :bad: :nea:
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a Malina » 02 Dec 2013, 16:22

:bad: :bad:
Uporabniški avatar
Malina
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1158
Pridružen: 25 Nov 2013, 16:45

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a B&E » 11 Dec 2013, 18:22

Sem malo :text-blondmoment: pa me zanima če kdo ve kako je z rejnimi živalimi odzunaj, posebaj pozimi? Meni se srce para, ko vidim da je odzunaj pol metra snega, -10 stopinj, krave pa odzunaj, brez strehe nad glavo :scratchhead: Verjetno vse to zato, ker se tistemu zarukanemu kmetu ne da iztrebkov kidat :madhous:e
Uporabniški avatar
B&E
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2013, 13:50

Re: Zakonodaja

OdgovorNapisal/-a Račka » 11 Dec 2013, 20:02

No, tole sem se pa jaz zadnjič podobno za konje spraševala. Zjutraj pri kar mrazu so bili zunaj. Pa sem prav pomislila, kdaj je za njih premrzlo. :confusion-shrug:
Račka
Registriran uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: 06 Dec 2013, 13:19


Vrni se na ZAŠČITA IN VARSTVO ŽIVALI



Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost